Matrixxx

In legatura cu Nationala 2014

36 posts in this topic

Acest topic este DOAR pentru plecarea spre Nationala si ultimele intrebari privind Nationala. Fara ironii, comentarii aiurea si alte accente mioritice - care au dus la inchiderea topicului pentru Nationala 2014... Cand ne vom intoarce de acolo, vom face alt topic pentru Poze/Filme, Amintiri, Impresii, etc.

Acest topic se va sterge dupa ce ne vom intoarce, nemaigasindu-si rostul de a ocupa spatiu inutil pe server.

Va multumesc pentru intelegere.

Avand in vedere ca in acest an NU EXISTA ORGANIZATOR, cei ce sosesc de vineri sint asteptati la masa de seara sa-si expuna colegial parerile despre un eventual program pentru sambata (in afara de mersul in coloana filmat, poza de grup, etc.). Luati-va aparate de filmat, pozat, care cu ce aveti mai bun - sa putem pune amintiri frumoase pe forum, ce ne vor bucura inima peste timp.

Incep eu - pentru cei ce doresc o mini-coloana. Toti ceilalti din alte zone ale tarii pot sa-si scrie doleantele, punctele de plecare/intalnire, etc.

1) Pentru cei care pleaca din Bucuresti sau doresc sa se alature pe A1, la ora 8.15 sint asteptati in parcarea benzinariei OMV de pe A1, la kilometrul 49. La 8.30 SE PLEACA.

- Daca exista alte cereri de ora de plecare si ne strangem mai multi, ne conformam dupa dorinta majoritatii. Nu e batuta in cuie aceasta ora de dimineata, este doar o propunere.

- Promit ca nu voi face "nebunii" pe drum pe cit posibil - dar nici nu ne vom tarai ca melcii. :77:

Nr. meu de telefon: 0722.816249. Insistati - nu prea raspund la nr. necunoscute dar voi face o exceptie de la aceasta regula pentru urmatoarele 7 zile.

Matrixxx. Cu bune si rele.

post-96-0-27233700-1409359461_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vedem acolo.8.30 este ok pentru ca nu as vrea sa merg prin aglomeratie in Bucuresti.

Pana acum:

1. Matrixxx - 850 T5

2. Vlpvlp06 - 850 T5

3. Geoarici - 850 T5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pina acum, pentru bucuresteni:

1. Matrixxx

2. Vlpvlp06

3. Geoarici

4. Mariusdaniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu voi pleca cred ca pe la 10 dimieata (vineri) din Arad spre Voineasa. Din cate stiu nu prea am cu cine sa fac coloana din zona respectiva nu? Voi veni pe Transalpina :smile:.

Poate posta cineva adresa pentru GPS la Voineasa ma refer acuma la pensiunea "principala"?

Edited by Cristian Scutaru
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pensiunea Denisa - Voineasa

GPS: N 45.3990525 E 23.9991481

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu vorbisem cu Gabi de la Buzau si noi o sa plecam cu o zi inainte sa trecem si pe la Prislop.Daca pica plecarea de la Prislop ne alaturam si noi bucurestenilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On topic despre drum : a mers cineva pe Dealul Negru in ultimele saptamani? Am auzit ca se circula pe un singur fir pe o bucata buna de drum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

On topic derpre drum : A mers cineva pe Dealul Negru in ultimele saptamani? Am auzit ca se circula pe un singur fir pe o bucata buna de drum...

Asa este - saptamana trecuta (toata saptamana au lucrat acolo - inclusiv vineri dupa-masa) se lucra intr-un punct pe sosea atat, ce a impus cozi pe ambele sensuri. Cred ca au terminat de atunci.

Coloana de Transilvania - Vest: Joi se pleaca de la Hunedoara -> Autostrada Sibiu -> Valea Oltului -> ajungere Voineasa joi dupa-masa / seara.

Contact: Feraru si AVX.

Edited by maverick
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate eu nu o sa mai ajung la Nationala.

Vineri "m-am simtit" obligat sa predau permisul de conducere pe motivul : "cumul puncte", asa ca sunt pieton pentru 30 zile.

As avea sofer pe sotia mea dar din pacate nu am eu suficienta experienta in "a-mi intretine" pruncul cel mic pe o distanta asa mare, mai ales ca acesta nu este " car fan"

Acestea fiind spuse va doresc distractie maxima si sper sa vad si eu cateva poze cu voi.

Din avansul depus pentru Nationala, 50 lei merg in contul asociatiei iar restul de 150 lei va fi considerat avans pentru intalnirea de anul viitor sau pentru alta intalnire (intermediara) daca aceasta se va organiza.

Va pup pe toti!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru ca si vineri sunt la job, plecarea va fi undeva dupa ora 15.30 si pe traseul cel mai scurt: Petrosani-Obarsia Lotrului-Voineasa. Daca sunt doritori pentru acest traseu si dupa ora mentionata, nr. meu de telefon este: 0722.748.204

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu .

8.30 !

O zi buna !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pana acum suntem de joi, dupa ce stiu eu:

- feraru33333333

- AVX

- dani_dy

- eu.

Actualizari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt si eu.M-a sunat Gabi in seara asta,dar nu am putut raspunde.

O sa iau legatura cu el maine dimineata.

Deci,count me in!

Sent iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treburi de ultima ora ma retin sa pot fi prezent la benzinaria Omv de pe A1. Voi pleca din Pitești pe la 8:30 și sper să ne putem intalni undeva pe drum. O sa opresc pentru alimentare si o cafea la Omv de la intrarea pe valea Oltului. Poate ne regrupam acolo. Drum bun tuturor, de oriune ati veni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru bucuresteni - ora 8.15 la Omv A1, kilometru 49 - la ora 8.30 plecarea.

1. Matrixxx

2. Vlpvlp06

3. Geoarici

4. Vali P v 70

Marius, suna-ma de pe drum, sa vedem de unde te "ridicam" :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Marius, suna-ma de pe drum, sa vedem de unde te "ridicam" :smile:

Asa voi face. O sa merg in ritmul meu, deci ma astept ca pe la intrarea in Valea Oltului sa ma ajungeti din urma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu voi veni direct acolo, mai spre ora 2

Marius, da-mi te rog pe PM nr. tau de telefon, nu-l mai gasesc.

Mersi

Share this post


Link to post
Share on other sites

din "mult prea iubita zona al romaniei" o sa vina Cristi Muresan si eu.

nu stiu pe cat ajungem, ca avem in plan si o vizita pe transfagarasan.

sa-mi dati un nr de telefon[pe privat] va rog ca sa tinem cumva legatura in caz ca ne pierdem cumva prin voineasa sau mai bine zis, sa nu mergem din poarta in poarta "aici e meetingul?"

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Este cineva care pleaca sambata dimineata si se intoarce seara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu, daca termin treaba de vineri. Nu pot confirma decat vineri seara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine dimineata ma alaturi si eu bucurestenilor la 8:15.

Datorita unor probleme nu pot sa plec mai devreme de noaptea asta.

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK....Ai PM!

Pe DEALUL NEGRU, in zona DEDULESTI - VARZARU se lucreaza. Circulatia este restrictionata pe un singur fir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now