dani_dy

Nationala 2015 - 4-6 sept - Locatie: Hotel Dana - Venus: http://www.hotel-dana.ro/

126 posts in this topic

Anul acesta intalnirea se face la mare in primul w.e. din septembrie 4-6.09.2015.

In perioada urmatoare, fiind din zona, ma voi ocupa de cautarea unei locatii care sa corespunda evenimentului.

Va voi comunica locatia, preturile in perioada urmatoare, pentru a putea plati avansul minim de 200 RON de persoana, in contul care va fi afisat.

Pina la 1 Mai trebuie platit avansul.

Nu doresc nici un fel de comentarii pe acest topic. Ati dorit organizator ? Aveti unul pentru anul acesta. Anul viitor, grabiti-va sa fiti in locul meu.

Pentru cine doreste sa faca ceva concret.

Multumesc.

P.S.

Rog moderatorii sa tina foarte curat acest topic.

9 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Matrixxx

2) Midnight Caller

3) Dany_dy

4) Nionut76

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai suntem cativa - feraru, iulirx, mariusdaniel, eu + 1 pereche minimum - dar noi venim deja (iuli nu mergi anul asta nicaieri sa verifici vreo locatie :) )

Insa am o observatie vizavi de locatie - noi constantenii stim: daca este cald si frumos atunci, Mamaia va fi SUFOCATA la PROPRIU - galagie in cluburi (pana la 4 am), galagie pe strada, bulevardul blocat la maxim - asa cum il vedeti voi lat stiti cat de neincapator poate fi atunci?

Va sugerez sa mai incercati - o posibila alternativa: www.hotel-dana.ro - eu zic ca e mai potrivita pentru ce avem noi nevoie.

Inca o sugestie vizavi de cazare: din anii anteriori stim ca au fost diferite discutii vizavi de cazare. Sugerez sa se stabileasca un pret preferential cu cod de rezervare astfel incat fiecare isi rezerva ce vrea, de cand pana cand vrea - poate avem colegi care vor sa stea mai mult (inclusiv noi bucurestenii daca vremea este frumoasa).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intalnirea Nationala Volvo nu e un concediu.

Cine doreste o vacanta prelungita, in care sa poate fi inclusa si aceasta Nationala, treaba lui.

500 de ron pentru 2 nopti cazare e un pret realist pentru Mamaia, nici mare nici mic, pentru acele conditii de cazare.

Din cauza aglomeratiei va fi foarte aiurea de mers, de facut o coloana, etc.

Pe lista avansului, in ordinea in care se va plati, va rog, la fel ca in alti ani sa va spuneti pretentiile de cazare + nr. participanti per familie. (Ex. Matrixxx 3 persoane - apt. trio).

Rugaminte, din nou !

Cit mai putine comentarii AICI - vorbiti si propuneti dincolo orice doriti.

Deja se face mizerie, acest topic trebuie sa aiba o pagina - maxim 2 de date concrete.

Multumesc.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Contul pentru avans nationala 2015:

RO 70 BACX 0000000890684000

Unicredit Tiriac Bank Galati

Nada Ionut.

Pentru cei din afara:

Cod swift: BACXROBU

Va rog in momentul in care se face plata sa postati si o poza cu chitianta pe care sa o pastrati.

Nu stiu un termen limita. Astept propuneri. Suma limita nici asta nu o stiu. Si la asta astept propuneri.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suma avans 100 lei. Data limita 01. Mai 2015.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A trecut si 1Mai...maine poimaine vine 1Iunie -ziua copilului si iata cat de mult se doreste o nationala organizata de altcineva decat de veteranii si oldschool -ul spiritului demult adormit.

Litoralul pentru toti va asteapta in Venus si Saturn sa organizati aceasta intalnire Nationala care uneste atat de multe spirite din intreaga tara....ca asa se spunea pe undeva pe aici " nu conteaza sutele de km atata timp cat suntem impreuna cu prietenii" .

