Alecs Dima

Service-Tuning

8 posts in this topic

Am cumparat niste piese pe care doresc sa le pun si eu pe masina ,problema este ca nu gasesc un service care sa faca treaba buna sau daca fac treaba au preturi exagerate.Mi sa zis sa ma duc la AutoK9 ,problema e ca nu stiu nimic despre ei decat ca sunt cei care au facut Logan-urile coupe si cabrio,stie cineva ceva despre ei ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce-ti veni tocmai AutoK9 ? Nu mai exista service-uri mari gen Augsburg, gama AD Garage, etc ? Desi cred ca mai sigur ai fi sa mergi la un garaj mic de oameni pasionati.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai spune-ne si noua ce vrei sa pui pe masina si poate se gasesc ceva colegi sa iti dea o mana de ajutor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piesele sunt -2 praguri ,o prelungire bara fata si difuzorul bara spate ,mi.au venit nevopsite -am gasit sa le vospesc dar nu si unde as putea sa le pun- un service din bucuresti mi.a cerut 950euro minim pentru lucrare ,mi sa parut exagerat ...

post-7508-0-01398000-1414320726_thumb.jp

post-7508-0-58244500-1414320731_thumb.jp

post-7508-0-64228100-1414320736_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

950 euro manopera?! La Primus manopera e 170 lei ora, dar cred ca te poate ajuta si cineva de pe forum (nu cred ca este ceva complicat) si te costa mult mai putin (gasesti instructiuni de montaj pe forumul volvo la accesorii)

Sent from my iPad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu in locul tau, luam legatura cu Claudiu 2525, ti si vopseste meserias si ti le si monteaza pe masina. Parerea mea....

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Claudiu este cel care ma ajuta cu vopsitul ,dar mi.a spus ca trebuie sa imi gasesc pe cineva care sa le monteze,pentru ca fiecare piese trebuie modificata un pic ca sa se potriveasca ,e mai dificila operatia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, in cazul asta ordinea ar fi un pre-montaj/ vopsit/ montaj final. Zic si eu. :hello:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now