Matrixxx

Recomandare drum Bucuresti - Dunavatul de jos - Delta :)

5 posts in this topic

Dragilor, am promis baiatului ca il duc in Delta. Si cum nu aveam nici o poza cu bestia - pe fundal de stuf - iata ocazia.

Ma intereseaza cel mai perfect drum intre Bucuresti si Dunavatul de Jos. Am ceva ani de cind nu am mai mers in Delta asa ca nu mai stiu nimic de starea drumurilor din zona.

Daca aveti orice informatie care ar putea fi de ajutor, va rog sa o puneti aici :smile:

Nu vreau trecere cu bacul. Ultima data am prins o Dunare agitata de a trebuit sa stam 5 persoane in masina ca sa fiu sigur ca e stabila.

Eu ma gandesc la :

1) A2 - Drajna - Slobozia - Giurgeni - Harsova - Tulcea - Murighiol - Dunavatul de jos. Am citit ca s-a asfaltat recent tot drumul intre Tulcea si Dunavat.

2) A2 + A4 pina la Ovidiu - Babadag - Murighiol - Dunavat.

P.s. Pentru cei care nu ma cunosc: merg repede, urasc sa ma tarai aleluia pe drum. De aceea caut un traseu foarte bun din punct de vedere al asfaltului, chiar daca e putin mai lung.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drumul 1 e cel mai bun si frumos .

Concediu placut .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Confirm varianta 1 ca fiind cea corecta daca vrei asfalt bun. Eu merg la pescuit anual in zona si o iau spre Babadag la un moment dat. Nicolae Balcescu se numeste comuna unde practic merg inainte in loc sa urmez curba la stanga pe care o face drumul national spre Tulcea. Drumul nu e cel mai bun dar e foarte pitoresc si e ceva, destul de mult daca nu ma insel, mai scurt. Drumul de care zic e 229 si ajunge si el in Delta . Merita incercat o data, macar pentru frumusetea locurilor. Cu mers atent si nu foarte tare, n-ar trebui sa fie probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Florine varianta "a" te coafeaza perfect! Drumuri bune si concediu placut! 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumesc si va doresc si voua o vara frumoasa !!!

:kiss2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now