daann

A venit si randul meu

135 posts in this topic

G-uletz, lasa-te de piese si ramai la diagnoza, no offence :smile:

39885366 este pentru bara GATA VOPSITA, cod 426. Codul tau este pentru bara cheala, doar grunduita. Iar pretul ala e FARA TVA.

Nu compara ciori cu ciori vopsite ;D

Ca au dat aia tzeapa (cu "tz") si au pus inca o data vopseaua + manopera la o bara gata vopsita, e alta mancare de caras...

No offence, insa diferenta de pret nu se justifica pentru o bara vopsita. Totusi vopsitul unei piese, profi, costa 100-150 (la aia de fite) de euro cu tot cu materiale, adica asta inseamna max 2300 lei. pam-pam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pam-Pam, aia au comandat bara vopsita si au mai "vopsit-o" odata... Aia e ideea :smile:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca se poate sa se fure intre ei, de ce nu? Oricum e o practica la noi. Daca nu te arde firma de piese auto te face service-ul. Daca nu te fura asiguratorul. Noroc ca era pe asigurare si n-am platit nimic. Bara era simpla, nevopsita pentru ca am vazut cand au primit piesele. Le-am studiat, fotografiat etc. Romanica :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inseamna ca ti-au facut devizul pe un cod si ti-au comandat alt cod... buna si practica asta :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu cand am schimbat bara spate la S40, tin minte ca tot in jur de 3000 de lei a costat.A venit direct de la mama ei, vopsita in codul masinii si cu eticheta albastra.Tin bine minte ca am stat vreo 2 saptamani dupa bara.

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

In sfarsit am primit raspuns la notificarea facuta la Euroins. Raspuns de te doare mintea: bara are urme de evenimente anterioate dar reparate, nu este prinsa cu nituri originale,este veche si solutia tehnica este repararea. O sa-mi continui drumul pana la capat.

Si colac peste pupaza am gasit saptamana trecuta stopul stg spart. Neavand bara pe masina unul mai obosit s-a proptit in stop si cand s-a simtit odihnit a si plecat fara sa lase macar un nr de telefon..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa un an am reusit sa castig procesul. Vedem ce urmeaza

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc. Noroc ca am putut umbla cu masina ca altfel .... . si asa am facut cu nervii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cei de la asigurari mizeaza ca din 100 persoane - 1 (una)  merge mai departe. Restul decat sa piarda timp si nervi accepta si alte variante numai sa fie reparata masina.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now