agr350r

Halogen H11 55W - yellow (3000k, 2700k, ...)

41 posts in this topic

Am o rugaminte, tot caut si nu gasesc ce as vrea sa cumpar! Este vorba de acele becuri pentru proiectoare H11 dar galbene ...

Prin urmare, v-as ramane recunoscator daca va sar voua in ochi, la cumparaturi, sau cand mergeti pentru o piesa intr-un magazin de specialitate, sau de electrice ... sa ma anuntati ce si cum vedeti, oriunde in tara! :) ... poate gasesc asa ...

Multumesc mult! :beertogether:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu sunt in cautare de ceva becuri si ar fi o varianta sa ne combinam la transport. Le iei de la mine de la firma, e aproape de tine.

Poate gasim in Bucuresti. Un transport local nu e mai mult de 1o lei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super! :) ... ideea e sa gasim ceea ce trebuie!

Mi-a spus intr-un timp Ygrec sa merg prin cora, dar nu am gasit ... sau cel putin nu am vazut eu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musai sa fie galbene? Daca nu ma inseala memoria cred ca am o pereche dar albe, parca sunt cu soclu de plastic, trebuie sa verific.

Edited by mariusb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musai sa fie galbene? Daca nu ma inseala memoria cred ca am o pereche dar albe, parca sunt cu soclu de plastic, trebuie sa verific.

Asa mi-as dorii, sa fie galbene! :) ... te astept cu un feedback :) ... multumesc mult!

Merci Ionutz! Le-am vazut, dar nu prea am incredere, in plus de asta, ala la 50 lei bucata este scump fiind no name, cu 100 si ceva de lei cumperi OSRAM, dar nu gasesc la noi! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca de aici imi iau. E la 10 minute de firma, le ridic de la ei.

Da un telefon si intreaba daca au si colorate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am sunat si nu pot aduce ... cica nu ar fi omologate in europa :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

De marca nu gasesti alta nuanta, numai daca vrei ceva de decor in genul Colorvision de la Philips. Lumina e alba dar in far se vede colorat.

Pe M-Tec ar fi totusi ceva...

M-am gandit sa imi pun si eu galbene dar am vazut cateva masini cu ele si nu mi-a placut cum arata si daca iesi cu masina din tara poti avea probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai Dane, faci atata caz de necaz pentru niste becuri!

Pune folie galbena pe proiectoare si ai rezolvat problema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci voi lua si eu normale si gata! Gand am timp, ma uit, ma hotaresc si te anunt de model ... :)

Bai Dane, faci atata caz de necaz pentru niste becuri!

Pune folie galbena pe proiectoare si ai rezolvat problema!

Nu este buna folia pe proiectoare! Tine loc DOAR de decor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite aici, China si ieftin....

....ca tu vrei si ieftin si Osram/Philips

http://www.motorvip....lben-motorvip-2

http://www.shopmania...galben-79698713

http://www.bestautov...55w-galben.html

Pai tocmai ce spuneam, dau 100 si ceva de lei pe unele bune (eu oricum sunt fan OSRAM) ... nu vreau ieftine, dar sa fie galbene!

Bai, carcotasi sunteti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, vrei galbene,dar care e motivul? In ziua de azi batalia se da pe lumina cat mai alba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca insisti pe galben alternativa viabila este tot ceva de marca sa iti iei, din afara, poate de pe ebay. Sau poate dai peste un revanzator neoficial prin tara.

Ciaina din asta de 7-8 lei mi-am luat odata de curiozitate un H4 albastru si abia se vedea ceva in fata masinii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am xenon de 3000 k pe proiectoare, INSA pe timp de ceata lumina galbena este neutralizata de faruri, iar daca sting farurile, nu mai vad nimic in fata, asa ca ma cam lasa rece proiectoarele de ceata. Le aprind DOAR cand este ceata, pentru a ma vedea cei care vin din fata si cam atat, efectul lor fiind minim spre zero pentru mine. Deci daca pe mine nu ma ajuta instalatia de xenon, nu prea vad cum o sa te ajute pe tine becurile halogen.

PS: inainte aveam xenon de 6000k pe proiectoare si deasemenea nu aveau nici un efect pe timp de ceata

post-259-0-34078800-1402604097_thumb.jpg

post-259-0-26052300-1402604117_thumb.jpg

post-259-0-88916100-1402604127_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am xenon de 3000 k pe proiectoare, INSA pe timp de ceata lumina galbena este neutralizata de faruri, iar daca sting farurile, nu mai vad nimic in fata, asa ca ma cam lasa rece proiectoarele de ceata. Le aprind DOAR cand este ceata, pentru a ma vedea cei care vin din fata si cam atat, efectul lor fiind minim spre zero pentru mine. Deci daca pe mine nu ma ajuta instalatia de xenon, nu prea vad cum o sa te ajute pe tine becurile halogen.

PS: inainte aveam xenon de 6000k pe proiectoare si deasemenea nu aveau nici un efect pe timp de ceata

Sa fie din cauza ca ai folie galbena pusa? Sau ma insel ...

Ok, vrei galbene,dar care e motivul? In ziua de azi batalia se da pe lumina cat mai alba.

Pentru ceata! :)

Daca insisti pe galben alternativa viabila este tot ceva de marca sa iti iei, din afara, poate de pe ebay. Sau poate dai peste un revanzator neoficial prin tara.

Ciaina din asta de 7-8 lei mi-am luat odata de curiozitate un H4 albastru si abia se vedea ceva in fata masinii

Cele galbene sunt facute pentru piata chineza, la vre-o 50-60$, deci nu cu mult mai scumpe ...

Pai atunci cand te hotaresti si tu, sa imi iei te rog si mie 2 bucati ce astea ... http://www.osram-shop.ro/bec-far-proiector-h11-standard-original-line-blister-1-buc-122261.p.html ...

Le iau pe cele standard, ca sunt cele mai galbene (3200K), in plus de asta sunt la pret de nimic la noi, prin afara unul este vre-o 15 lire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te inseli.3000K dau lumina galbena.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te inseli.3000K dau lumina galbena.

Corect! Asta am spus si eu din titlu ... dar ce trece de 3000k este spre alb :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionutz nu are folie pe proiectoare, asa arata 3000k .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, multumesc! Atunci ne auzim la un telefon mai tarziu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@agr350r, m-am inselat sunt HB1, de la Narva si sunt albe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OKe, multumesc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now