Cristi Muresan

Nationale volvo club discutii generale

78 posts in this topic

La Sovata am fost acum 20 ani :)) Am sa ma uit si eu pe net dupa asa ceva. Dar trebuie cineva din zona care sa stie locurile.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai este la sovata cel putin un asemena camping

Eu am dat 3 exemple , din judetul mures (zone prin care am fost cu bike-u)

Dupa sesiune eu pot sa merg si sa ma interesez , dar lumea cred ca vrea ceva in zona bv , eu doar am spus ca exista si la noi :D

Bv centrul tarii ... buricu pamantului :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai doar in acea zona cred ca se gaseste ceva mai utilat. In rest nu am auzit in zona Dobrogei de camping-uri utilate.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

In campul cetatii , este camping , si sunt si 2 pensiuni foarte simpatice , o zona de genu asta ar trebui sa cautam , in jud bv

Sa fie si cazare poate cineva vrea la pensiune , altii la cort, alti la casute . Si sa organizam activitati pe parcursul zilei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari pentru topic!

In sfârsit, avem si noi un "loc de dat cu capul" pe tema asta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am fost aici. http://camping-romania.info/campinguri-in-muntenia/campinguri-in-prahova/mos-martin.html

Au casute, curte mare in care poti aseza rulota sau cortul, baie comuna cu apa calda 3h dimineata 3h seara.

In spatele casutelor este un parau de munte, in care poti tine bauturile la rece. Au frigiderele la comun pt mancare, dar nu este o problema. Nu se atinge nimeni de ele si nici de ce ai acolo.

Sent from Nokia 3310i using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Perfect dinoco , sunt si pensiuni in apropiere ? Nu iti amintesti ?

Asteptam si feedback , doresc si restul colegilor o asemenea intrunire ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

La Cheia sunt foarte multe posibilitati de cazare, de la pensiuni la hoteluri.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cristi,eu am fost langa Lacul Rosu la vreo 2km dinspre Gheorghieni pe partea dreapta si am stat cu cortul acum cativa ani si a fost super,chestia era ca in afara de lemnele asigurate de cei care se ocupau cu locul respectiv nu aveam nimic asigurat(dusuri,curent,wc,s.a.m.d.)si daca treci pe acolo sa arunci o privire,era o zona super faina si linistita,cu un rau rece sa pui berea si privelisti minunate,pt cei care le place iesirea in natura e super faina zona.Poate acum au mai adaugat cate ceva pt turisti,ar fi o zona super pt Nationala daca ar fi asigurate cerintele minime pt campare 2 nopti.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vedeti ca se poate ? Fara ifose, fara organizatori, fara multa bataie de cap. Cine doreste, vine ! Se pune data si noi venim cu ideile despre ce facem acolo.

Poate la anul fixam si noi asa ceva - si daca se va intimpla presimt ca se va merge muuulti ani pe ideea asta de Freedom !

7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrixxx chestia e ca iesi din tipare,un fiecare zi acelasi lucru,tot in casa seara,tv....mai bine faci o intalnire pe an de 2 nopti in natura cu prietenii Volvo fara batai de cap.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

la cicis au fost si corturi si vile 3 stele si vile4 stele si vile 2 stele + UN LAC IMENS

nu a fost ok?

am uitat -nu e in centru tarii

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate in vara asta umblati prin acele zone si pozati, filmati asemenea locatii ce se preteaza unor intalniri. Important e sa ai si acces cu masina pe iarba si mai ales dusuri, apa, electricitate. La ce calduri sunt nu vad cum se poate sta 3 zile la cort fara sa ai apa la dispozitie.

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca doriti in zona mures , ma dau o tura cu bike-u dupa sesiune si pozez / discut

Cum spuneam : locatie campul cetatii : 2 campinguri , si vreo 3 pensiuni . Am stat la 2 dintre ele , si sunt oke . Tv in camera balcon renovate (up to date) .

Un alt camping in sovata .

Totusi eu as prefera zona bv :D e mai frumos. Si in centrul tari .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,eu o sa caut in zona Brasov unele campinguri,dar va dau un raspuns pe la sfarsitul lui august.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut baieti,Dinoco ofera 1 axa cu came ca si premiu pt Nationala,ca si idee eu as da doua gauri in capetele axei si as pune un lant si cred ca ar da bine atarnat de un perete,bineinteles poate si vopsit un pic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am discuri, etrieri, un volan, pistoane, biele... :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca ar fi fain de pus la punct niste criterii de acordare a premiilor,si daca se strang mai multe lucruri sa se confectioneze ceva fain pt locul 1,de ex din pistoane si biele s-ar putea face o masuta de cafea...am si eu un etrier bun dar fara aerisitor ca l-am rupt si sigur mai gasesc cate ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Locul 1, la ce ??? Daca e la ping-pong :rolleyes2: , ma inscriu si eu...da sa fie premiu pentru o benzinara din 2003 :smile:

Edited by mariusdaniel
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mariusdaniel locul 1 la masina cu cele mai putine zgarieturi,cea mai curata,cei mai multi km,s.a.m.d...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Slovenia (unde am fost ca si participant dar si in juriu) erau sectiunile:

- cea mai noua masina (anul de fabricatie)

- cea mai veche masina (anul de fabricatie)

- cea mai rapida masina

- cea mai dotata/utilata/ciudata/echipata masina (the most pimped car)

- cea mai jalnica masina (tubulatura lipita cu scoci, sarme in loc de coliere, etc)

- cea care are cel mai mare nr. de kilometri

- cea care a facut cea mai mare distanta pina la locul Intalnirii.

Fiecare isi punea pe parbriz un bilet cu diverse info:

-numele posesorului/posesoarei

-modificari aduse, fise dyno, etc.

-etc....

La noi, daca va exista sectiunea rapizilor, vreau sa vad fise dyno. 400m nu putem face pe-acolo.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dyno este cam pacalici,cred ca tu stii cel mai bine asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai altfel cum, ne credem pe cuvant ? :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now