dangerous

Articulatie fata S 60

7 posts in this topic

Poate ma ajuta cineva cu un raspuns :

De ceva vreme a inceput sa se auda un usor zdranganit pe fata .

Am ridicat masina pe un elevator si am constatat ca bucsele de la bascula au imbatrinit si viata multa nu mai au .

Intrebarea este : se schimba bucsele sau se schimba bascula cu totul si eventual un service sau o persoana care se poate ocupa de problema .

Multumesc anticipat

Dany

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pot schimba doar bucsele, dar trebuie aliniate foarte bine pt. ca altfel se rup la prima groapa. Presupun ca vorbesti de bucsile mari de la bascula fata - spre fata. Ti le putem schimba noi la garaj, da-mi un PM cu datele masinii ca sa iti pot da si un pret pe piese daca doresti. Ideal ar fi sa schimbi totusi toata bascula, pt. ca exista riscul ca la represare sa se sparga bascula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu le-am schimbat de 3 ori si nu s-a spart sau slabit bratul , dar bucsele au forma conica , deci trebuie scoase in sus si cele noi puse conic in jos (eu asta am onservat) spor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"In sus" sau "In jos" depinde de cum privesti bratul :) Eu am vazut ca sunt fix cilindrice. Nu le-am masurat totusi ca sa te pot contrazice, dar o voi face cu prima ocazie .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ochiometric am observat asta ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu le-am inlocuit si le-am montat cum mi-au venit la mana. Nici eu nu am observat ca ar fi conice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nai cum sa le montezi cum iti vin la mana , ca au o parte mai inafara decat cealalta (la bucsa mare ma refer)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now