priest

modificare Dvd

15 posts in this topic

Ziua buna! A modificat cineva Dvd-ul sa functioneze in mers? Daca da, unde in Bucuresti? S60 2012 motor D3. Multumesc anticipat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum adica sa mearga in mers ? DVD adica navigatia OEM ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adica sa vezi filme sau videoclipuri in timp ce conduci.

Cum adica sa mearga in mers ? DVD adica navigatia OEM ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Sa-i pun copilului desene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca este OEM functioneaza perfect in mers. Dac nu este OEM, in schema lui trebuie sa gasesti firul care se leaga la frana de mana. Acest fir il pui la masa (-) si va funcrtiona si in mers.

Da mai multe detalii despre sistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Firul de culoare roz, legat la masa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Are navi si DVD original si nu functioneaza in mers.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca are ecrane in tetiere acestea functioneaza independent de sistemul audio/navi al masinii, asadar si in mers sau stationare.

Daca este in bord, atunci nu este oem si cu siguranta trebuie facut artificiul de mai sus.

Fi si tu mai bogat in detalii. Fara acestea nu te putem ajuta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca are ecrane in tetiere acestea functioneaza independent de sistemul audio/navi al masinii, asadar si in mers sau stationare.

Daca este in bord, atunci nu este oem si cu siguranta trebuie facut artificiul de mai sus.

Fi si tu mai bogat in detalii. Fara acestea nu te putem ajuta...

Ia mai vezi

http://www.edotec.ro/interfata-audio-video-vl2-rti11-7s-volvo.html

Edited by paunionutz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ionut: n-ar fi trebuit sa fi sarcastic. Citesc de pe telefon si nu am posibilitatea sa vad tot timpul unde se posteaza. In plus sunt cu gandul la xc-uri ce nu au gadgeturi d'astea in bord.

Ontopic: nu poti sa vezi dvd in timpul mersului din motive de securitate a traficului. Am cautat si pe alte forumuri de afara si se pare ca nu se poate modofica software. O solutie hatdware ar fi asta : http://navtv.com/product/192/volvo-vim.html?forceShowProduct=1. Ramane sa mai cauti pe google pentru alte solutii mai ieftine ca la banii astia te sfatuiesc sa cauti o tableta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am fostsarcastic, sau cel putin nu am avut intentia! :occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

No harm done! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziua buna! A modificat cineva Dvd-ul sa functioneze in mers? Daca da, unde in Bucuresti? S60 2012 motor D3. Multumesc anticipat!

Buna seara,

Daca doresti sa faci sa afiseze imaginea in timpul mersului pe ecranul din bord ai nevoie de un cheater (adica hardware care sa pacaleasca sistemul sa creada ca este in stationare, pe e-bay costa in jur de 120 de lire) plus trbue sa ajungi in spatele la ecran sa poti sa-l conectezi. Nu se poate modifica dar din software asa a fost facut de Volvo din motive de securitate sa nu distraga soferul de la condus.

Cei de la Volvo poate sa-ti monteze rear seat entertainment (ecrane pe spatele tetierelor din fata) la care se pot conecta si casti dar asta este destul de costisitor aproximativ 1000 de lire

Solutie mai practica si mai ieftina dupa parerea mea este sa pui o tableta pe spatele teierei din fata si poate sa se uite la filme sau sa se joace, este si conector de bricheta in spate in cazul in care este nevoie de incarcarea bateriei dar ca conectorul USB din masina are amperajul prea mic si nu-l incarca. La mine husa tabletei are un elastic cu care pot sa-l agat de tetiera.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara,

Daca doresti sa faci sa afiseze imaginea in timpul mersului pe ecranul din bord ai nevoie de un cheater (adica hardware care sa pacaleasca sistemul sa creada ca este in stationare, pe e-bay costa in jur de 120 de lire) plus trbue sa ajungi in spatele la ecran sa poti sa-l conectezi. Nu se poate modifica dar din software asa a fost facut de Volvo din motive de securitate sa nu distraga soferul de la condus.

Cei de la Volvo poate sa-ti monteze rear seat entertainment (ecrane pe spatele tetierelor din fata) la care se pot conecta si casti dar asta este destul de costisitor aproximativ 1000 de lire

Solutie mai practica si mai ieftina dupa parerea mea este sa pui o tableta pe spatele teierei din fata si poate sa se uite la filme sau sa se joace, este si conector de bricheta in spate in cazul in care este nevoie de incarcarea bateriei dar ca conectorul USB din masina are amperajul prea mic si nu-l incarca. La mine husa tabletei are un elastic cu care pot sa-l agat de tetiera.

Multumesc! I-am cumparat o tableta si se joaca pe ea...am scapat :hello2:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now