dani_dy

Nationala 2015 - 4-6 sept - Locatie: Hotel Dana - Venus: http://www.hotel-dana.ro/

126 posts in this topic

11 masini. Hai mai bine la Penny

Daca as putea ti-as da dislike.:huh:

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"11 masini. Hai mai bine la Penny"

 

Alex, sper ca nu ai vrut sa spui asta cu adevarat si ti-a scapat...

:(

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost o intalnire inedita as putea spune ,fara cine stie ce artificii,prezenta redusa ,doar 11,5 masini (Vadim a venit cu alt automobil ) ,insa eu si familia mea ne-am simtit foarte bine in compania unor oameni posesori de Volvo deosebiti.

La fel si locatia,foarte foarte buna,felicitari Mav .

Astept cu interes sa vad in ce directie o va lua discutia,sper constructiv ,si cei care se lauda ca pot organiza "foarte bine" o astfel de intalnire ( VLP  ar fi unul ),sa iasa pe interval .

Nu am foarte multe poze,o sa pun cateva . Primele doua sunt cu dedicatie pt. VLP :P

WP_20150904_12_57_24_Pro.jpg

WP_20150904_12_57_40_Pro.jpg

WP_20150905_11_52_38_Pro.jpg

WP_20150905_11_52_58_Pro.jpg

WP_20150905_11_53_11_Pro.jpg

8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca as putea ti-as da dislike.:huh:

 

Am zis sa pozez si eu in "hater". Iti dai seama ca nu am fost serios :P

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Geniale pozele cu oamenii in chiloti care beau bere! Acuma ca s-a terminat cu nationala imi permit si eu sa poluez un pic topicul :). M-am simtit cam naspa cand a zis VLP ca nationala VOLVO nu e pentru masini ieftine. Fan Volvo poti sa fii chiar si fara sa ai Volvo... Cand ai cumparat Volvo automat ai dreptul sa vii in clubul Volvo ca sa spui ce mult iti place una si alta la masina ta. Iar visavis de organizare... nu stiu cu i-ar placea sa vina la intalnirea Volvo ca sa stea cu mainile la spate.

 

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am fost la o nationala volvo si v70-u meu de 600k ex taxi s-a potrivit perfect langa s60-u lu mav ... nici nu s-a pus problema de masini ieftine sau scumpe . 

Ps imi pare rau ca nu am participat la nationala :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Geniale pozele cu oamenii in chiloti care beau bere! Acuma ca s-a terminat cu nationala imi permit si eu sa poluez un pic topicul :). M-am simtit cam naspa cand a zis VLP ca nationala VOLVO nu e pentru masini ieftine. Fan Volvo poti sa fii chiar si fara sa ai Volvo... Cand ai cumparat Volvo automat ai dreptul sa vii in clubul Volvo ca sa spui ce mult iti place una si alta la masina ta. Iar visavis de organizare... nu stiu cu i-ar placea sa vina la intalnirea Volvo ca sa stea cu mainile la spate.

 

Cand esti in chiloti si bei bere crezi ca stie cineva ce masina ai,important este sa te simti bine,si dupa, ii spui tu singur ce model ai .

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

... clubul/forumul a decazut mult fata de ce era inainte(oameni/discutii/organizare/moderare), oamenii vechi pur si simplu nu se mai regasesc in acest format.

P.S. Astept banarea - pot fi fan Volvo si fara club/forum.

Mda... din pacate, era previzibil sa se ajunga in situatia asta cand s-au dat afara membrii care au lucrat la dezvoltarea forumului, la cresterea calitatii relatiilor dintre membrii clubului, care au lucrat la organizarea intalnirilor si care au participat la ele... 

P.S. Daca ma caut bine, am mai mult de 11 parole de acces ale unor membri din club, care ar mai ”risca” o data sa fie blocati pentru mine, in amintirea vremurilor de odata... Atasez o foto cu o intalnire ”de acasa”, pentru comparatie ;)

intalnire volvo.jpg

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mie mi-a placut ! Multumesc participantilor pentru atmosfera de prietenie !

Chiar cu sotia in cirje ( cu piciorul rupt de 3 saptamini ) tot am venit, si nu mi-a parut rau !

Asa cum , dupa un tur al tarii de 2500 km, fara sa ajung acasa, am mai facut inca 1200 km numai pentru placerea de a fi impreuna cu un vechi prieten volvist ( Danyx ), tot asa as fi dorit sa vin si la intrunirea organizata de VLP, si am venit cu mare placere si la intrunirea organizata de Ionut. Si, daca traiesc si sint in tara voi veni la toate intilnirile organizate , intermediare sau nationale.

Am o idee, de fapt am doua :

1. Sa organizez cu ajutorul Asociatiei o intilnire la Adincata pentru iubitorii de circuit. Nu conteaza timpii, nu conteaza cu marca de masina, conteaza sa ne obisnuim cu masina noastra, cu limitele ei si ale noastre.

2. Sa organizez la anul un tur prin tara cu masina. Tot cu ajutorul vostru si al Asociatiei.

Daca sint doritori astept sugestii.
Nu va certati, si nu fiti mindri !

7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu Adancata sunt de acord, organizat as putea sa vad si eu ce mai poate baba mea :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate nu pui Adancata aia in weekend, cand eu cant <_< 

Sau facem 2, una pentru incepatori si una pentru...avansati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oricum nu e bine in week-end, caci e tariful dublu atunci.

Discutia cu Iulian era pentru o zi lucratoare, alta decât vineri - sâmbata - duminica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca întotdeauna m-am simțit excelent la Naționala Volvo-Club, alături de toți prietenii noi și vechi.

