Claudiu T

Lumini extra masina

14 posts in this topic

Salutare!

Am si eu o curiozitate: se poate sa ii pun ceva beculete/led-uri masinii in zona usilor (fata, ar fi frumos totusi si in spate) pentru ca atunci cand le deschid sa se faca un pic de lumina pe jos si sa vada cei care vin fara lumini pe intuneric ca totusi au ceva in fata in momentul in care eu deschid usa dupa ce m-am uitat in retrovizoare si nu am vazut nimic?

Astept pareri :smile:

Multumesc!

Edited by Claudiu T
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta din video e chiar masina ta? :) Arata foarte bine! :hello2:

Am inteles ca se poate. Acum intrebari:

- sunt ceva locasuri in usi facute sau trebuie gaurite sau lipite cumva luminile?

- e cablaj deja existent pentru asta din cauza ca alte versiuni decat a mea au lumini de curtoazie in usi?

- cat a costat smecheria?

Astept mai multe raspunsuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este masina mea!

Locasuri in usi nu ai, trebuie facute gauri, insa kit-ul respectiv vine cu freza dedicata

Nu cred ca ai fire trase si sincer sa fiu, eu nu am vazut nici un S40 cu lumini sub usi

Curent poti trage de la lampile de la picioare, din interior

Astea au costat 240 lei pentru toate usile, sau 120 lei set pentru 2 usi. de fapt asa se vand!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un link, ceva, please? :)

Eu daca pun, vreau sa pun totusi lumini normale care sa lumineze asfaltul, mi-e suficient :)

Ma pun sa caut si eu pe net, dar ce sa caut? Kit lumini curtoazie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc frumos! Arata dragut si poate o sa pun si eu cand ajung in tara. La montaj te-ai chinuit mult cu fetele de usi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu fetele de usi sunt problema si trasul firelor din interior, pana in usa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, am uitat detaliul asta :)) eu ma gandeam doar la montajul luminilor...Curent as incerca sa iau de la luminile de sub volan/torpedou, dar cu firele acum mi s-a aprins beculetul ca nu stiu exact pe unde sa le duc ca sa nu atarne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, am uitat detaliul asta :smile:) eu ma gandeam doar la montajul luminilor...Curent as incerca sa iau de la luminile de sub volan/torpedou, dar cu firele acum mi s-a aprins beculetul ca nu stiu exact pe unde sa le duc ca sa nu atarne...

Asta este cea mai mica problema. Problema mare este, ca trebuie sa treci cu firele prin mufele usilor. Intre stalp si usa se afla o mufa, pe care trebuie sa o gauresti dintr-o parte in alta sa treci cu firele

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa vad cand ajung acasa peste 5 saptamani, pana atunci mai vad ce idei imi vin :D

Multumesc pentru ajutor!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna tuturor,

Astăzi m-am apucat si eu sa montez leduri la portiere.. problema este că nu știu cum să trag firele.. am de montat toata portiera aproape, doar de pe caroseria nu. Exista vre-un contact la mufa din portiera unde pot sa ma conectez?

Ar cam fi urgent, ca nu vreau sa remontez si apoi sa demontez.

20180728_140126.jpg

Edited by CrissIS
Adăugat foto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum revin cu precizarea, că am reușit în sfârșit să trag firele (am dat gaura, prin mufa de la portieră) și să montez totul.. arată Super fain. Vii reveni cu video.. :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asa cum am promis, uitati cum a iesit... se poare doar ca nu era înnoptat in totalitate, dar se vede oricum... :)

20180804_210422.mp4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now