nionut76

Volvo S70 abandonat

17 posts in this topic

De cativa ani, aproximativ 3, la cateva strazi distanta de mine zace parasit un Volvo S70.

Masina nu a mai fost miscata de acolo de ceva vreme si usor usor timpul trecut, clima cat si vandalii isi lasa amprenta pe aceasta masina. E pacat de ea. M-am interesat in zona despre aceasta masina dar nimeni nu stie nimic. Are numere de ambasada, ceva diplomatic cred. TC..,.. Nu stiu de la ce vine dar macar sa o doneze daca tot nu o ridica de acolo. Ocupa si un loc de parcare dar este si vandalizata din ce in ce mai mult. Te doare inima cand o vezi. Aveti poze mai jos:332c1e63c77972f4a603cbf9e85b8e1e.jpg530708e4922d239674c2aa533e506e19.jpgfaf917cfd3048d74322f16265139c231.jpga6fa5f246adb4d4d9527b4ba3d8dd907.jpg14da2dfea1bf776c4b2a475cf700203b.jpg321fd98631b717618c64e56c9daa5779.jpg90f920a693d4cd816ca393119cadb14d.jpgb611f68a8e728c3c72cf7753ea9661ab.jpg38148ceb09d15e53c917f3cce7810e68.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trist ... am vazut si eu un 850 abandonat in parcare in germania ... abea mai erau piese pe el ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tabla vad ca este tipla, fara rugina si lovituri/infundaturi. Mai intreaba si tu de proprietar, poate afli cine este si ce are de gand.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TC= Trimis Consular! Din pacate masinile astea sunt foarte greu de inscris, deci se pot lua pentru piese. In momentul inmatricularii pe ambasada, nu se platesc nici un fel de taxe (vama, prima inmatriculare, impozit, etc), au un regim special. Daca se vand catre persoane fizice, trebuie platita taxa de prima inmatriculare, vama daca este cazul, plus inca o taxa, nu mai stiu sigur ce este

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina este abandonata. N-a mai fost miscata de multi ani din loc. Am intrebat lumea din zona dar nu stie nimeni nimic. As vorbi la primarie sa o ridice ( ocupa spatiu de parcare) fiind abandonata dar cred ca s-ar pierde apoi prin remat-uri la fier vechi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

vb la remat sa iei de pe ea piese ... si se doneaza pe forum . cred ca ar fi cea mai buna solutie ... oricum pe ei nu ii intereseaza decat metalul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu aveti rude, neamuri, cunostinte la politia rutiera? Poate verifica numarul masinii si aflam proprietarul. Il contactam si luam masina de acolo. Poate cei cu firme de dezmembrari sunt interesati. In afara de Alex nu mai cunosc un alt proprietar de s70.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

O vreau eu! Pe toata :D :D :D!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai iti dau adresa, vii cu o platforma si o ridici. Problema e drumul. Daca te opreste careva.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai iti dau adresa, vii cu o platforma si o ridici. Problema e drumul. Daca te opreste careva.

Sent from my iPhone using Tapatalk

N-ai inteles! Andu o vrea DONATIE si fiind situatia data, ar fi preferabil ca donatia sa fie in fata blocului lui :D

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine vine cu uneltele necesare si o dezmembreaza acolo ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai bine vine cu uneltele necesare si o dezmembreaza acolo ;)

Deja o dam in furt calificat :D :D :D!!!

Poate dai intamplator de proprietar si vezi ce are de gand cu masina ca este pacat de ea sa rugineasca stand degeaba!

N-ai inteles! Andu o vrea DONATIE si fiind situatia data, ar fi preferabil ca donatia sa fie in fata blocului lui :D

Jonele, nu fii rau!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

V-am spus ca am tot intrebat si nimic. Masinile noastre de politie rutiera au calculator sa poti verifica numarele de inmatriculare? Poate opresc un echipaj prin zona si intreb. Sunt 100% sigur ca ma vor indruma spre primarie ( serviciul public)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

V-am spus ca am tot intrebat si nimic. Masinile noastre de politie rutiera au calculator sa poti verifica numarele de inmatriculare? Poate opresc un echipaj prin zona si intreb. Sunt 100% sigur ca ma vor indruma spre primarie ( serviciul public)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ioane, daca nu gasesti nici un echipaj, poti sa treci pe rosu de cateva ori, ca sigur ca te gasesc ei pe tine! :D

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

TC- transport consular. E mașina vreunei ambasade !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate verifica si de catre patrula auto sau pedestra..cu ajutorul statiilor...eventual puteti intreba la sectia pe raza careia se afla masina.....

pot sa va spun doar atat ... e din 2000, e 2.5 i, culoarea maro....

Share this post


Link to post
Share on other sites

si masina argintie :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now