Robert Noghiu

Caut CD Navigatie pentru volvo v70 xc 1998! pls help

9 posts in this topic

Salut, am achizitionat recent un volvo v70 xc cross country din 1998, toate bune si frumoase dar nu ma pot bucura de jucaria cu telecomanda de pe bord, adica de navi. va rog tare mult daca ma puteti ajuta cu sfat/info de unde sa achizitionez acest cd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cred ca mai ai ce face cu navigatia, nu te supara :) Mai bine bricoleaza ceva frumos si baga un GPS cu IGo in locul navigatiei si ti-l actualizezi si cum doresti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista posibilitatea de a pastra ecranul de pe bord? In sensul să schimb unitatea din torpedou' dar ecranul să ramana. Nu vreau să schimb nimic din infatisarea originala a bordului.... Va mulțumesc foarte mult pentru raspunsurile voastre rapide!

Edited by Robert Noghiu
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai ce sa schimbi, ca nu o sa mearga

Share this post


Link to post
Share on other sites

User-ul DragosGD a inlocuit ecranul navigatiei cu un Garmin dar nu stiu daca a descris aici operatiunea sau in alta parte. Da un gsearch dupa el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sint mai multe modele din care sa alegi si trebuie sa ai diagonala undeva 5" sau cam asa ceva dar trebuie sa scoti ecranul afara sa il masori sa vezi cum intra ,se aseaza etc..Nu se pastreaza ecranul ca in locul lui vine noua navigatie si este mai delicat de lucrat insa iese. Este de cautat ,studiat si in final o sa reusesti.. Mult succes :smile:

Edited by V50Saphir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Păi, omul a zis că vrea să păstreze ecranul.

Este cel mai elegant cum i-am zis si au facut si altii.Altfel iti urmeaza sfatul isi cumpara un Garmin si cu el in parbriz .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh uite ca nu am dat click pe anuntul tau si am vazut doar Garmin ,insa sincer cele 3 litere nu m-au ajutat sa vad si altceva.Invatam sa stii si ne incarcam mintea , :smile: Multumesc..

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va mulțumesc foarte mult! Momentan masina este la revizia capitala, sper ca in concediu să am timp destul. Am să cault acest garmin să vad daca ma incadrez in buget

Edited by Robert Noghiu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now