Denis Ciobanu

Butoanele rotunde din bord lipicioase

14 posts in this topic

Butonul de volum si celelalte butoane rotunde sun pipicioase si murdare.Au un spect inestetic si nu e chiar placut sa pui mana pe ele.

Am incercat sa le curat dar nu merge,doua din ele au stratul ala de cauciuc zgariat si se vede plasticul.

Exista vreo modalitate pentru a schimba doar butoanele sau alta solutie sa le aduc la adevar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tragi de ele si ies. Cauti indezmembrari, daca este cineva dispus sa renunte la butoane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot e bine ca ies,nu eram sigur de asta.De gasit la dezmembrari mai greu dar o sa incerc.

Daca tot ies asa usor nu se gases si noi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se gasesc si noi daca esti dispus sa dai aproape 100ron pe fiecare.

Pe viitor cureti interiorul cu o carpa umeda si nu mai lasi pe baieti la spalatorie "sa dea cu silicon mancatz-ash" sau cu orice de mirosit frumos ca iti ataca stratul sidefat de pe butoane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am avut si eu aceeasi problema si am luat noi de la Alex (Midnight Caller).

Merita schimbarea.

Vorba unor reclame insistente : schimbi butoanele de clima si pare ca ti-ai luat masina noua!

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ca tot suntem la capitolul asta am vazut odata de vanzare inele cromate pentru ceasurile din bird.Dau un aspect diferit si frumos insa alea care le-am vazut eu erau destul de scumpe.

Stiti voi daca si unde se gasesc asfel de inele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare , si eu aveam problema asta la butonul de volum , l-am dat jos frumusel si am cojit cu unghia toata vopseaua cauciucata sau ce este ea , si a ramas plasticul frumos negru :-?? este cel mai simplu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca este mai ieftin cojitul :))

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hotărăşte fiecare în parte cât e dispus să investească în maşina pe care o are, nu e nimeni obligat să le cumpere.

Edited by HEIMÐALLR
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evident !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu din cate imi amintesc am dat 35 lei pe butonul de volum,nou si OE, eu zic ca merita. Costul celorlalte butoane de la Hu este acelasi.

Din pacate la CCM nu se gasesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala de 35RON e pt. V70. Cele de 100RON erau de clima la S40, my bad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si ca tot suntem la capitolul asta am vazut odata de vanzare inele cromate pentru ceasurile din bird.Dau un aspect diferit si frumos insa alea care le-am vazut eu erau destul de scumpe.

Stiti voi daca si unde se gasesc asfel de inele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now