Tonică prezența lui Dinoco alături de prietena lui. Am remarcat din nou, după câțiva ani lipsă, căldura lui Claudiu2525. Ne era dor de tine la Națională!

Păcat că nu am avut stegulețe și baner ca altădată, dar chiar și așa, s-a simțit fiorul spiritului scandinav pe meleaguri dobrogene.

Vremea a fost de vis, locația superbă, marea caldă, berea rece!

Să ne revedem voioși la următoarea întâlnire națională!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma incearca un sentiment de 

Astept cu interes sa vad in ce directie o va lua discutia,sper constructiv ,si cei care se lauda ca pot organiza "foarte bine" o astfel de intalnire ( VLP  ar fi unul ),sa iasa pe interval .

 

 

 

 

 

Si tot am asteptat,si ce sa vezi topicul aproape ca a murit.

Ma incearca o oarecare dezamagire,chiar daca intalnirea nu a avut anvergura de altadata (la  nr. de participanti ma refer ) ,ma asteptam totusi la mai multa activitate pe acest topic macar de la cei care au fost,inafara de mine ,Iuli,si Marius,restul nimic. 

Dinoco a facut poze multe,Dani si sotia lui la fel, sunt sigur ca si restul,de ce nu le postati aici ?

Surprinzator,nici macar carcoteala nu e ce a fost altadata..........

Trist, si ne mai vaitam de mama focului de ce nu vin si alti membri la intalniri,..........si asta este unul dintre  motive,faptul ca nu promovam lucrurile pozitive.

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dar vecinul meu,Ionut nu a venit?

Imi pare rau ca nu am putut fi alaturi de voi acest an,promit ca la urmatoarea oriunde va fi o sa bifez prezent!

Edited by Vita_Fresh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pauly prietene,

Mare pacat nu ai fost - om fi fost noi putini sau cei mai putini din ultimii ani insa calitativ vorbind nu cred ca au fost participanti care au regretat ca au venit - Danidy a venit de la 50 km sa stea cu noi, desi sta in Constanta :).

Am facut fiecare ce am vrut la mare - plaja, piscina, povesti, udate din plin.

Poate la anul vom fi mai multi, ca ne era dor cred sa ne vedem cu mai multi - poate la anul, daca nu ne vedem intre timp prin tara - am cam inceput sa umblam prin tara si sa ne mai vedem in formatii restranse insa ne vedem. 

Insa asa a fost sa fie - cine a putut sa vina s-a bucurat ca a venit, cine nu sa fie sanatos si sa speram ca ne vedem cu proxima - intre  timp prin tara si/sau la Nationala de anul viitor.

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

"...faptul ca nu promovam lucrurile pozitive"...

Claudiu, orice lucru pozitiv (pe care l-am trait si l-am simtit NOI) am pune aici - dupa cum s-a si observat - va fi transformat imediat in bascalie.....cum de n-a fost altfel, de ce s-au facut poze in chiloti, vai ce putini ati fost, etc.

De aceea nici macar nu am mai scris nici un rand, am vrut doar sa citesc anul asta...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

A fost o reala placere revederea in Venus !

foto 1643.JPG

foto 1644.JPG

foto 1648.JPG

foto 1649.JPG

foto 1652.JPG

foto 1653.JPG

foto 1655.JPG

foto 1657.JPG

foto 1658.JPG

foto 1666.JPG

foto 1668.JPG

foto 1669.JPG

foto 1670.JPG

foto 1676.JPG

foto 1691.JPG

foto 1692.JPG

foto 1702.JPG

foto 1708.JPG

foto 1711.JPG

foto 1726.JPG

foto 1728.JPG

foto 1731.JPG

foto 1735.JPG

foto 1736.JPG

foto 1738.JPG

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, totul e o "tristete", o "dezamagire",  o stare generala proasta ce nu merita traita...

Asa vorbesc pozele astea - pentru cei care cred ca nu merita sa fie ACOLO.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

 

Desi a trecut ceva timp de la Nationala 2015 atasez si eu cateva poze.

Eu am ajuns vineri seara la locatie, veselie si voie buna am gasit...

Toate cele bune! :hello:

IMG_5246.jpg

IMG_5248.jpg

IMG_5249.jpg

IMG_5250.jpg

IMG_5252.jpg

IMG_5253.jpg

IMG_5254.jpg

IMG_5256.jpg

IMG_5260.jpg

IMG_5261.jpg

IMG_5262.jpg

IMG_5263.jpg

IMG_5264.jpg

IMG_5267.jpg

IMG_5268.jpg

IMG_5271.jpg

IMG_5276.jpg

IMG_5277.jpg

IMG_5279.jpg

IMG_5281.jpg

IMG_5282.jpg

IMG_5284.jpg

IMG_5285.jpg

IMG_5287.jpg

IMG_5290.jpg

IMG_5305.jpg

IMG_5307.jpg

IMG_5310.jpg

IMG_5311.jpg

IMG_5312.jpg

IMG_5313.jpg

IMG_5315.jpg

IMG_5316.jpg

IMG_5318.jpg

IMG_5319.jpg

IMG_5320.jpg

IMG_5321.jpg

IMG_5323.jpg

future-continued.jpg

Edited by Dinoco
8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim pentru poze !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare maxim de rau ca am ratat intalnirea anuala :( din pacate eram in Franta ...  superbe masini s-au adunat , si un ford :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Până și autocarul din stânga era tot Volvo! A stat acolo cuminte, tot timpul cât am petrecut noi la mare.

Multumim, Adrian (Dinoco).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now