Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

VICIVOLVO

Volvo S60 R+ 2.4i 170cai 126000km,de vanzare.Suedia-2001

35 posts in this topic

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Volvo_S60

daca reusesti sa treci prin toata istoria s60 2001-2009 la sfarsit ai sa vezi de ce s60R este cu totul "alta masina"

Fata de s60 normal s60R are in plus : frane imbunatatite , sasiu 4 c , 4x4 , 300 cp , body kit si interiorul (probabil si altele)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru raspuns.Am observat ca atunci cand am ridicat masina pe cric sa schimb cauciucurile,rotile pe spate cu toate ca frana de mana era trasa ele se mai roteau putin.Ele au un sistem de blocare diferit.Blocheaza roata ca si cum ai baga un bat in roata unei biciclete.Nu stiu daca toate masinile volvo au asa.Daca sunt in panta si trag frana de mana,masina se muta putin ca si cum ar fi lasata in viteza cu motorul oprit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apare un mic joc datorita suportului sabotilor de la frana de mana. Nu cred ca se poate rezolva ...dar nu cred ca din fabrica a iesit cu jocul acela .

Si nu toate masinile volvo au asa . Probabil doar cele cu frana de mana pe sabot in disc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce este curios ca frana de mana nu prinde cum trebuie sa prinda la masinile cu discuri sau saboti de frana.Adica din ce in ce mai tare.Prinde dintr-o data tot cum prinde la sistemul cu motoras,nu exista sa intinzi cablu.Ori prinde ori nu mai prinde,

Am probat in panta,nu o pot lasa usor la vale din frana de mana.Trag usor si se opreste,ridic usor si se decupleaza brusc.Trebuie sa intreb la Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce este curios ca frana de mana nu prinde cum trebuie sa prinda la masinile cu discuri sau saboti de frana.Adica din ce in ce mai tare.Prinde dintr-o data tot cum prinde la sistemul cu motoras,nu exista sa intinzi cablu.Ori prinde ori nu mai prinde,

Am probat in panta,nu o pot lasa usor la vale din frana de mana.Trag usor si se opreste,ridic usor si se decupleaza brusc.Trebuie sa intreb la Volvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru raspuns.Inseamna ca au gandit ceva mai mult la acest sistem.Eu nu am fost fan volvo. Am avut multe marci dar Volvo este bine construit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apare un mic joc datorita suportului sabotilor de la frana de mana. Nu cred ca se poate rezolva ...dar nu cred ca din fabrica a iesit cu jocul acela . [...]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba da.

Ba ai ce să-i faci! A mea prinde de rupe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stie cineva cum se decupleaza airbag-ul de pe partea dreapta a pasagerului?Cum procedez in caz ca vreau sa pun un scaun de copil?Am tot cautat pe forum si nu am gasit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate stiu nu se poate ,

scaunul se pune in spate !

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites