Bodnariuc Mihai

Intalnire Nationala 2014!

464 posts in this topic

Eu vin sigur!E bine la Voineasa.

E perfect pentru anul ce vine in Iunie,pentru ca pe 5 Septembrie 2015 am o nunta al unui prieten bun,la care nu pot sa lipsesc. Dar nici Nationala nu vreau sa o pierd in anul respectiv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa inteleg ca nu ati mai ajuns si la Resort Fundata? Daca nu, atunci poate incerc eu in week-endul asta. Nu promit, dar incerc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nene Ionut, daca nu vrei sa vii 520km dus si 520km intors, NU COMENTEZI. SIMPLU si fara umbra de suparare !

Tot ce nu este constructiv pe topicul asta este DESTRUCTIV, INUTIL, si va fi sters ca deja sunt cu acu' pe rosu si eu.

Pentru ultima data. Daca vreti sa veniti, VENITI ORIUNDE HOTARASTE MAJORITATEA.

De-aia s-a supus la vot si ati avut dreptul sa votati !

Si cu asta PUNEM PUNCT carcotelilor si fitzelor de dama de pension.

@Iulirx: usurel cu apelativele te rog, ca Ionutz nici nu s-a bagat pe topicul asta, iar Buga zice foarte bine ce zice. Daca nu sunt organizatorii in stare, nu au imaginatie sau timp sa stabileasca un "program artistic", fara nicio problema se poate angaja o firma care se ocupa cu asa ceva. Nu e o rusine. Cumva toti va reparati singuri masinile ? NU, MERGETI LA SERVICE ! E FIX ACELASI LUCRU !

Alex, majoritatea au hotarat la munte. Unde a hotarat majoritatea acea zona? Nu vad unde s-a votat acea locatie? Munte avem si in Vrancea. Ia hai sa facem la Lepsa. Sa vad cum vin oamenii carora le place sa se plimbe cu masina ca deh e volvo.

Munte avem si in Bucovina. Nu se poate? Hai la Brasov, alte zone. Dar Avem munti peste tot. Nu vad de ce sariti asa ca am cerut o zona mai apropiata.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai apropiata de cine? Dar cei de la Arad sau Timisoara ? De ei ce e mai aproape? Hai sa discutam despre locatie, dotari, preturi, nu despre cai verzi pe pereti. Pacat ca nu e vreo pensiune in Muntii Macinului. Mie mi-ar fi placut zona, dar ce te faci cu cei din Cluj, Baia Mare, Sebes etc...

Da, putem vorbi despre organizarea pe zone istorice, dar de la anul. Deja e tarziu acum si daca ne mai lalaim mult, nu mai gasim locuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand,cat si cui trimit avansul?

Deocamdata mai asteptam putin pana se hotareste locatia s-apai ne va spune unde si cat, ca si eu am intrebat. @Iulix, Matrix mie-mi convine locatia, nu mi se pare scump si mai ales daca si proprietarii sunt draguti cu atat mai bine. Matrix, sa-ti iei chitara cu tine ca o iau si eu. Pana nu-mi dati un numar de cont in euro daca se poate, nici nu mai comentez nimic in topicul asta dar cert e ca o sa vin 99%. 1% nu vin daca se strica dricul exact in aceea perioada sau mai rau, ma lasa pe drum. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cateodata ma intreb daca pe forumul asta IQ-ul devine negativ...

Ionut, sa iti desenez.

1). S-a decis la munte

2). Iulirx si Matrixxx au ales o locatie LA MUNTE, au bagat benzina din buzunar si s-au dus sa vada ce si cum si sa negocieze un pret bun.

3). S-a ales locatia ca posibila.

4). Nu ai chef sa vii, ca blabla si blabla, pui si tu benzina,pui curu in masina si cauti IN ZONA ALEASA DE TINE LA CARE MUNTE VREI TU o locatie. Negociezi, vii cu pareri si preturi.

Mai mult de atat nu am cum sa simplific ca nu ma angajez invatator la grupa mica.

Cele de mai sua sunt valabile pentru TOTI carcotasii care vor mai aproape. DE EI. Ca ceilalti nu conteaza

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

DATA: 5-7 sept 2014

LOCATIE: zona VOINEASA

http://www.turistinf...215.html#264813

Cazare: 4 camere pat matrimonial, 4 camere duble, 4 camere triple. Foarte curate, frumoase si cochete. Privelistea si linistea - de vis.

Tarif cazare pentru noi negociat pentru toata pensiunea: 100 lei camera cu mic dejun inclus/noapte.

Cei ce opteaza pentru (pranz si cina) - inca 50 ron/persoana.

Citeva preturi: ciorba burta=9 ron,perisoare,vita,pui=7 ron. Cotlet,pastrav,snitel=20 ron. Bere=4-6 ron. Se poate face foc tabara, pus masa mare afara...

http://www.pensiunea...r.ro/index.html\

9 camere duble + 1 apartament. Dispune de internet (la cealalta din pacate am uitat sa intrebam...ne-a furat atentia peisajul superb)

Pret cazare negociat pt. toata pensiunea: 2 nopti = 1600 roni fara mic dejun. Adica 80 ron camera/noapte.

Demi-pensiunea = 50 ron. Aici este vorba de mic dejun si pranz, doar ca pranzul este un fel de cina timpurie - se serveste tarziu pe la 16-17 si tine vreo 2 ore. Au numai produse din ferma proprie (porci, vaci, gaini).

Citeva preturi: ciorba burta=10 ron, restul de ciorbe=8 ron. Felul 2 (friptura, grill, pastrav, etc) 22-25 ron. Era in constructie si un fel de platforma-pridvor imens exterior, acoperit, in natura langa rau pentru a servi mese festive grupurilor, pina de paste vor sa-l termine.

