Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

bogdan_a

Covorase?

19 posts in this topic

Salutare,

Un set de covorase GRI pentru un S40 din 2002, ati mai vazut pe undeva? Noi. Ce am gasit eu sunt negre si dincolo de faptul ca ma deprima (!) se potrivesc ca dracu cu interiorul masinii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

GRI din cate stiu nu exista, ci doar NEGRU sau BEJ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai sa fie... ale mele sunt gri, toata ziua! Si le-am cumparat de la Primus Auto (pe cele de cauciuc). Cele de vara (textile) sunt tot gri si au venit impreuna cu masina noua.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corectamente absolut ! M-am uitat in catalog acum si da, exista NEGRU, GRI si BEJ (de cauciuc ma refer).

Am postat din amintiri si din ce am vandut pana acum, de-aceea am zis "din cate stiu" :smile:

Variantele pt. S40/V40 precum si o gramada de alte accesorii gasiti pe http://accessories.volvocars.com Imi dati codul de acolo pt. ce va doreste inima si gata pretul :smile:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cele de cauciuc indiferent de culoare erau parca undeva la 250-300ron. Da-mi te rog un PM sa nu poluam topicul si maine revin cu raspuns. Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu nu mai stiu cât au costat cele de cauciuc originale, dar daca sunt asa cum a zis Midnight Caller, merita fiecare banut. Dupa 11 ani, arata inca impecabil. Doar cel de la sofer are o fisura pe una din liniile de indoire, din cauza nevolnicilor de la spalatorii care le trântesc de pamânt cand le scot din masina. Si am trecut de vreo de vreo 150 de ori pe la centrele de curatat...deci, nu e de mirare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am avut Petex negru. Potriveau la milimetru găurile de fixare.

Pe urmă, mi-am luat /index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=50488">original VOLVO şi am constatat cu stupoare că găurile sunt mai aproape una de alta cu aproape 1 cm. 1 cm!! :slap:

Abia se poate fixa şi nu stă tocmai drept, se vălureşte... încă o dovadă că ce e VOLVO e prost. Sfatul meu e să nu cumperi originale, ci ceva ieftin aftermarket.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pssst la S60/V70, negre cred ca sunt de facelift.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti masura distanta intre gauri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heimy : eu am luat AM , de la Carefour acum 5 ani, fara gauri, le-am

facut eu si dupa 1 an gaurile s-au lungit cam de trei ori !?! nu stiu din

ce sunt facute, cauciuc sau plastic dar mai tin inca; ce-i drept le curat

din an in pasti (dau cu ele de gard !); acu s-au mai scumpit, pe ale mele

am dat 30 - 40 lei, nu mai stiu exact, pe un set de 4 buc!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti masura distanta intre gauri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chill :P Eram doar curios care este diferenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

18 cm.

;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@heim ati avut originale pe masina la achizitie ? Cel putin ale mele nu aveau limba acea care urca in sus impartita in 2 (cea de sub acceleratie) dar am vazut ca acum toate sunt impartite in 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, am avut originale. Acestea de aici:

Fostul proprietar pusese peste ele altele, ca să nu le strice pe acestea. Mizeria pe care o au pe ele e de la cât le-am folosit eu, fără cele de protecţie, câteva săptămâni, până am văzut cât de repede se murdăresc şi am hotărât să le înlocuiesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nice ... le-as fi luat eu dar am luat dwja pentex :(

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt mai bune cele de cauciuc, arată mult prea elegantă maşina cu cele textile.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites