brumadesport

Amortizoare Four-c

16 posts in this topic

Cine aduce/are de vanzare amortizoare fata four-c? Doresc doua! <br />Ce recomandati: noi sau sh? <br /><br />Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca iei SH, sunt foarte curios cum le verifici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau se poate incerca reconditionarea lor. Alin Buga le-a reconditionat pe ale lui la V70 R, acum .... nu stiu daca sunt la fel si se pot reconditiona si astea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Discuri , amortizoare , placute , bucsi , capete de bara ETC e cam jenant sa le cumperi sh , chiar piesele ce tin de articulatie-directie-frana mi se pare cam periculos sa cumpere cineva sh , adica lucrurile astea reprezinta minimul elemntar..

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Costa 3000lei/bucata... x 2... Cam mult! La Discovery 4, 2012, masina super fortata si utilizata in off road, am schimbat perna de aer, cost 1600€! S80 utilizat exclusiv drumuri lungi, evitat la maxim gropile sau altceva in afara de asfalt! Deci cine ma poate ajuta?

Sunt de acord sa fie noi....dar la un astfel de pret....vand masina si imi iau altceva...tot S80 cu suspensie normala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cati km parcursi are S80-ul cu Four-C? Eu am avut un S80 cu Four-C, cumparat la 180000 si ceva si am mers pana la 200000 km fara probleme cu amortizoarele originale!

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebuie sa te interesezi care este sistemul de intarire al telescoapelor , daca este cu electromagnet , nu cred ca au flud pt. recomditionare (s-ar putea sa existe)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga Brumadesport , ti-am trimis un mesaj privat ! Te vei bucura daca il vei citi !

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin cu aceeasi intrebare: de unde pot cumpara doua amortizoare fata Four C pentru S80, -2007, AWD??? Exclus oferta de 3000ron / bucata!! Este aberant!

Multumesc!

Alin Buga am raspuns in privat si iti multumesc! Dar, te rog, daca ai informatii, te rog ajuta-ma!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca or fi si livrabile, ca eu am cautat azi la toti furnizorii si nu era nimic in RO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia legatura cu un vanzator de aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acestea sunt etichetele de pe amortizoare:

Ma poate ajuta cineva?

Multumesc Alin Buga!

post-4903-0-27152400-1429957603_thumb.jp

post-4903-0-45518400-1429957612_thumb.jp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atentie ca in USA e un tip care a pus Monroe si desi sunt amortizoarele OEM, chiar dupa recalibrarea SUM-ului, ii cloncane. Si cloncane tare pe confort,mai putin pe sport si aproape deloc pe advanced.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Four-C cloncane ca așa sunt gândite. Ale mele au făcut gălăgie de când am luat mașina, noua, si ele tot noi (presupun), OEM presupun.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now