La ambele locatii putem face gratare (putem aduce de acasa de toate, inclusiv bautura - sau se pot cumpara din Voineasa)

AVANS : 100 ron / camera dubla /// pina la 01.05.2014. Primul venit, primul servit. Camerele vor fi alese de cei care au platit avansul in ordinea in care l-au platit.

CONT :

Asociatia Volvo Club Romania

RO60 BUCU 1892 2323 2401 9RON

Alpha Bank Hunedoara

Optati pentru ce pensiune doriti (prima sau a doua)

Optati pentru tipul de camera (2-3 paturi) sau apartament.

Edited by iulirx
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

marius daniel

matrix

feraru3333

iulirx

platit avans pt nationala

vila denisa

camere duble

Edited by feraru3333

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda... am uitat de optiune. Denisa, daca se mai poate, o camera dubla. Multumesc.

Nea feraru, ai cumva un cont in euri?

Nu e nevoie. Din contul in Euro, poti plati in lei, fara probleme. Cel putin invers se poate.

Daca nu merge, da-i omului(personal) in Euro si ti-i trece el in lei in contul asociatiei. Plus comisioanele, desigur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pot dar la 25 de euro cat e avansul, comisionul va fi 15 euro (asta stiu sigur) ceea ce nu vreau.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cateodata ma intreb daca pe forumul asta IQ-ul devine negativ...

Ionut, sa iti desenez.

1). S-a decis la munte

2). Iulirx si Matrixxx au ales o locatie LA MUNTE, au bagat benzina din buzunar si s-au dus sa vada ce si cum si sa negocieze un pret bun.

3). S-a ales locatia ca posibila.

4). Nu ai chef sa vii, ca blabla si blabla, pui si tu benzina,pui curu in masina si cauti IN ZONA ALEASA DE TINE LA CARE MUNTE VREI TU o locatie. Negociezi, vii cu pareri si preturi.

Mai mult de atat nu am cum sa simplific ca nu ma angajez invatator la grupa mica.

Cele de mai sua sunt valabile pentru TOTI carcotasii care vor mai aproape. DE EI. Ca ceilalti nu conteaza

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

Alex eu vad ca tu nu intelegi. Oamenii astia o spun de parca a ramas batuta in cuie acea zona.

Am inteles data.

Am inteles ca e la munte.

Nu se stie daca ramane locatia vizitata de ei.

Ce e asa greu sa intelegeti?

O sa facem propuneri fiecare si gata. Ramane sa voteze lumea.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

E istorie. Ionut. Acum deja vorbim despre plata avansului. Discutiile la anul, sau intr-un topic nou.

Baietii astia nu doar conduc repede... tot asa iau si deciziile !

Edited by mariusdaniel
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, observ. Prima propunere prima aleasa. Halal democratie.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si daca de o saptamana nu s-a votat si nici nu s-a scris nimic in topic, de ce insisti? Pe mine unu ma intereseaza sa ajung oriunde , sa ne simtem bine si cu asta basta. Pe tine te intereseaza cati kilometri sunt pana la locatie, dar gandeste-te ca altii vin mai de departe si nu mai fac mofturi

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pot dar la 25 de euro cat e avansul, comisionul va fi 15 euro (asta stiu sigur) ceea ce nu vreau.

Schimba-i si tu la banca si depune numerar in acel cont. Sper sa se poata depune numerar. Sa vedem ce zice sefu feraru.

Aaaa, scuze, acum am vazut ca nu esti in tara....

Daca nu poti rezolva problema altfel ( e o prostie sa dai 15 euro pentru plata a 25 euro) contacteaza-ma si rezolvam noi problema. eventual iti platesc eu avansul si imi dai tu banii la nationala.

Edited by iulirx

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ionut: Democratia duce la haos.

Sau cum zicea o vorba buna, "Democraţia este procesul prin care oamenii sunt liberi să-l aleagă pe cel pe care să dea vina.".

Asa ca daca cu democratie nu merge, inseamna ca merge cu dictatura.

Nu s-a nimerit anul asta, poate anul viitor se face mai aproape de tine.

Si ca dovada ca intr-adevar unii sunt lenesi, vezi ca intrunirile SmartFan se fac in Belgia, in Elvetia, in Italia... si sunt oameni care MERG CU SMARTUL DE AICI PANA ACOLO. Si nu se plang. Si te asigur ca sta incomparabil mai prost la confort decat VOLVO.

Q.E.D. show must go on

Share this post


Link to post
Share on other sites

dany dy

este urmatorul la vila denis

i love volvo este urmatorul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nea Nicu

Am platit si eu acum 150 lei, (Avans + cotizatie), probabil maine intra in cont.

As dori o camera cu trei paturi (vin cu Matei) la Denisa.

Multumesc mult si toate cele bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treaba rezolavata cu nea Feraru. Multumesc mult Iulix. Pe mine ma puteti caza la Denisa camera 2 persoane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine pun si eu avans.

Vila unde sunt au rezervat si ceilalti, Denisa.Macar sa umplem una, daca de 2 nu suntem in stare :P

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Denisa, camera tripla ( vin si cu BIJOUX)... ;D Avansul maine dimineata!

Am sa platesc eu avansul si pentru I love Volvo. :thumright:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hop si eu, fara cazare dar cu doua locuri de parcare (e casuta dupa mine) tot la Denisa. Si eu o iau pe CIOCO, catelusa din dotare.

PS si la Denisa este internet, mai slabut dar este.

Edited by mariusb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru web-isti: Denisa este "cablata" si ofera net in fiecare camera iar cu routerul de la receptie, wi-fi pe o raza de 20-25 de m outside!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.