Vicentiu Bogdan Buhaciuc

Capac Motor 1.6 benzina

31 posts in this topic

Salut , sunt posesor de focus 2 , si am venit aici sa va rog cine ma poate ajuta cu un VIN de C30 , imi trebuie ca sa pot cere la un magazin de piese auto , pentru un capac de motor care se potriveste si pe focusul 2 1.6 benzina ( masina nu vine dotata cu capac si intra apa de parbriz)

Va multumesc pt cei care ma pot ajuta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6i-ul nu are nici un capac, are un capacel mic peste bobine, atata tot .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbesc despre acest capac , apa stiu ca intra pentru ca e o problema generala de ka diuzele de parbriz ...

Totusi daca ma poate ajuta cineva , raman recunascator !

post-6817-0-64935700-1394014747_thumb.jp

post-6817-0-92972300-1394014761_thumb.jp

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbeste cu Midnight Caller pt ca sh nu gasesti la baietii de la Falticeni iar in Bucuresti numai Cristian V are dar nu stiu daca dezmembreaza C30-ul pe care il are .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane multumesc pt reply , dar totusi as vrea un VIN ca sa ma pot duce sa dau comanda la un magazin din oras , va multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca aia iti cer neaparat VIN, nu sunt profesionisti. Se poate afla bine-mersi cod de capac si fara VIN, doar din datele masinii, ca nu sunt mai multe motoare de 1.6 pe C30 2007.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si daca eu ti-l pot aduce fara VIN (si fara BERE ;D) la 80 de lei, NOU, ce zici ?

Si arata asa :

001.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da , despre capacul din imagine vorbesc ... Te rog daca ma poti ajuta cu codul ca sa nu platesc si transportul ...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

30650468, succes. Nu ma bucur la 10 lei adaos :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Heim: 'ai bre, nu fii RAU, ca trebuie sa fim recunoscatori FORD ca a pus motoare asa proaste pe diesel-uri, sa mananca si gura lu' G ceva ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha Ha Ha .

Apropo de capac, cel original FORD costa 200 lei .

cod 1072172 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai zi 180 ca nu facem averi si sa ai dreptate ;D

Doar VOLVO e scump, ce mama naibii ! Nu, colegii ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De cand folosesc catalogul FORD ma pufneste rasul cand aud sintagma Volvo e scump, Ford-ul este de cele mai multe ori absurd de scump . Un furtun de admise este 450 lei iar la Volvo 350 lei si mai am cateva exemple .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Las' ca sunt si contraexemple gen senzor DPF care e la FORD cu 30% mai ieftin, furtune, si alte cateva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mazda e "scumpe" sau LandRover :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare??? :D

La piese OEM echivalente cu cele pe Volvo \ Ford, nu la restul :).

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, am aceeasi problema ca si initiatorul topicului neavând capac la motor in timp s-au copt garnituriele de la stropitoare si a intrat apa la bujii , pur si simplu am avut o perioada in care nu stiam ce are masina . Are cineva de vanzare sau ma poate indruma de unde as putea cumpara capac?e exact capacul din imaginea postata de colegul inainea mea. 1.6 benzina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai colegul midnight ti=a spus ca il are la 80 Lei.Sau il avea.Pe langa asta vezi ca sunt cativa care dezmembreaza C30..poate gasesti la ei.

http://www.volvo-club.ro/user/3-midnight-caller/

http://www.volvo-club.ro/forum/32-piese-auto/

Daca totusi crezi ca nu te descurci cu contactatul, mai lasa un mesaj aici si o sa ma apuc sa dau telefoane..sa negociez, sa cumpar si la urma...dau o fuga si pana la suceava si ti-l montez.totul din partea casei!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare. Am un focus 2 benzina din 2007. De curând am remarcat ca imi intra apa in locașul de la bujii din pricina duzelor de pe capotă. Am înțeles ca de potrivește capacul de la C30. Daca ma puteți ajuta cu găsirea unui astfel de capac, va sunt recunoscător. O zi bună 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca acum 2 ani aducea colegul Midnight Caller cu 80 lei, acum cat crezi ca poate fi. Da-i un PM si vezi la ce pret iti poate aduce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aduc in continuare, tot cam atat este :)

Atentie insa, nu vine cu piulitele de prindere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now