ScorpionulRazvan

Socuri/Descarcari electrice

9 posts in this topic

Se intampla dupa ce opresc motorul, scot cheile din contact si ating partea metalica a portierei. E ca o descarcare de condensator la 220v, destul de puternica pentru a fi suparatoare. Trecand peste partea curativa a fenomenului care se petrece de aproximativ 2 saptamani, care ar fi cauza si solutia indepartarii tratamentului diadinamic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tragi o "limba" din aia pana la pamant cum era la Dacii pe vremuri. Sau schimbi hainele :P

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

O fi de la costumul ala C-3PO? Mi-a spus sotia sa nu-l mai port dar fara el nu ma recunoaste R2-D2, prietenul meu. ... Chiar de as umbla in picioarele goale, ud fleasca, tot n-ar trebui sa se intample asta! Si sarme pentru impamantare, ca la troleibuz, nu-mi pun decat daca sunt OEM Volvo. Ai in stoc asa ceva? :smile:

Edited by ScorpionulRazvan
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am, da' daca e nevoie, bucsham una de Dacie ;D

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum spune si Alex, schimba hainele. se incarca electrostatic, in special cele sintetice. Mai patesc si eu din cand in cand :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu patesc exact la fel la amandoua v-uri.

Si am observat ca doar pe timp de primavara-vara se intampla asta. Mai nou inchid usa cu genunchiul :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu patesc cand sunt imbracat ''de scandal'' aka sintetice sa ma ''descarc'' cu masina.

E aiurea rau..mai ales daca nu esti atent si nu te astepti :D Eu ii dau cu cotul sau cu antebratul :))

Razvan-schimba vestimentatia si vezi daca mai face ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

,..mai bine faci cusca Faraday la scaun si gata :smile: ..

Edited by V50Saphir
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu prea port sintetice, nu le suport, exceptand un slip, o bermuda, dar acum nu e cazul, e prea racoare! O sa fiu atent totusi la vestimentatie desi de 6 ani nu mi s-a intamplat macar o data. Sper sa nu ajung sa port lanturi la glezna, fara bila, bineinteles! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now