Spor la organizat intalnirea la telefon...intre voi, ca asa s~a ajuns la aceasta minunata comunitate spirituala. :smile:

Keep calm

Sent from Nokia 3310i using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vrei sa te ocupi tu ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nu vrei sa te ocupi tu ? :)

Nu. N-am timp si nu sunt un organizator foarte bun.

In schimb as fi fericit daca te-ai ocupa tu :P

Sent from Nokia 3310i using Tapatalk

Edited by Dinoco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi-a trecut randul, am organizat-o in 2007 sau 2008. E momentul sa se afirme tineretu' acum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu o pagina mai in spate vedeti ca e deja propusa si aleasa locatia, exista stabilita data , exista o data limita pentru depunere avans, exista un cont, exista o suma limita pentru rezervare, etc. La ce trebuie sa se mai ocupe careva daca tot s-a batut litoralul ala de la N la S? Din tot ce am vazut asta pare cel mai ok pentru organizat intalnirea Volvo. Nu poti face in alte locatii cu parcari incalcite cum sunt cele din Sudul litoralului. Plus ca nu ai dotarile pe care le are Scoica Land, nu ai un restaurant mai rasarit, etc, etc.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nionut76

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ioane, ce-o iesi o iesi, cine e interesat citeste si zgarma tot topicul. Cine nu-i interesat, nu citeste decat ultima pagina si va fi foarte suparat ca nu l-a sunat nimeni sa-l traga de maneca ca e intrunirea :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu dar e faza ca am vorbit cu adm. de la Scoica, l-am intrebat de un termen limita si omul a fost promt si mi-a raspuns. A trecut termenul limita si nu stiu in ce masura pot discuta aceleasi preturi, aceleasi camere in luna Iunie de exemplu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu ai scris conditiile, ai pus la dispozitie un cont presupun, daca lumea nu s-a ingramadit inseamna ca nu e interesata si isi va cauta cazare (cum voi face si eu daca nu vei reusi tu pentru Brasov) in alte parti daca vor dori sa vina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Concluzia.... Fiecare cu cazarea lui nu se poate numii intalnire Nationala.

Tineretul dupa cum bine vezi si spui MC, oldschool ul nu a fost interesat. Vorbiti vorbe acum...degeaba.

A expirat termenul de plata a avansului. :D

Abia astept sa merg la Nationala din acest an :D

Sent from Nokia 3310i using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu propun sa facem Nationala, in parcare la Penny :D

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dinoco: sa inteleg ca ai achitat vreun avans ? :smile: Nici pe lista nu te vad.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Dinoco: sa inteleg ca ai achitat vreun avans ? :smile: Nici pe lista nu te vad.

Nu, nici una nici alta. :P

Ti-am zis mai sus, nu sunt bun organizator...eu nu stiu ce fac mai dar tocmai in septembrie!!!? :):P

Sent from Nokia 3310i using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si atunci de ce mazgalesti, colegu ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pai si atunci de ce mazgalesti, colegu ? ;D

Păi, colegu' :) ... Nu mâzgălesc nimic, doar concluzionam că, deși s-a ocupat cineva pe TIMPUL, pe BANII, pe UZURA MASINII și cel mai important pe STRESUL de a găsi ceva care să satisfacă NEVOILE intregii comunități , nimeni dar NIMENI din cei (mă repet) //CU ȘTATE VECHI// nu s-au sinchisit să scrie ceva, ba că vin ba că nu vin.

Din punctul meu de vedere, această comunitate spirituală se reduce la un anumit număr de persoane care cred ca au pus umărul si au dezvoltat cu ceva asociația.

Din păcate au mentalitatea unor oameni in vârsta ( a se citi autoritari ) că dacă așa se făcea pe vremea lor așa trebuie să facă si generația următoare.

