Marius Lozici

bucse

8 posts in this topic

buna! am un volvo v40 din 2001 si de cand mi s-au dus bucsele originale(acum 3-4 luni) tot am shimbat altele si altele de inca 3 ori pentru ca astea nu sunt rezistente si cedeaza foarte repede...ba pe stanga, ba pe dreapta....poate cineva sa imi recomande o firma buna sau sa imi dea un link de unde sa comand? multumesc!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia Lemforder sau TRW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia Lemforder sau TRW

De ce nu-i faci si oferta pe OEM? Asa isi va da seama ca daca le comanda pe alte meleaguri la preturi de reprezentanta Volvo fara discount, plateste transport- 22 euro, va ajunge poate sa economisesca cel mult 10 %, fata de oferta ta. ''Se merita"" pentru 4 bucsi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt ca nu vreau sa intru iar in conflicte cu anumite persoane pe teme de preturi :)

Ca sa nu mai zic ca nu stiu daca e vorba de bucse fata,spate,bascula,bara stabilizatoare,etc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

la bucsele fata ma refeream, alea care se pun pe bara stabilizaoare...multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai luat FirstLine, Fortune Line sau TedGum normal ca le-ai schimbat de 3 ori, si cred ca si acum te blestema mecanicul :))

Daca iti iei originale si sunt de 19mm, costa undeva la 400RON toate 4. Daca sunt de 17mm, scapi cam cu 100-120RON ambele.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

de 17 sunt astea care le-am avut si nu erau originale....acum caut sa iau de 19...la partea cu mecanicul perfecta dreptate:))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now