vlpvlp06

Despre VW

7 posts in this topic

Deci dumneata incerci sa spui ca situatia e aceeasi si pentru VOlvo*?

Edited by Grey

Share this post


Link to post
Share on other sites

"The OLD Volvo`s are only expensive to fix if you have the wrong mechanic, go way easy past 200,000 miles.and are actually great cars for someone who can do simple mechanical repairs themselves."

Fair enough.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Articolul impartaseste opinia si observatiile personale ale scriitorului, cu care sunt mai mult decat de acord dar ca voaloare stiintifica/jurnalistica nu au nici un fundament. VW sta inca foarte bine la satisfactie clienti, dupa orice sondaj te iei.

Nu imi e greu sa citesc printre randuri chiar si o interpretabila intentie de payback... Ok, nu mi-ati dat garantie dar pana si ce am reparat eu din banii mei nu tine conform asteptarilor? Cam asta e ideea dintre randuri....

Ce a scris baiatul asta ar putea avea maxim valoare de blog.

Cum un site cu zeci de mii de cititori isi permite sa transmita idei nefundamentate neriguros, imparatasesc si eu "a piece of my mind":

1. O masina ieftina este si va fi intodeauna o masina ieftina, indiferent cine o produce;

2. Datele despre castigurile salariare din Romania imi comunica ca Dacia e un lux. De ce ti-ai dori Skoda (sa zicem) in fata scarii, cand tu esti pierdut la evenimente neprevazute, de genul: gasita in parcare cu un far/stop spart, bara de protectie crapata, nu mai zic de alte nazbatii ale colocatarilor de cartier, etc, etc... ?

Baiatul asta de pe 4tuning vorbeste despre dorinta de a avea o masina de fatada, dupa care esti sau nu luat de prost/sarac dar problema este mult mai ampla la noi. De fapt, minim 2/3 din cei care au alta masina decat Dacia, de fapt, in calcule matematice nu si-o permit cu adevarat.

Asta e, chiar "The awful truth!"

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corect!

Share this post


Link to post
Share on other sites

4tuning e....4tuning...nu are rost sa intram in polemica legat de cine scrie acele articole.

Baiatul asta de pe 4tuning vorbeste despre dorinta de a avea o masina de fatada, dupa care esti sau nu luat de prost/sarac dar problema este mult mai ampla la noi. De fapt, minim 2/3 din cei care au alta masina decat Dacia, de fapt, in calcule matematice nu si-o permit cu adevarat.

Asta e, chiar "The awful truth!"

Extrem de adevarat.

Imaginea la roman conteaza la fel de mult ca aerul pe care il respira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Articolul poate fi in mare parte adevarat dar venind de la o presoana care are polite de platit cate VW nu e credibil.

Că majoritatea review-urilor sunt platite, e la fel de adevarat, dar alea de fapt arata doar o parte dintr-un intreg, partea frumoasa.

Aici e rafuiala pe fata.

Tot din pacate, nu realizam ca ieftin, ieftin, cat mai ieftin nu se poate decat facand sacrificii la calitate, fiabilitate etc.

Tot din pacate, de multe ori platim scump marfa de kko care nu-si justifica sub nici o forma pretul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now