bogdan_a

Parbriz crapat

10 posts in this topic

Aveam o ciupitura de piatra de cand am cumparat-o (in decembrie 2005). A stat ani buni asa insa iarna trecuta a luat-o din loc si s-a intins suparator de mult. Asa incat trebuie sa inlocuiesc parbrizul.

Unde ma sfatuiti sa ma duc? Merita sa caut si second-hand sau mai rau imi bat cuie in talpa? (zgarieturi, posibil etansare defectuoasa etc.)

Multumesc,

Bogdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schimb cu unul nou! Sa fie Saint Gobain ... uite un post:

Firma ok: http://www.autoglas.ro/

Edited by agr350r
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit o oferta deja - producator Agc Automotive (Belgia)... N-am auzit in viata mea! Stie cineva despre ce e vorba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sfat: mergi pe marca pe care o ai pe masina sau marci consacrate ( Saint Gobain, cum a spus Agresoru', sau Pilkington), sa nu cumva sa ai probleme dupa montaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am primit şi oferta pentru Saint Gobain, diferenţa e minimă, nu ştiu de ce dreaq nu mi-au zis de la început opţiunile... Mai ales că, culmea, le are pe ambele în stoc!

Saint Gobain - 441 lei (TVA inclus)

AGC Automotive (cu tentă verzuie!) - 413 lei (TVA inclus)

Montaj - 130 lei, durată montaj 4 ore, garanţie 24 luni

Cred că sună decent...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow ce scoruri pe aici ... a si eu volvo s40 din 96 cu parbrizul crapat (asa am luat-o) si ma gandeam sa il schimb, dar ma cam speriati... Am avut o Vectra B inainte si ma dus 100 lei parbriz si 100 lei montaj ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa te intreb cate vectre erau pe strada in anii 2000-2003 si cate S40-uri sunt acum pe strazi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am rezolvat problema săptămâna trecută. Scor final 570 lei (parbriz Saint-Gobain + montaj + cheder exterior superior). Am mai primit un mic discount la fața locului, pe care nici măcar nu l-am cerut!

Profesioniști, serioși, punctuali. Bogdan mulțumit. :77:

Nu vreau să fac aici reclamă, dacă e cineva interesat, contactați-mă pe PM, pentru coordonatele furnizorului.

Mulțumesc tuturor pentru ajutor.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now