Bodnariuc Mihai

Intalnire Nationala 2014!

464 posts in this topic

Foarte bine spus! Placerea este in km la cine vrea sa se intalneasca!

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cluj -Constanta aprox 660 km. ;). Deci sa se faca separat. Fiecare in regiunea lui. Facem regionalizarea ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aoleu, din lac in put! Mai intai au impartit Bucurestiul pe sectoare, acum luam judetele la rând pentru o amarâta de Nationala? Da ce, jucam in judeteana acum? Am retrogradat si nu stiu eu?

Edited by mariusdaniel
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am impresia ca, careva dintre noi or nu au chef sa iasa si gasesc pretexte de genul km-distante-familie-probleme....ori nu au un ban in buzunar dar isi doresc sa vina la intalnire!

Cat de frumos suna sa ai volvo si sa mergi la peco sa alimentezi cu pipeta!

Distractiv, nu?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zona Calugareni iarasi este foarte frumoasa, pe langa lacul Izvorul Multelui!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine are banu? Volvo e o masina ieftina. Nu va mai aprindeti atat ca ati dat 8000 pe o masina si va vedeti plini de bani. Nu banii sunt problema cat timpul de deplasare. Vorbiti de distante si placerea de a conduce. Adevarat partial. Cand ai ce sa vezi si am si un drum bun e adevarat,iti face placere. Dar nici n am ce sa vad si am parte si de drumuri proaste.? Si de aici apare intrebarea: merita? Sa vad ce? Sa fac ce? Sa vorbesc ce? Este si distanta de luat in seama mai ales datorita timpului de care trebuie sa dispun pentru a ma deplasa la locatie. Fiecare trage cu zona lui normal. Adica de ce sa nu se faca la Galati? Ori la Constanta? Ori la Braila. Ori Buzau, Vrancea. De ce trebuie sa ma deplasez 600 km si sa albesc la cap cu drumurile si satele noastre, carutele si cainii aparuti pe drum din senin. Vreau sa ma simt bine si nu sa ajung plin de draci dupa un drum de 8-9 ore. Normal ca vreau ca fiecare sa aud ca se tine in zona mea intrunirea si uite ma urc in masina merg 1 ora 2 maxim si gata. Pana acum aceste intalniri anuale au avut loc in parte doar in vestul tarii. In ultimii ani cel putin. Si marea majoritate care au populat aceste intalniri au fost din capitala. Tocmai de aceea mi am exprimat parerea cu organizarea in zona Dobrogei ori daca nu pe litoral. Si nu pot fi impartial si mi exprim parerea pentru ca imi vine si mie mai usor. Imi tin partea. Aata e. Oricum nu decid eu. Dar au mai fost discutii si anul trecut si din pacate tot 15-20 masini au venit. Indiferent de locatie. Credeti ca merita?

Sent from my iPhone using Tapatalk

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu astept data asta de 5 pagini si inca nu a aparut!

am inteles ca prin pagina 23.......

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut baieti si fete,

Maine la Penny voi tine o sedinta si vom stabili data nationalei. O sa va comunic aici pe topic. Bine asa?

Andu, domnu' Andu!!!

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai mult baieti. Fete deloc :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai avand in vedere ca numarul celor care vin la penny e aproape egal cu cel de la nationala se poate spune ca maine are loc nationala. In parcarea de la penny. :)

Glumesc binenteles :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Data va fi primul week-end din septembrie,respectiv 5-7(daca luam in considerare si Vinerea),cine doreste sa vina de mai devreme sa anunte si sa rezerve pentru mai multe zile,ce atatea polologhii...unde,unde,cand,cand....?

Zona cat mai departe de fiecare...tocmai asta e fun.Daca se mai nimereste sa pleci si cu inca vreo 2-4 masini la drum,e de vis.

Eu ce sa mai zic ca anul trecut am facut 740 de km,o singura masina... Nu m-am plans nici de consum de 2.4,nici de oboseala...

Asa ca...mai incarcam vreo 23 de pagini sau venim cu ceva concret si stabilim ceva clar?Trec iar vreo 2 luni si tot nu se da avans,nu se rezerva,etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din păcate eu sunt plecat și nu pot ajunge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Data o stim,toti,si-au ma batut si altii capul cu ea de cand s-a infiintat volvo-club,eu unul am pus concediul in august-septembrie special pentru a ajunge la nationala.

Locatia ar trebui sa o stabilim,eu vin oriunde dar nu pot oricand.

Paule,daca nu se schimba data anul trecut nu mergeai singur :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scuze de off topic dar cum e sa postezi ceva si sa-ti dai singur like la ce ai postat? Asta e chiar tare. De fapt ce se intampla? Ramai surprins ce ai putut scrie si-ti place atat de mult incat iti dai singur like? Cum vine asta? :) Luati ca o gluma ce am scris mai sus dar chiar vad unele pers ca la orice posteaza isi acorda un like de la el :) ca e moka

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mah, rau mai esti! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamflet :) Asteptam data de organizare a marii adunari nationale ptr posesorii de volvo. Poate pana atunci imi schimb masina cu vreun Bmw :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un alt loc frumos in Harghita - Covasna, la Baile Tusnad - Lacul Ciucas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

90% Nu pot ajunge!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ca locatie as propune Sambata de Sus!

Bucuresti - Sambata 300km...

Banuiesc ca si de Suceava, Galati, Timisoara sau Cluj ar fi o diferenta de max 20% in plus.

Zona e frumoasa si cu destule atractii turistice:

Cetatea Fagaras, Abatia Cisterniana, Templu Ursitelor etc

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.