Bodnariuc Mihai

Intalnire Nationala 2014!

464 posts in this topic

Daca sint acasa, nu sint plecat la munca, vin oriunde in tara sau nu. Daca se aduna la nationala 31 de masini la poza de grup ,sau mai mult ,ma tund chel si-mi vopsesc chelia in ce culoare am la indemina. Sau va las pe voi sa ma tundeti/vopsiti la par cum vreti voi pentru 24 de ore. (dupa aia ma tund chel)

.

Iulirx, o sa fac rost de 30 masini si o sa fii nevoit sa te tii de cuvant :evil6:

Edited by Stronghold

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se strang 30 de masini nici sa le dai bani ;) Din pacate va fi o nationala mai mica decat adunarea din parcarea penny. :(

Daca vin 30 de masini eu voi fi cel de al 31-lea :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se strang 30 de masini nici sa le dai bani ;) Din pacate va fi o nationala mai mica decat adunarea din parcarea penny. :(

...

Câta perspicacitate. Stii cumva si in ce zi va fi cutremurul?

On topic : recapitulare privind lista de optiuni in ce priveste regiunea propusa

1) Vita-fresh - Munte

2) Agr350r - Munte

3) Feraru - Mare

4) nionut76 - Mare

5) Matrixxx - Mare

6) MariusDaniel - Munte

7) nazkamike - Munte

8)I love Volvo - Munte

9) Vali PV 70 - Munte (Mare)

10)Bodnariuc Mihai - Munte

11)horica85 - Munte

12)dalin1970 - Munte

13)Nelu - Mare

14)badgogo - Munte

15) Popicu - Munte

Se mai poate opta pâna mâine 24.03.2014. Dupa aceea, in functie de rezultat, alegem locatia exacta si organizatorii.

Pâna la 31 martie ar trebui sa stim exact unde mergem, apoi sa strangem avansul in doua -trei saptamani si sa arvunim cazarea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu-i perspicacitate ci cruda realitate. :) Din pacate.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ca asa e, dar In loc de repetat adevaruri crude de genul asta, mai bine am gasi motive de bucurie ca avem sansa unei Nationale Volvo in fiecare an. Cine a mai fost poate sa confirme fiorul unic al intalniri cu prietenii din tara, senzatia de grup unit si frumos, inefabilul coloanei serpuitoare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noua ne-a placut foarte mult la Cheile Butii! Atmosfera, locul, focul de tabara, sedinta :)excursiile, totul (chiar si atunci cand eram in baie pe locul regelui si a intrat camerista ca la ea acasa :smile:))).

De ce nu ar fi asa si anul acesta... nu, nu e vorba de camerista!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Majoritatea a decis: MUNTE.

Putini, multi, astia sintem - o mina de oameni. Ceilalti (nenumarati) prefera doar prezenta virtuala. Sau topicul La Bizzaaaa care are mare cautare (si valoare pentru acest forum). Cum doriti,

Hai sa alegem in continuare locatia si sa viram avansul. O locatie care sa impace pe cit mai multi, cu diferite forme de cazare, citeva puncte de atractie prin zona, etc.

Si va rog, cit mai putine postari inutile.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intradevar, foarte frumos la Cheile Butii. De aceea am si revenit acolo cu a doua Nationala. Dar as incerca si altceva anul asta si poate, la anul ni se face iar dor de locul acela. La Cheile Gradistei exista si locuri de joaca pentru copii (stiu ca si la asta se gândesc multi) si centru SPA si loc de gratar (foc de tabara) special amenajat. Poate singura problema e faptul ca locatia fiind generoasa nu vom fi doar noi acolo. Dar nu cred ca acest aspect poate fi decisiv. In restaurant exista mai multe saloane, deci banuiesc ca putem rezerva unul pentru noi, sa vaem muzica si toate cele.

Deci, propuneri la munte :

1.- Cheile Butii

2.- Cheile Gradistei ( complexul de sus, de pe vârf) http://www.cheilegradistei.ro/resort-fundata/

3.- Pensiunea Voicu din Lotrioara

4.- Nordul Moldovei... si nu mai stiu, continuati voi.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, MUNTE sa fie! ;D

Va propun o locatie ce poate satisface ABSOLUT toate doleantele: centrul tarii, zona superba, preturi decente, multiple puncte de atractie, etc.

Opinez ca VOINEASA poate fi o locatie mai mult decat potrivita pentru nationala.

