vicvolvo

Service Bun pentru volvo

31 posts in this topic

Bună ziua tuturor! Victor este numele meu și sunt nou în club. În primul rand sunt onorat sa fac parte din clubul Volvo și sa am posibilitatea sa primesc sfaturi și ajutor de la veteranii de aici. Am cumpărat de o luna un Volvo xc70 d5 AWD, model 2003, an fabricație 10.2002. În urma reviziei la casa Volvo primus am primit ceea ce trebuie sa repar; adică piesele și manopera. Majoritatea se referă la părți de articulații, suspensie, tampoane motor - toate, fulie alternator etc. Aceasta mașină mi am dorit o foarte mult, are un consum excelent, și este foarte bine întreținută. Vreau sa o fac sa funcționeze fără probleme pentru cel puțin următorii 5 ani. Poate cineva sa mă ajute cu informații legate de piese și un service foarte bun unde pot duce mașina cu încredere? Va doresc tuturor o zi bună și permiteți mi sa intru în acest club cu toată dorința de bine. Va stau la dispoziție pentru orice lămuriri suplimentare. Tel meu este: 0728264934. Victor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu orice piesa te pot ajuta eu, vand doar piese de VOLVO de 7 ani... Pentru service poti merge la BogdanG, care si el repara de ceva timp...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu orice piesa te pot ajuta eu, vand doar piese de VOLVO de 7 ani... Pentru service poti merge la BogdanG, care si el repara de ceva timp...

Tu vorbesti serios? BogdanG si-a deschis service? De când?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am inteles colaboreaza cu un service langa el in Chitila. Da-i o intrebare si te poate lamuri el cu mai multe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mii de mulțumiri "minut caller"!!! Te voi contacta telefonic. Am intrat pe site-ul tău.

Scuze - erata "midnight caller" ! Sorry pentru autocorectare de pe smart Phone. ... Victor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No problem om bun :)

Daca nu gasesti pe acolo ceva, da-mi un tel. Chiar daca gasesti, suna-ma, ca in majoritatea cazurilor preturile de pe site sunt neactualizate (din lipsa de timp din pacate) si putin mai mari decat realitatea...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marius Daniel, de o luna sa zicem iar de aratat arata asa .

post-178-0-12879600-1405614952_thumb.jpgpost-178-0-30832600-1405614966_thumb.jpgpost-178-0-41811500-1405614983_thumb.jpg

9 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc de apreciere si-l astept pe colegul Victor in vizita sau poate chiar sa-i reparam masina . Chiar este acum in lucru un XC70 2004 si se schimba tot pe partea de articulatie . Ca idee de preturi, costa 200 lei de schimbat bucsile bascula pe fata pt amandoua basculele, un pret excelent as spune .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Multumesc de apreciere si-l astept pe colegul Victor in vizita sau poate chiar sa-i reparam masina . Chiar este acum in lucru un XC70 2004 si se schimba tot pe partea de articulatie . Ca idee de preturi, costa 200 lei de schimbat bucsile bascula pe fata pt amandoua basculele, un pret excelent as spune .

Ai un like si de la mine. G, scaunele le poti repara? Sa nu mai trancane, scartaie in curbe, hopuri... E deranjant sa intru intr-o curba si sa imi trosneasca scaunele de zici ca se rup :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off-topic:

Eu pur si simplu innebunesc citind cite nenumarate probleme aveti cu masinile astea destul de noi... Chiar asa de prost sunt facute ? Inseamna ca urmatoarea masina a mea va fi tot...850 ? ???

Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar este revoltator !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina mea e din 2008. Si sincer aceasi probleme aveam si la vw golf si 4 si 5. Cand ai scaune rabatabile apar asemenea probleme. In rest am vorbit/ inlocuit numai consumabile.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mulțumesc oameni buni. Bogat, voi veni la service la tine. E mult de făcut, după cum spun cei de la Volvo, dar cred ca înainte de toate trebuie sa o vezi tu și sa ți spui opinia. Aștept cu nerăbdare sa te cunosc și am încredere în priceperea ta. Cat despre mine, iubiți colegi de.forum, sunt tufă la capitolul reparații mașini. Dar...pricep bine ceea ce mi se explica. Sa aveți o zi bună! !!!!

