criss

Apa in locasul unde sta roata de rezerva

7 posts in this topic

Va salut,m&c ai avut dreptate vis a vis de incuietori.acum mă confrunt cu alta problema,găsesc apa in compartimentul unde sta rezerva.pe la cheder nu intra,capitonajul portbagajului este uscat dar nu vad pe unde ar intra apa acolo,ati mai întîlnit asa ceva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posibil sa intre pe la butonul de unde deschizi portbagajul sau pe la lampile de la nr de inmatriculare. Eu am patit-o.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau pe la dopurile de cauciuc din podea !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau pe la cheder, sau pe la luneta, etc.

Eu la o alta masina care avea aceeasi problema, am intrat in portbagaj cu o lanterna si altcineva uda cu furtunul, pana am vazut locul pe unde intra apa in portbagaj

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

au drepate baietii,sunt multe variante de unde apa ar putea intra,dar a ramas una care ei nu au specificato si anume sa ai un ¨izvor mic¨ in porbagaj.(o gluma mica pentru trecere timpului,sa nu te superi,mai facem si noi haz de necaz).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Ai incercat si pe la lampi, ca si eu am avut o problema de gen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Şi mie mi-a intrat pe acolo. Am vrut, iniţial, să le prind cu silicon, dar m-am gândit că cine-ştie la ce-or fi bune şi că s-ar putea să fie nevoie să le dau jos, aşa că am preferat să pun vaselină între ele şi caroserie, după o prealabilă "fund"ăţare riguroasă. Asta, acum vreo doi ani. De atunci e uscat (ultima verificare, ieri, când am schimbat bateria).

PS: Întrebarea e dacă există acele stupuşuri şi la pa'zeciuri. ;D

Asta nu stiu , dar ma gandesc ca trebuie sa existe , pentru instalatia la carlig , de golire nu stiu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now