paunionutz

Masina mea, de la inceputuri pana in prezent :D

290 posts in this topic

Am inteles cu frana de mana nu trebuie sa pui poze .

Ai pus drl si pe faza lunga cu jumatate de intensitate ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

280 parca au cele mici si următoarele sunt de 305.Intradevar difera doar suportul etrier si discul.Oricum foarte ingenioasa modificarea de dimensiuni la care a apelat Volvo.

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

302, mai corect.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles cu frana de mana nu trebuie sa pui poze .

Ai pus drl si pe faza lunga cu jumatate de intensitate ?

Pozitie 100%, faza scurta 30%, faza lunga 100%, insa se pot stinge din telecomanda. De fapt cred ca sunt stinse de vreo 5 luni. Nu mai stiu de ce le_am stins si am uitat sa le mai aprind.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu apreciez efortul.

Intr-o lume si intr-o societate care prin toti porii iti spune stop, nu pot decat sa aplaud initiativele... oricare ar fi rezultatul.

Pentru ca "dusmanii" si pentru ca "e prea veche", "de ce arunci banii".... in viziunea mea ai un DA.

Din partea mea, ai un sort de masterchef ! :smile::P

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiecare are un hobby alti merg la pescuit altii merg pe munte si noi mesterim la masini ... nu pt ca se strica ... dar ne place :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenea, nenea, dar de bucşa de poliuretan de la suportul motor nu zici nimic? ;D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nenea, nenea, dar de bucşa de poliuretan de la suportul motor nu zici nimic? ;D

Am uitat nenea, la cate au fost si la cate urmeaza!

Tampon antibalans (sau ce denumire o avea) cu bucsa powerflex, de la Heim, isi face datoria pe masina mea

Pentru marea schimbare la fata, am luat deja: bara spate completa (cu spuporti de prindere, armatura, etc), bandouri si praguri gata vopsite, stopuri 2007, oglinzi de facelift fara semnale. A mai ramas pentru exterior de achizitionat bara fata completa, eleron portbagaj si logo distantat si apoi o recolantare. Pana in primavara sper sa pot cumpara tot ce mi-am propus (financiar vorbind)

Share this post


Link to post
Share on other sites

DACA AVEAM EU MASINA TA SI POSTAM TOT CE AI FACUT, SUNT SIGUR CA IMI INCHIDEAI TOPICUL!!! nu e frumos ce e frumos, e frumos ce-ti place tie...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

DACA AVEAM EU MASINA TA SI POSTAM TOT CE AI FACUT, SUNT SIGUR CA IMI INCHIDEAI TOPICUL!!! nu e frumos ce e frumos, e frumos ce-ti place tie...

1. Eu nu pot sa-ti inchid topicul, ca nu sunt moderator

2. Eu postez ceea ce am facut la masina mea

3. Tu ai schimbat un set de jante si ai postat 10 pagini cu ele

4. Vinzi aceleasi jante pe forum si ai pus 100 de poze cu jantele si reale si altele de pe net

5. Singura ta contributie pe acest forum, se invarte pe langa acele jante

6. In topicul in care iti vinzi jantele ai adaugat sec ca vinzi si masina, de parca ar fi bonus la jante

7. Mai are rost sa continui?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ai dreptate. Dar daca nu ai de gand sa le cumperi nu te obliga nimeni sa te uiti la toate cel 100 de poze. Si am avut si anunt cu masina, care a "disparut". Iar legat de masina ta... se vede ca ti la ea! Bravo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cel mai mult imi place cum se aude muzica in masina lui Ionutz. Dupa colantare sunt sigur ca si masina o sa arate superb.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum se aude?De la ce se aude bine?

Sent iPad using Tapatalk

De la boxe :D, dar stai linistit ca la tine se aude mai bine. Eu am sistemul de 200w, insa S60-ul are o acustica destul de buna

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai sa vezi citi bani am bagat eu intr-una de...18 ani :evil6:

intr-o mașină bănuiesc ? Scuze dar miii s-a părut amuzant când am citit.

Bravo ionut bravo ,bravo ,bravo pentru munca ta si pasiune 1000 de LIKE-uri

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo paunionutz!!! Si mie imi place daca erai din zona Clujului eram prezent sa ma ajuti si pe mine sa pun cate un led una alta ....uite si eu am facut una alta la ea dar exterior momentan,....jante+flanse distantiere"Momo",stopuri fumuri,geamuri fumuri, evacuare cap coada borla,si un power box :D asta e linkul pe youtube daca vrei-vreti sa o vedeti :smile: sper sa va placa

de cand e facuta filmarea am schimbat banderoul ala decolorat spate,filmarea e cam aiurea vroiam sa pun camera pe "V" de la evacuare :)) in forta evacuarea suna si mai frumos... Edited by Repsol22
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@repsol22 superbe jenti,arata impecabil masina,felicitari!

@paunionutz la cat mai multi bani pt cat mai multe modificari la bijuteria ta de volvo!felicitari baieti!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc! Am uitat sa spun de eleron portbagaj:)

Edited by Repsol22

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo paunionutz!!! Si mie imi place daca erai din zona Clujului eram prezent sa ma ajuti si pe mine sa pun cate un led una alta ....uite si eu am facut una alta la ea dar exterior momentan,....jante+flanse distantiere"Momo",stopuri fumuri,geamuri fumuri, evacuare cap coada borla,si un power box :D asta e linkul pe youtube daca vrei-vreti sa o vedeti :smile: sper sa va placa https://www.youtube....D_9kG4IzY������ de cand e facuta filmarea am schimbat banderoul ala decolorat spate,filmarea e cam aiurea vroiam sa pun camera pe "V" de la evacuare :smile:) in forta evacuarea suna si mai frumos...

Chiar am vazut filmuletul acum 2 saptamani si ma gandeam daca esti tu sau altcineva! :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Achizitionate pana acum:

-Bara spate completa cu suporti de prindere 2007

-Praguri si bandouri vopsite 2007

-Stopuri 2006

-Oglinzi 2004 cred, fara semnalizari

-Interior semi piele + fete usi piele 2006

-Consola centrala 2006

-Manere cromate 2007

-Ornament cromat portbagaj 2009

Share this post


Link to post
Share on other sites

In continuare:

- mocheta neagra

- ornamente de pe praguri

- ornamente de pe stalpi

- gurile de ventilatie din bord

- ornamentul din jurul ceasurilor de bord

- capacele de la volan

- capacele din lateralul plansei de bord

- maneta de la frana de mana

- parasolarele

- polita de sub luneta

- placa de la schimbatorul de viteze

Pana la urma am constatat ca difera tot interiorul la facelift, toate plasticele si ornamentele fiind negre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea e ca nu mai au aceeasi calitate ca si cele pre-facelift.Or fi ele mai aspectoase,dar tot mai rezistente si bine facute mi se par cele vechi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea e ca nu mai au aceeasi calitate ca si cele pre-facelift.Or fi ele mai aspectoase,dar tot mai rezistente si bine facute mi se par cele vechi.

Plasticele sunt la fel, difera doar culoarea

Astazi am facut un "transplant" de manete semnalizare si stergatoare. Le-am facut bucatele mici, sa le pot muta in carcasele negre. O sa ma duc sa le pun pe masina sa vad daca mai functioneaza :D

De asemenea am luat si butoanele de pe toate usile, care sunt si ele tot negre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa bgi asa multi bani intr-o masina si p eurma sa faci accident si sa trebuiasca

sa o arunci. Nu e bine.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar femeile de ce baga bani in farduri ? Ca tot urate sunt dimineata :-?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now