nionut76

Caut un coleg de pe forum din Timisoara pentru o achizitie- bicicleta VOLVO

5 posts in this topic

Salut, sunt interesat de achizitia unei biciclete. Am gasit anuntul pe olx. Bicicleta este VOLVO si este fabricata sub licenta Bianchi. Ideea este ca as vrea sa o cumpar dar sunt interesat in primul rand de cum arata bicicleta real. Nu din explicatiile vanzatorului, nu din anuntul ori pozele puse pe site-ul de vanzare. Daca este vreun coleg mai tinerel dispus sa piarda 30 min si sa vada o bicicleta cu ochii lui pentru mine raman dator.Sunt interesat in primul rand de acte daca exista ( sa nu fie furata), model, anul fabricatiei, analiza cadrului vizual ( fisuri, crapaturi, indoituri, lovituri, zgarieturi) daca fuctioneaza franele, schimbatorul, amortizoarele, jantele daca sunt drepte si nu sunt ovalizate, sa nu aiba spite rupte, sa aiba cauciucurile in buna stare, sa nu scartaie, trancane la schimbatul vitezelor, etc , Stiu ca este o bicicleta SH dar mi-a placut modelul si mai ales marca acesteia si cred ca e de inteles de ce :)

Bicicleta se afla in Timisoara

Multumesc,

Ionut

http://olx.ro/oferta/bicicleta-volvo-ID2qkLr.html#c9e86742d1

post-4736-0-92930700-1415944220_thumb.jp

post-4736-0-32147500-1415944230_thumb.jp

post-4736-0-51607200-1415944241_thumb.jp

post-4736-0-21131300-1415944251_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am citit, multumesc. Cred totusi ca fiind un Bianchi la baza are ceva pedigree. Nu cunosc mai multe detalii, nu mi-a raspuns la telefon/sms proprietarul. Deocamdata. In schimb observ ca e de ceva timp anuntul postat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Lasa-mi numarul tau de telefon in PM si vorbim. Daca dai de proprietar, te ajut eu cu placere :P

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, se poate inchide. Banii de bicicleta au fugit in masina. :hello: Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.