fffff

Probleme telecomanda inchidere

10 posts in this topic

La V70 al meu 2,5 tdi din 1997 e chin mare sa inchid si sa deschid masina din telecomanda,apas de foarte multe ori pana inchid masina si de n ori sa o deschid.Acelasi lucru se intampla si ceea de a doua telecomanda.

Exista antena montata in masina de receptie ptr telecomanda?Unde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modulul de receptie sta deasupra instrumentelor din bord e o cutie neagra. Sunt relativ "renumite" sa pice, conform legendelor de pe net din cauza caldurii emanate de instrumente.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

si la s40 se intampla acelasi lucru. nu am schimbat antena,ci modulul de inchidere,antena a ramas aceeasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine nu mai vrea de nici un fel,am dus telecomanda la verificat si pare a fi o problema din memoria(chip-ul) de pe ea.In rest are circuitele bune. Inca sunt in sapaturi.

Sent iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine nu mai vrea de nici un fel,am dus telecomanda la verificat si pare a fi o problema din memoria(chip-ul) de pe ea.In rest are circuitele bune. Inca sunt in sapaturi.

Eu tot cu telecomanda am inceput "cercetarile"(am verificat-o la winmarkt la noi in br)...baiatul mi-a zis ca este buna telecomanda,ca emite. Apoi am schimbat modulul. Si bineinteles ca functioneaza cu telecomanda masinii de pe care am luat si modulul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt la un pas de montarea unei altei alarme ,una gen Matt ca m-am saturat de inchis si deschis cu cheia.Am aceasta eroare.

v70 old.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eroarea respectiva nu influenteaza functionarea telecomenzii ci doar a alarmei. Adica cand se inchide masina alarma nu armeaza pentru ca "bucla" din geamul din spate are o valoare a rezistentei marita.

La tine problema poate fi de la modulul de receptie de deasupra bordului. Poate fi si de la telecomanda...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rezolvat,montat alarma in targ Vitan.Gata,am scapat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce alarma ai montat si cat a costat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alarmsystem 300 lei cu tot cu montaj.O chinazarie dar asta e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now