Iar mi a bătut tastatura ce a vrut ea: în loc de Bogat e Bogdan! !!!!! Scuzele mele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mulțumesc oameni buni. Bogat, voi veni la service la tine. E mult de făcut, după cum spun cei de la Volvo, dar cred ca înainte de toate trebuie sa o vezi tu și sa ți spui opinia. Aștept cu nerăbdare sa te cunosc și am încredere în priceperea ta. Cat despre mine, iubiți colegi de.forum, sunt tufă la capitolul reparații mașini. Dar...pricep bine ceea ce mi se explica. Sa aveți o zi bună! !!!!

Iar mi a bătut tastatura ce a vrut ea: în loc de Bogat e Bogdan! !!!!! Scuzele mele.

Las-o asa, ca sa-i mearga bine de la inceput... :77::P

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa scrii Bogat in loc de Bogdan - nu gresesti cu nimic :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ionut nu am ce sa repar pt ca se incadreaza la capitolul "asa face toate " .

@Victor, te astept cu un telefon in prealabil .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan, imi place ce am vazut in poze, marti dupa amiaza trec sa vad pe viu ce si cum stai tu cu service-ul iar eu cu masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Ionut nu am ce sa repar pt ca se incadreaza la capitolul "asa face toate " .

@Victor, te astept cu un telefon in prealabil .

G, asta nu-i un raspuns bun. Ce naiba, chiar nu se poate face nimic? In afara sa cumpar alte scaune. Alta solutie? Parca exista un chit de reparatie scaune, heim avea de vanzare. Oricum cand am drum in Bucuresti trec si eu pe la service-ul tau.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

G, asta nu-i un raspuns bun. Ce naiba, chiar nu se poate face nimic? In afara sa cumpar alte scaune. Alta solutie? Parca exista un chit de reparatie scaune, heim avea de vanzare. Oricum cand am drum in Bucuresti trec si eu pe la service-ul tau.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ai incercat cu spray de silicon? Am avut un Peugeot 206 care scartaia si a fost ajutat cu spray de silicon si a disparut scartaiala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la Cluj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai incercat cu spray de silicon? Am avut un Peugeot 206 care scartaia si a fost ajutat cu spray de silicon si a disparut scartaiala.

N-am incercat, ce spray? Ma gandeam sa desfac toate suruburile si sa le strang din nou apoi ung cu ceva.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ionut: exista o solutie. Am sa o postez diseara deoarece acum sunt pe telefon. Si eu aveam troncaniturile alea la scaune si am scapat de ele. E un diy foarte simplu.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off-topic:

Eu pur si simplu innebunesc citind cite nenumarate probleme aveti cu masinile astea destul de noi... Chiar asa de prost sunt facute ? Inseamna ca urmatoarea masina a mea va fi tot...850 ? ???

Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar este revoltator !

si la a mea(v50) a inceput sa scartie scaunele la curbe :( si am incercat cu wd40 ... nam avut altceva landemana dar tot lafel :( ) deci cam ai dreptate matrix din ce in ce mai slabut facute si eu compar cu v70 2002 , iar cele pre 2000 probabil mai bine facute

@ionut: exista o solutie. Am sa o postez diseara deoarece acum sunt pe telefon. Si eu aveam troncaniturile alea la scaune si am scapat de ele. E un diy foarte simplu.

diy facut de roberto ? caci am incercat si eu cu wd40 ... la mine nu a dat roade :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exact, nu mai tineam minte unde l-am citit daca aici sau pe forumurile din afara. Nu a dat roade pentru ca nu ai dat unde trebuie. Deci ideea este sa insisti cu wd40 la... "teava" aia imediat cum se termina spatarul la capetele ei, ea se misca putin in cadru si de acolo incepe sa troncane tot scaunul. Eu am facut operatiunea asta anul trecut si la cum facea scaunul mai ales cel de la sofer eram convins ca nu am cum sa scap de zgomotele alea si ca problema este alta, dar ce sa vezi, a trecut un an de atunci si nu se aude nimic. O sa incerc sa fac niste poze sa va arat unde trebuie sa dati exact cu wd40.

Edited by Chris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca poti face niste poze ar fi minunat :) eu am incercat pe toate incheieturile pe care le-am vazut ... sa o fii omis pe asta probabil ... mie nu imi scartaie decat in curbe mai agile . Dar cand am luato nu scartaia si ma cam supara ca a inceput

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now