vlpvlp06

Muzeul Volvo

9 posts in this topic

Salutare,

La anul as vrea sa fac o excursie in Suedia la Muzeul Volvo.Traseul inca nu l-am stabilit si nici perioada,cel mai probabil va fi undeva in toamna.

Daca este cineva interesat sau a fost si are un sfat util il rog sa scrie aici.

Toate comentariile off-topic vor fi sterse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt interesat, visez de mult la o astfel de excursie. Chiar am vorbit de asta acum vreo doi ani cu Matrixxx... sper sa iasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un amic bun de aici tocmai a fost acolo. Ceva impresii puteti vedea aici http://www.motor-tal...4-t5032571.html

Si la mine destinatia e pe lista de ToDo dar nu stiu exact cand o voi planifica...

Edited by Cristian Scutaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesant, as fi eu interesat !

In mare cate zile ar insemna excursia asta ? Cam cat timp se petrece pe drum ?

Un plan aproximativ de drum ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am fost in martie o fuga in sudul Suediei (Malmö). Am luat feribotul de pe länga Lübeck (Travemünde) pana la Trelleborg (o noapte intreaga). Din Malmö mai sunt cam 300km one way pana la Göteborg care ar insemna vreo 3-4 ore lejer. Asta a fost si motivul pentru care nu am mers acolo pentru ca noi ne intorceam in aceeasi zi (noapte) inapoi in Germania si ar fi fost prea stresant pt o zi sa mergem 600km asa ca am amanat vizita. Pana la Berlin de la Arad / Oradea se merge cam o zi :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca este devreme sa discutam amanunte,se pot schimba multe pana atunci.

In principiu as vrea sa plec in septembrie-octobmbrie(pana atunci sunt prins cu alte proiecte),ca traseu depinde de ce se doreste.Eu personal as vrea sa mai colind prin Europa(Monaco,Disneyland,Elvetia,Capul Nord) dar nu este nimic batut in cuie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu as vrea sa merg la muzeul Volvo. Ar fi fantastic sa formam o mini caravana de Volvo-uri din Romania + niste fotografii in fata muzeului...ar fi EPIC. Unul singur nu are haz, dar asa ar fi cu totul altceva...

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merita vazut. Eu am fost acum vreo 4 ani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca se e in septembrie sar putea sa vin si eu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now