Sign in to follow this  
Followers 0
V70

Sfat acizitie xc90

17 posts in this topic

Buna seara,

Fiind interesat de achizitia unui suv, am gasit urmatorul anunt al unui xc90: http://mercador.ro/oferta/volvo-xc-90-2004-ID1hdCt.html#535d455120 .

Am vorbit telefonic cu proprietarul (am senzatia ca este un samsar de masini) care mi-a spus urmatoarele:

- nu a avut accident, dar totusi are schimbat exteriorul si interiorul cu piese noi in 2012 ca un moft al fostului proprietar;

- nu are taxa platita, iar vanzatorul zice ca ar fi vreo 1700 eur

Din poze am ceva nelamuriri in privinta navigatiei. Eu nu am vazut la volvo acest model.

Acum vin intrebarile:

- merita masina 12.000 eur?

- faptul ca a schimbat interior-exterior poate fi datorita unui accident? Ma gandesc ca au sarit airbagurile si a schimbat totul

- navigatia si ecranele in tetiere sunt originale?

Va multumesc pentru raspunsurile voastre.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Arata bine masina (interior + exterior). Daca vrei sa o cumperi, mai intai faci un drive test cu ea! Pe urma apelezi la unul dintre colegii nostri de pe forum sa-i faca o diagnoza la partea electrica (sunt cateva persoane pe forum care se pricep, iar daca are vre-o buba, o s-o gaseasca), iar la urma mergi la un service sa verifice partea mecanica (articulatie, frane, etc)! Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum vin intrebarile:

- merita masina 12.000 eur?

Vezi ca pretul e acum 10.500 de Euro!

Are un aer cam de masina de cocalar, nu pot sa spun exact de ce, dar simt asta...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mariusdaniel Te-ai obisnuit sa vezi soferi mai agresivi in astfel de masini si de-aia spui asa. Dar daca vedeai numai femei in SUV-uri sunt curios ce spunea-i?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Offtopic...Mai oameni buni ,cine credeti ca isi mai cumpara benzinare la peste 10oooE , peste 2400cmc si an fabricatie pina in 2007 ,adica generatie veche de motorizare? Si 5000E daca ar cere, trebuie sa fii nu stiu cum sa ai asa ceva ce iti papa 18-20 in oras si impozit pe masura.!!Vorbesc in termeni reali si economici.Ce trece de 2l se vind foarte greu si mult in pierdere ,mai ales Volvo.10oooE sint bani buni pt. ceva mult mai aproape de realitatile actuale ,sa zic asa .In fine ,fiecare are gusturile si parerile sale .... :smile:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

este masina mea cu aere de cocalar,care este problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi ca pretul e acum 10.500 de Euro!

Se referea ca pretul masinii (putin negociat) cu cel al taxei insumeaza 12000 euro!

Are un aer cam de masina de cocalar, nu pot sa spun exact de ce, dar simt asta...

Arata foarte bine masina, dar invidia este mare :D :D :D!

este masina mea cu aere de cocalar,care este problema?

Lasa-l ca nu stie ce zice!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da au sarit airbagurile si m-am gandit sa ii pun un interior de executive,esti multumit?sunteti domnul care vroia schimb?adica sa imi dati un passat din 2004 cu 7000e?oare merita 7000e un passat?da ce avea?mergea singur?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presimt ca se va lasa cu scantei. Hai sa-i dam lu' V70 niste sfaturi de masina aia.

V70 eu zic ca-i scumpa dar tu faci cum vrei ca doar sunt banii tai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dreptate si u,cat merita?2000e?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dreptate si u,cat merita?2000e?

Eu mi-am spus parerea despre masina aia ca de-aia a facut v70 topicul asta, ca sa-si dea fiecare cu parerea despre masina in functie de pret. Tu de fapt ce vrei? Dezaprobi pe toti care-si dau cu parerea sau ce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intreb si eu cat merita?ca sa pot sa scap si eu de ea...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rog ca discutiile sa se poarte intr-o maniera constructiva.

Multumesc

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie vazuta la fata locului. Daca tu vrei benzinar...poate ca ar merita undeva la maxim 9000 euro. Sa nu uitam ca este o masina de 10 ani!! Pe mine ma "framanta" faptul ca mai mult ca sigur a fost revopsita (inclusiv pragurile!!) si ca are alte stopuri si alt interior decat ar fi trebuit. Mie-mi da de gandit.

ps: Oare ce fel de navigatie o fi aia? E interesanta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da a fost revopsita integral,interior-exterior.navigatia a fost pusa de mine,oricum masina sa vandut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt persoane care tin la aspectul masinii personale si care prefera sa o vopseasca integral. Daca gasiti o masina vopsita integral sa va uitati si la om. Eu cunosc persoane care si-au revopsit masina integral doar pentru ca tinea la imaginea de masina foarte ingrijita. Sunt putine cazuri dar sunt. Sa nu mai spun de cazurile in care are vreo usa lovita ori vreo bara julita si in care omul prefera sa o vopseasca toata pentru a nu avea surpriza ca acea culoare sa nu corespunda cu restul masinii. Si am vazut si cazuri de genul asta cand si-au vopsit usa, bara, capota de vreo 3 ori ptr a nimeri culoarea. :)

Edited by nionut76
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina vanduta. Topic closed!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0