Vyc7

drl s60

27 posts in this topic

Salut revin cu un nou sub ....caut ceva day light (DRL) ptr s60 ceva de genul /www.youtube.com/watch?v=rYEPo5OA4K4

sau http: //www.aliexpress.com/item/car-Electrical-degrees-super-bright-LED-Daytime-Running-Light-for-auto-Volvo-S60-

DRL-Free-Shipping/879553306.html Am gasit ceva dar numai pe e-bay...stie cineva in Rom daca pot gasi asa ceva si unde ....?? Ms.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e o problema cu ebay-ul. Daca nu gasesti in Ro si nu te descurci, da un semn si ti le comand eu. Pacat ca nu exista si pt R design :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincer nu prea le cunosc cu e-bayul ....nu am comandat niciodata de acolo ,mai caut in RO daca nu gasesc poate ma ajuti .....ms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am 170 de produse comandate pana acum de pe eBay si doar UNUL nu a mai ajuns.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata am comandat din Hong-kong ...dureaza cam 3 sapt ....sper sa fie ce trebuie.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

off-topic - de ce vreti sa schimbati design-ul masinii fata de fabrica - fiecare model are specificul lui - eu am avut 2 S60 2011 - 2013 si am fost mandru de fiecare cum arata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am scris in topicul ca nu sunt multumit de lumina DRL-urilor si o sa incerc sa le modific pe cele de fabrica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar ce lumina asteptati de la DRL-uri??? Pentru ca ele sunt facute sa fi vazut de catre ceilalti, nu sa dea lumina incat sa vezi noaptea cu ele... :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai ca la modelele noi de S60 pre-facelift nu prea esti vazut cu ele...:D

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocmai ca la modelele noi de S60 pre-facelift nu prea esti vazut cu ele... :D

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Adevarul este ca daca nu vede chioru masina de 5 metrii, DRL-urile nu au nici o valoare :D

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm...poate sunt LED-urile de putere prea mica...

In Timisoara nu am prea vazut DRL-uri la Volvo...desi sunt o gramada model nou cu posibilitate DRL din fabrica...S60 doar vreo 2 am vazut.

Totusi, nu merge facuta "o plangere" la producator pentru chestia asta? Si sa le schimbe ei pe garantie sau cumva?

Si oricum, la cat sunt de atenti soferii nostri, nici pe mine nu m-au vazut pe trecerea de pietoni in mijlocul drumului si a trebuit sa ma opresc ca sa treaca masina prin fata mea, si nu peste mine...asa ca unii nu vad nici oameni, dar mai DRL-uri...(scuze de off topic)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar ce lumina asteptati de la DRL-uri??? Pentru ca ele sunt facute sa fi vazut de catre ceilalti, nu sa dea lumina incat sa vezi noaptea cu ele... :D

Normal ca nu am pretentia sa lumineze noaptea ca laser-ul. Vreau doar sa fiu vazut mai bine...pe timp de zi, atat. Adica sa-si faca treaba as cum ar trebui si pentru ce au fost gandite. Bogdan G a spus clar in topicul indicat de mine, care este rezolvarea. Merg pe mana lui si vad daca e ok sau nu.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt dati cand masina, din cauza culorilor inchise se poate confunda foarte usor cu mediul inconjurator, mai ales in afara localitatilor. Eu acolo le vad utile pe timp zi, cand nu mai esti nevoit sa aprinzi faza scurta, in felul asta se prelungeste viata acesteia.

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ca nu am pretentia sa lumineze noaptea ca laser-ul. Vreau doar sa fiu vazut mai bine...pe timp de zi, atat. Adica sa-si faca treaba as cum ar trebui si pentru ce au fost gandite. Bogdan G a spus clar in topicul indicat de mine, care este rezolvarea. Merg pe mana lui si vad daca e ok sau nu.

Salut,

Cand ai reusit sa-ti modifici DRL-ul te rog sa ne zici si sa pui si niste poze ma atrage si pe mine ideea sa le modific intensitatea.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa revin cu poze .....sper sa fie ok ..am luat si cu semnal galben ,cand senalizez se schimba culoarea in galben ....o sa vedem ce iese...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare si La multi ani ..la toata lumea ,am revenit cu ceva poze ...DRL volvo s60....ast parerile voastre.....eu zic ca sunt ok .....

post-7341-0-01084200-1420657161_thumb.jp

post-7341-0-68687100-1420657168_thumb.jp

post-7341-0-77668600-1420657184_thumb.jp

post-7341-0-30232200-1420657200_thumb.jp

post-7341-0-10291600-1420657214_thumb.jp

post-7341-0-07301500-1420657262_thumb.jp

post-7341-0-72438100-1420657291_thumb.jp

post-7341-0-86084900-1420657342_thumb.jp

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara,

Arata foarte frumos, felicitari!

Pot sa intreb daca masina avea cablajul tras din fabricatie sau au trebuit facute modificari, cum au fost facute legaturile si unde?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu.., masina nu are niciun cablu tras ptr asa ceva ..drl -ul vine cu tot cu cabluri si mufe ..e f usor de montat ,nu modifici nimic doar te legi cu fire 1. Ptr semnalizare 2. Ptr cel de pozitie ... Si cred ca 2 fire ptr masa....are si instructiuni de montaj ..(in engleza si chineza ) ....ca si costuri exact 400 de lei nimic mai mult . Doar ca dureaza 3 sapt pana vin din Hong- kong.

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Stiti cumva acelasi gen de day light si pentru r design ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vyc7 , am observat in poze ca ai condens in faruri ... asa fac ambele ? Au fost modificate farurile/ lovita masina ? Intreb asta deoarece , am si eu aceasi problema si sunt curios daca e o problema comuna , masina mea este my 2012.

 

Ps. Multumesc pt feedback cu drl-urile , probabil am sa imi pun si eu :D arata beton 

Edited by Cristi Muresan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuu ,masina nu a fost lovita sau schimbate farurile ....asa face condens iarna .....cred  nu stiu ce sa zic si nici nu stiu daca e o probl generala ....nu prea ma deranjeaza .e ok 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut Ford Fiesta cu 3000 de km, cu condens in faruri, dupa spalarea masinii si la reprezentanta i-au zis ca este ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am uitat pe un forum din uk si spuneau ca acele leduri de langa grila , nu sunt recunoscute ca drl (este defapt pozitia) 

Stiti cumva cum suna legislatia europeana in privinta drl-urilor ? Eu practic as dori sa pot circula prin germania , austria , ungaria si eventual romania , avand xenonul stins ...

O prima solutie ar fii cea a colegului vyc7 (care imi surade) . O a doua solutie a colegului Roger (a pune leduri mai puternice in locul celor originale)  

Aveti alte idei ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now