59 posts in this topic

Enoriasii....

P.S. Sunt apolitic,voi iesi la vot dar poza..... imi pare ca deja s-a ajuns prea departe.

post-432-0-28913600-1414615502_thumb.jpg

Edited by vlpvlp06
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

This has gone too far

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vai, cât aș vrea să zic ceva ce nu se poate spune pe post... :)

Asta, pentru mine cel putin, trece dincolo de ce mi-as fi imaginat la capitolul "Pomeni electorale". Mizerii sunt si cei ce au gandit si implementat strategia asta de "mass awareness", dupa cum tot mizerii neterminate sunt si cei care vor invata mesajul si vor actiona in consecinta NUMAI PENTRU CA icoana si pentru ca sfintita. Si pentru ca Arsenie Boca.

No, vedeti? D-aia zic io ca boboru' asta are o componenta prea mare de cretinitate, indobotocire cronica si un creier complet nefunctional! De-aia, pentru ca in 2014 lumea INCA pune botu' ca foca. Ceea ce indreptateste si pe frumosii strategi sa se adapteze in marketing-ul lor.

E prima campanie electorala personalizata, perfect "orientata spre client si spre nevoile sale", ideal raportata geografic. Pentru ca cineva s-a gandit (pe o foarte corecta logica, de altfel) ca mesajul ajunge mai bine daca-l buchisesti un pic si daca vii cu concretețuri specifice (vezi PSD sustine construirea spitalului regional de urgenta din Cluj; PSD a construit/va construi n km de autostrada in Transilvania s.a.m.d.)

Bai, prost neam mai suntem daca nu ne intereseaza proiecte dezbatute si inca punem botu' la de-astea... Tare prost! Prost gra-ma-da! Atata de prost incat aproape ca ne meritam soarta.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu pot fi de acord si fac si mentiunea ca nu sunt simpatizant al niciunui partid politic postdecembrist. Presedintele Romaniei (institutia, nu persoana) nu are atributii administrativ-executive. Da, Boc le-o fi "taiat" (de fapt, n-a fost o taiere ci alte masuri fiscale), dar nu Basescu. Aaa, ca au cooperat: sunt de acord. Dar oare de ce? Nu cumva ca sa evitam situatii de inflatie colosala si o stare de stat prefalimentar?

...pentru ca...Grecia!

In alta ordine de idei @ Serge..ti-as da 100 de like-uri pentru fiecare post de aici.Cu o mentalitate de asta se poate incerca o schimbare in tara noastra.dar pentru asta trebuie sa iesim la vot!

Iar eu personal, pot spune ca este pentru prima data cand chiar am pe cine vota!

Edited by daann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai sunt doua zile... Sa vedem ce se intampla cu "dezbracatii". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Up!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Up ?!? Pentru?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru că încercam să readuc topicul, din nou, în dezbatere.

Da, am împrumutat puțin expresia folosită pe bursă pentru a face asta.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faptul ca am tolerat prima oara acest topic a fost din respect ptr. Romania si romani. In acest moment imi este lehamite de tot ce contine cuvantul vot. Deschid tv-ul: Ponta si Iohannis. Vreau sa citesc un ziar: Ponta si Iohannis. Deschid mail, facebook, radioul, etc. .... da ati ghicit: Ponta si Iohannis. M-am saturat de atata politica si cu siguranta nu vreau acest lucru si aici, pe forum.

Consider ca v-ati spus punctul de vedere si mai consider ca este de datoria fiecarui roman cu drept de vot sa-si voteze viitorul. Iar cu asta fiind zise, acest topic se inchide.

Multumesc,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.