bogdan_a

Parbriz crăpat

6 posts in this topic

Salutare.

Aveți idee cât ar costa înlocuirea parbrizului la un S40 (2002) - manoperă + geam - și unde se poate face asta în București?

Am auzit că există și o tehnologie de reparare a crăpăturilor (a mea are vreo 30 cm - crăpătura! :D). Știți ceva de asta (dacă există în România, cum se face, unde, cât costă, dacă merită)?

Mulțumesc,

b

Share this post


Link to post
Share on other sites

In locul reparatiei ramane efectul de lupa, iar 30 de cm este cam mult pentru o reparatie. Eu la S60 am luat de la Nordglas (poloneze parca), 430 lei cu tot cu montaj si dupa 2 ani arata impecabil, comparativ cu Saint Gobain 900 lei cu reducere la Ager Service

Share this post


Link to post
Share on other sites

In locul reparatiei ramane efectul de lupa, iar 30 de cm este cam mult pentru o reparatie. Eu la S60 am luat de la Nordglas (poloneze parca), 430 lei cu tot cu montaj si dupa 2 ani arata impecabil, comparativ cu Saint Gobain 900 lei cu reducere la Ager Service

O adresa, ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crapa singure, in ianuarie 2011 am gasit sub stratul de zapada la V70 fisura din dreapta circa 15cm, la Skoda in 2013 la fel , tot cam din acelasi loc pleaca fisura, din margine dreapta jos. V50 vad ca a scapat anul asta, dar deja am cateva ciobituri pe la mijloc, deci urmeaza schimbat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Si eu tot de la Nordglass am luat parbrizul pentru V40-ul meu din 2001.

A costat cu tot cu manopera aproximativ 350 lei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu l-am schimbat la centrul de parbrize ~ 500 lei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now