Intră ba unul ba altul si zic "e nașpa, mă duc in venus, nu-mi place acolo ca e nașpa mâncarea ( in conditiile in care nu au trecut poarta cârciumii), că e scump....bla bla bla) .

Am mâzgalit cand am zis ca a trecut întâi mai si nimeni nu a plătit, ce să ințelegem...că nu vor să vina la sute de km distanță pentru revederea unor prieteni????

Off topic incheiat.

Sent from Nokia 3310i using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu sunt "hore" si "carnati", asa cum s-a exprimat plastic un co-forumist, anul asta zic PAS!!! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

"nimeni dar NIMENI din cei (mă repet) //CU ȘTATE VECHI// nu s-au sinchisit să scrie ceva, ba că vin ba că nu vin."

Aveti scame in ochi ? Nu se vede ca eu si Midnight suntem demult pe lista ???

Iar incepe circul made in ro ? Incredibil...

"deși s-a ocupat cineva pe TIMPUL, pe BANII, pe UZURA MASINII și cel mai important pe STRESUL de a găsi ceva care să satisfacă NEVOILE intregii comunități..."

Asta am facut eu si Iuli anul trecut si s-au gasit o gramada de nemultumiti. After, ca avansul INTREG l-a dat din buzunar Iuli, vazand atita dezinteres.

"TINERETUL" in schimb il vad fooooarte preocupat sa schimbe ceva. Sariti macar cu o semnatura pe lista aia de participare, ca timpul avansului s-a dus.....

Ce tot ii dati cu aia vechi vs. aia noi ? Ce sa faca un organizator fara un avans ? Vorbeeeee ?

Asa se intimpla in fiecare an, vorbaraie din ianuarie ca la sezatoare si concret ? Nimic. Cand se zbate cineva sa organizeze ceva, urmeaza din partea voastra ca multumire:

- avans - **la

- atitudine pozitiva - **la

- .......................tot **la

- comentarii "dupa" - nspe pagini, etc....

Ah, iar trebuie sa sterg maine o gramada de posturi.

Nota: **la exista in DEX.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Sincer sa fiu, am citit despre nationala pe diagonala si daca gresesc, imi cer scuze de pe acum. Nu mi-am dat seama daca ati hotarat locatia si de aceea vin in intampinarea tuturor membrilor cu o propunere: o pensiune in Eforie Sud, pe o strada larga si foarte linistita, cu 8-10 locuri de parcare in curte, iar daca sunt mai multe masini, se pot lasa si in afara curtii, fara sa deraneje pe nimeni. Pensiunea are 16 camere de 2 si 3 paturi, in total 37 locuri, curte interioara, bucatarie separata de pensiune, dar masa si bautura trebuie sa le asiguram noi (asta se rezolva, foarte usor cu o firma de catering). Pentru cei care vor neaparat sa ia masa la restaurant, exista terase si restaurante in apropiere si se poate face un protocol in acest sens. Mai are si o terasa acoperita, cu gratar si loc de discutii aprinse despre masini si performante, meciuri (de orice gen) etc. Iar ca ultim si deloc neimportant amanunt, pensiunea este a mea. Adica a unui membru din club!...Cu alte cuvinte, chiar ar fi o premiera sa se organizeze Nationala la un membru al clubului "acasa", nu-i asa?! Despre preturi, se poate discuta, fiindca inca n-am facut tarifele pentru anul asta (acesta fiind, pentru mine, primul sezon). Pentru poze, puteti cauta pe internet vila "Casa Soarelui" din Eforie SUD. Daca vreti mai multe poze, va trebui sa mai asteptati putin, fiindca abia in perioada asta o pregatesc pentru sezon.

Astept pareri, de oricare ar fi ele.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am uitat sa adaug ceva: vis-avis de pensiunea mea mai este una cu circa 20 de camere (daca vreti, ma pot interesa). Asa ca, daca numarul participantilor va depasi capacitatea pensiunii mele, ceilalti se pot caza la aprox. 1 minut distanta... ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now