In ceea ce priveste cazarea va sugerez 2 variante:

1. Pensiunea DENISA + Pensiunea LAZAR ( sunt la 2-3 km distanta)

http://www.turistinfo.ro/voineasa/cazare-voineasa/pensiunea_denisa-c74215.html

http://www.haisitu.ro/pensiunea-lazar-voineasa

2. Hotelul LOTRU

http://www.travelro.ro/hotel-lotru_voineasa.html

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai exista in zona la Obirsia Lotrului si un camping cu 30 casute iar in apropiere sint 2 locatii de cazare tip vila.

post-143-0-70747900-1395691225_thumb.jpg

Daca ne hotarim sa facem in zona (Voineasa sau Obirsia Lotrului - 50 km distanta intre ele) eu sint disponibil pentru o excursie de o zi in zona in perioada imediat urmatoare (1-15 aprilie).

Pot lua cu mine din Ploiesti pina la 4 volvisti ( veniti la mine acasa, lasati masinile in parcare si mergem cu masina mea. Nu costa nimic transportul). Sa mergem acolo sa filmam si sa vedem pe viu cam cum este, sa negociem daca e cazul, chestii d-astea. Bine-nteles ca in prealabil trebuie sa vorbim cu proprietarii (nu mergem acolo de pomana) si trebuie sa stim cam pe citi volvisti ne-am putea baza.

Fiind somer , am posibilitatea sa merg in orice zi a saptaminii, asa ca o deplasare lunea sau martea nu ma deranjeaza (deocamdata) deloc.

Edited by iulirx
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drumul dinspre Petrosani spre Obarsie era praf asta-iarna, iar dinspre Voineasa spre Obarsie se poate circula binisor. Unde sunt poduri e jale. Cratere imense, au pus trunchiuri de pom si mergi cu masina pe ele.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu o sa incerc sa cer o oferta de pret pentru 3 zile la cheile gradistei poate o sa sune tentant .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voineasa mi se pare o alegere buna, acum sa vedem cand va fi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voineasa mi se pare o alegere buna, acum sa vedem cand va fi.

Cum cand? Nu era vorba 5-7 septembrie?
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as fi procedat altcumva - cine plateste avansul are dreptul sa scrie aici, si doar dupa ce plateste avansul.

Acum sunt curios, desi stiu rezultatul, cati din cei virulenti vor plati avansul si respectiv vor aparea.

Cei care SIGUR vor fi acolo ne stim - povestile si vorbele de prisos.

Deci ca sa o lamurim: tot in acelasi cont, pana la 15 aprilie?

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iuli - daca mergi lunea sau martea spune-mi, sa facem o "mini" coloana pina acolo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iuli - daca mergi lunea sau martea spune-mi, sa facem o "mini" coloana pina acolo !

Merg si eu cu voi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E frumos la Voineasa, dar nu mi se pare in regula sa nu stam toti in acelasi loc. Se dilueaza niste activitati.

De aceea ma raliez propunerilor cu Sf. Petru si cu Resort Fundata, sau orice alt loc unde sa stam toti in aceeasi locatie de cazare.

Sigur ca e buna ideea lui Maverick cu plata avansului si apoi votarea locatiei in functie de cine a platit.

Se poate stabili o suma rezonabila de 300 de lei pe camera, sa zicem si sa se vireze in contul Asociatiei Volvo -Club România.

Dupa ce se stabileste locatia si organizatorul, Asociatia sa transfere banii direct la locatie sub forma de avans pentru eveniment.

Edited by mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

deoarece multi sunt impotriva asociatiei eu zic ca anul acesta sa nu se implice in organizarea acestui frumos eveniment

asociatia -prin membrii ei-va dorii sa faca o surpriza participantilor

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as fi procedat altcumva - cine plateste avansul are dreptul sa scrie aici, si doar dupa ce plateste avansul.

Acum sunt curios, desi stiu rezultatul, cati din cei virulenti vor plati avansul si respectiv vor aparea.

Cei care SIGUR vor fi acolo ne stim - povestile si vorbele de prisos.

Deci ca sa o lamurim: tot in acelasi cont, pana la 15 aprilie?

Bine punctat !

Palavrageala va fi pana la evenimentul in sine .

Sa venim cu 3 oferte de cazare concrete un pret pentru toata comunitatea si apoi mai facem putina baza .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.