dan40

volvo s/v40 HEICO

61 posts in this topic

Galerie foto!

Stie cineva cate bucati s-au produs?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In fabrica din Olanda nici una.

Intrebarea corecta era cate V40-uri a modificat HEICO iar la aceasta intrebare nu are nimeni cum sa-ti raspunda in afara de cei de la HEICO .

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trimiti un mail la HEico si se rezolva :)).

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta daca tin minte cate au modificat . :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corect! Am cautat, fara rezultat! Ne site-ul lor oficial nici nu amintesc de s/v40, doar de sh4 care a concurat la cursa de 24ore. Iar cele de sus sunt cu nr de china!!!

Eram curios de roti, pe ale mele scrie "made in italy" si cred ca sunt facute de oz racing. Iar ca aspect sunt la fel cu cele de pe R

Volvo hs4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seamana cu Titan dar nu rasar deloc, de Pegasus ce sa zic, cu alea nu mai seamana deloc .

titan1.jpg

Pegasus

pegasus.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot in italia sunt facute?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pffff.... ce probleme aveti mai fratilor! Ce conteaza unde sunt facute jantele? Ti-ai luat un set de jante Heico, care sunt frumoase, nu sunt strambe, nu sunt sparte! OK si mai departe, cu ce te ajuta faptul ca Pegasus sunt facute in Italia sau China? In loc sa cautati problemele si rezolvarile la masinile voastre, va bateti capul cu tara de origine a jantelor, chiar daca nu le aveti voi. Imi este imposibil sa inteleg!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ca masina mea nu are probleme... iar ca fapt divers rotile sunt mai scumpe ca masina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate ca masina mea nu are probleme... iar ca fapt divers rotile sunt mai scumpe ca masina!

Noi, da :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari daca ai masina perfecta (dar aripa stanga fata ruginita nu-i problema?), dar tot nu gasesc legatura intre masina ta si:

"Seamana cu Titan dar nu rasar deloc, de Pegasus ce sa zic, cu alea nu mai seamana deloc ."

"Tot in italia sunt facute?"

Sa inteleg ca masina ta valoreaza 3-400 de euro cat ai dat pe jante?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari daca ai masina perfecta (dar aripa stanga fata ruginita nu-i problema?), dar tot nu gasesc legatura intre masina ta si:

"Seamana cu Titan dar nu rasar deloc, de Pegasus ce sa zic, cu alea nu mai seamana deloc ."

Pai asta nici nu el a zis(dan40),ci BogdanG
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai asta nici nu el a zis(dan40),ci BogdanG

Bogdan a zis ca nu seamana, el a intrebat unde sunt fabricate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oare rugina (si pe dreapra e la fel,multumesc) afecteaza la consum sau la franare? Iar pt Bogdan, daca tot vorbim de Volvo sti alt model de janta cu care seamana mai mult??? pret roti 1000euro.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan a zis ca nu seamana, el a intrebat unde sunt fabricate?

Exact!
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am intrebat daca sunt facute de OZ Italia. La fel cum altele sunt facute de BBS Germania!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noi vorbim discutii aici. Rotile pe 17" cresc consumul, iar la franare te ajuta anvelopele! Daca tu ai inmatrculat masina pe BG, sau asa ai luat-o, inseamna ca nu tia-i permis una de romania, insa ai dat 100 de euro pe jante? Mai taie din ele, ca nu se leaga. Si DA rugina la o masina este o problema foarte mare.

PS: clima, geamuri electrice, faruri, bari, interior, bord, casetofon, etc nu afecteaza franarea si nici consumul

Share this post


Link to post
Share on other sites

@paunionutz Eu am luat masina de la bg inmatriculata tot la ei in 2008.Cost atunci 3200E. Acum nu face nici cat o ceapa degerata.Nu am reusit sa o vand cu 1000E!(nu zic ca nu face masina....ci ca nu ofera nimeni atat, din cauza ca e pe bg ...si ca e din 96.)Ca fapt divers si eu am/aveam jante de 280E bucata.Deci..aveam jante mai scumpe decat masina.E vb de damblaua/moftul/pasarica/dileala/piticii fiecaruia.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceiasi intrebare: jantele Heico sunt facute de OZ Italia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@paunionutz Eu am luat masina de la bg inmatriculata tot la ei in 2008.Cost atunci 3200E. Acum nu face nici cat o ceapa degerata.Nu am reusit sa o vand cu 1000E!(nu zic ca nu face masina....ci ca nu ofera nimeni atat, din cauza ca e pe bg ...si ca e din 96.)Ca fapt divers si eu am/aveam jante de 280E bucata.Deci..aveam jante mai scumpe decat masina.E vb de damblaua/moftul/pasarica/dileala/piticii fiecaruia.

Danne si tu compari pretul unei masini SH, cu pretul jantelor de noi. Ai dat 1100 de euro numai pe jante, plus anvelopele? Nu cred, de fapt cred ca ai dat cateva sunte de euro pe jantele sh. Daca ai dat 1100+ euro pe roti, atunci nu inteleg de ce nu ai lasat-o cu rotile ei si de ce nu ai platit taxa, sa o inmatriculezi pe RO! Nu ma intelege gresit, nu am nimic cu masinile bulgaresti. insa la noi sunt de fapt un compromis, pentru ce-i ce nu-si pemit aceeasi masina inmatriculata in RO, sau dejau au luat masina de afara si nu-si mai permit taxa. Astea fiind spuse, permite-mi sa nu cred ca tu si dan40 ati dat 1000+ de euro pe jante

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

La fel cum astea seamana, doar cu una este pe 16 iar cealalta pe 17. Dar ambele sunt facute de BBS pt Volvo.

Jantele au costat 400, anvelopele 100buc x4=400, iar sablat + vopsit + valve si transport peste 200, deci impreuna peste 1000 euro. S-au adunat... iar pe masina am dat 900, acum 2 ani iar taxa era 2700 euro. Deci nu merita. Mai am si un Subaru si un Bmw motor 2.5 pe Romania, iar taxele sunt exagerat de mari... nici mie nu imi place ca e pe bg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dan40 Stai ca nu ma prind care e poanta cu Italia si Germania, jantele Pegasus de R sunt facute in Polonia si sunt cele mai copiate jante de Volvo, replica de Pegasus este facuta in Germania .

Nu ma prind care e treaba cu Heico astia, ai mers cu vreo masina facuta de ei ? Am mers eu cu 3 masini preparate de Heico si sunt fas maxim, soft slab in comparatie cu ce fac altii iar modificarile exterioare nu sunt cele mai reusite, deci nu inteleg ce e mandria asta cu niste jante Heico care de fapt nici nu sunt facute de Heico .

De fapt intreb si eu ca prostu, cine sunt Heico astia ? De sunt asa cautati ?

Ce fac ei de Volvo nu-i mai recunoaste acum ?

Edited by Bogdan G

Share this post


Link to post
Share on other sites

macar bbs ul e made in germany

cred ca sunt cele mai rezistente jante pe 40 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gandeam ca sunt facute de OZ italia, care dupa mine sunt ok (deci calitate). Pot fi facute si de real, tip, aro, kaufland... pt heico.

Iar volvo meu e mitsubishi, made in japan! (Motor, cutie). Am ales jante pe 17 pt ca vreau sa-i modific franele cu cele de pe lancer evo. (Poate si motorul fq400)

Original stanga. Evo 3 dreapta. Diferenta intre placute...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Made in japan ? Vise taica,vise ! :))))))))

Citeste-ti placuta de identificare si trezeste-te la realitate omule.

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now