Cristi Muresan

Cum sa ne lasam de fumat

60 posts in this topic

Io "vapez" si in dormitor ,in pat, uitindu-ma la tv. Asta n-o puteam face cu tigarile obisnuite. Vapez oriunde si nimeni pina acum nu m'a apostrofat pentru asta.

Pentru mine asta e un avantaj major.

Share this post


Link to post
Share on other sites

post-3-13941066302892_thumb.jpg

Atomizor de drip Patriot pe mod mecanic clona Caravela si lichid Hangsen Deluxe Tobacco.

Rupe norma si gatu' ;D

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si o fi sanatos asa?

Sa "vapezi" non-stop ?

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai decat sa tragi 20 de fumuri dintr-o tigara odata la 30 de minute, tragi un fum odata la 5 minute. Ia zi, e mai mult ca tigara ? :P

In plus, vezi ca sunt ceva grafice cu absorbtia de nicotina din abur vs. absorbtia din fumul de tigara. La vapat procentul de absorbtie e cam 20% fata de cel din fum ;) De-aia si simti nevoia sa stai cu suzeta in gura la inceput

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nu e nevoie de nici o hipnoza, nu le mai pui in gura si gata .

Asta daca vrei sa te lasi .

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am reusit sa ma las de fumat in urma cu 2 ani, perioada in care fumam 2 pachete pe zi. In doar 3 zile cu ajutorul unor pastile Ziban se numesc am reusit sa-mi infrang dependenta de nicotina si sa renunt la fumat, dar mai sunt si alte pastile in farmacii. Atentie la greutate, dupa ce va lasati de fumat se schimba metabolismul se ia foarte usor in greutate. Nu pierdeti timpul fiecare zi de fumat va afecteaza sanatatea.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MC ai spus ca iti place ca te mentii hidratat dupa tigara electronica, nu e indicat sa bei foarte multa apa pe zii, reclama de la tv/radio 2 l pe zii e cam aiurea, cardiologii nu sunt de acord! Mult lichid rezulta o crestere a volumului sangvin si asta duce la o crestere a pre/post load in inima si de aici la alte probleme! Asta ca tin la colegii mei dragi de pe forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc... Senzatia asta a fost la inceput, acum este ok, nu beau decat cand mi-e sete... ba cateodata chiar nu ajung la 1L/zi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

La munca mananc fructe (de foame) si nu mi se face sete toata ziua. Daca acasa bag o ciorba, poate ca nici 2 pahare de apa nu beau pana seara. Dar daca mananc o pizza nici nu-mi ajunge 1L de apa sa sting setea, torn in mine ca intr-o cisterna.

On topic: 2 colegi de munca s-au lasat de tigari (fumau de peste 10 ani) citind cartea lui Allan Carr (easy way to stop smoking). Unul dintre ei mai incercase sa se lase, dar nu l-a tinut decat o luna. Acum e cel mai bucuros ca a scapat de fumat, nici in... :bgsok: ... nu mai pune tutun.

Pe tata l-am boicotat, cand isi aprindea tigara ma duceam in alta camera, mai veneam dupa ce se aerisea. Daca iar isi aprindea luleaua, iar plecam. Cum acasa ajungeam doar de cateva zile pe an, nu i-a picat bine si le-a lasat. Acum ma alearga el pe mine, si inoata muult mai mult fara sa oboseasca.

Bonus, mancarea are gust :D

Eu va tin pumnii, e usor daca vreti cu adevarat.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now