Cristi Muresan

Nationale volvo club discutii generale

78 posts in this topic

Eu zic sa dezvoltam criteriile astea si sa punem la punct o Nationala cu diverse lucruri,sa nu ne oprim la un punct si sa il gandim negativ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai altfel cum, ne credem pe cuvant ? :evil6:

Nu pe cuvant,pe strada. Edited by vlpvlp06

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ba da nea Nicule , a fost foarte frumos ( eu nici atunci nu aveam permis ) si chiar as dori sa mai particip la o Nationala ca cea ce la Cincis-atmosfera si organizare de nota 10 . Chiar daca am facut 8 ore pe drum cu doi bebei dupa mine !

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt unul dintre cei care au fost la prima națională... Și ultima de altfel la care am participat. Pe vremea aia nici nu eram posesor de Volvo. Am venit cu fostul posesor al mașinii mele. A fost foarte tare, ne-am simțit foarte bine, cu toate ca nu ne cunoșteam unii cu alții. Organizarea a fost foarte simplă: S-a propus o locație, s-au anunțat cei care vin, s-au strâns bani și am mers.

De la următoarea au început discuțiile tâmpe. Iar eu până nu se poartă niște discuții ca între adulți nu mai calc pe la o națională.

Edited by pedala
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Discutiile sunt una , atmosfera de la nationala e alta (observatia mea)

Eu am participat la intalnire in ideea de a cunoaste membrii de pe forum , discuta despre masini . Atmosfera de petrol-head .

Scopul acesta este usor de atins (cine vine la o intrunire clar e pasionat) altfel nu era activ pe forum .

Edited by Cristi Muresan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate banii nu se strang. Fara bani nu se poate face nimic. Nimeni nu isi baga fundul la bataie sa rezerve din propriul buzunar ceva ca apoi sa se trezeasca cu 10 camere ocupate din 25 rezervate. Deci tot vorbarie multa si degeaba.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oke , facem fara rezervari , la cort :D , pensiuni in jur si peste zii activitati .

Poate nu toata lumea isi poate programa concediul din timp .

Daca ar fii sa rezervam pe sapt viitoare , as stii ce program am , dar in septembrie ...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu stii programul tau din septembrie? Ce poate aparea neprevazut? Atat timp cat stii data sigura de la inceputul anului faci posibil sa ai libera acea perioada :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multe lucruri Ionut ! sper ca nu te superi daca nu le insir aici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate banii nu se strang. Fara bani nu se poate face nimic. Nimeni nu isi baga fundul la bataie sa rezerve din propriul buzunar ceva ca apoi sa se trezeasca cu 10 camere ocupate din 25 rezervate. Deci tot vorbarie multa si degeaba.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ionut,

Nu este singura cale de a face ceva - daca chiar vrei sa faci ceva, cel mai putin important este locatia si modul, pe cand cel mai important este dorinta de a face / participa.

In aceasta idee, iti spun ca s-a facut si asta - ne-am pus fundul la bataie pe 25 camere si s-au rezervat mai putine. Si au venit tot cei care vin in fiecare an, iar cei care au comentat de dorul de a comenta oricum nu au venit.

Cand iti doresti ceva cu adevarat, gasesti o cale. Cand nu, gasesti o scuza. Noi am vrut sa avem o intalnire cu cati mai multi oameni, din toata tara - si am facut orice a trebuit sa o avem.

Anul acesta se face fara bani stransi - si am convingerea ca va fi tot la fel - cei care au venit in fiecare an vor veni, iar cei care comenteaza din diferite motive, tot nu vor veni.

Acum iarasi - avem unde, cand, cu cine - cine va dori sa vina va veni fara comentarii, orgolii si ambitii personale.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cum vezi locatia este importanta si mai ales cheltuiala personala este la fel de importanta.

Altfel nu era cazul de atatea discutii inutile cand aveam locatie, perioada stabilita, costuri, discount, promisiuni rezervare camere, suma avans specificata, cont bancar pentru avans...etc.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu parere de rau va spun: dezinteres ca in acest an la stransul avansului nu a existat de cand se fac Nationale ! In alti ani au mai fost citeva rateuri, CITEVA, dar ca anul asta NICIODATA !!!!

Asta ar fi primul lucru care ar trebui sa ne puna pe toti pe ganduri, de aici trebuie sa incepem un nou start, o noua abordare pentru anii care vin.......

-S-a plictisit lumea ?

-Nu mai exista interes pentru Nationala ? Daca nu, de ce-uri ?

-Se vrea altceva de la aceasta Nationala ? Daca da - cine vrea acest "altceva", cu nume, cu propuneri concrete aprobate de citi mai multi.

-Citi dintre cei "noi" vin la Nationala in orice conditii - ca si cei "vechi" ?

Pedala - "Organizarea a fost foarte simplă: S-a propus o locație, s-au anunțat cei care vin, s-au strâns bani și am mers."

Nu mai merge asa - dupa cum vezi.....locatii propuse 2, avans ZERO BARAT, cei care vin nu se mai anunta...etc.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil iese Grecia din Eu si lumea se pune la adapost :) Ai dreptate dar ce se poate face? In afara de variantele discutate gen camping ori intalniri de o zi ( volvoday) altceva nu vad sa rezolve problema avansului. Decat sa renuntam la avans. Si daca renuntam la avans lumea nu mai este constransa cat de cat sa vina si renunta pentru n motive: locatia nu-i place, zona nu-l intereseaza, alte ocupatii in perioada respectiva....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai esenta nu este luxul , pensiunea si alte minuni de genu . Esenta este intalnirea din toate colturile romaniei .

Eu propun camping pt cei care vor lux minim (nu toti ne permitem sa cheltuim un plin de cabrurant + 3-400 lei cazare + alte cheltuieli neprevazute sa zicem )

Se aduna la un salar de rezident in 3 zile.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimeni nu a pomenit de lux. Hotelurile propuse sunt hoteluri decente. Nu de 2 stele si in care te darama mirosul de mucegai. Nu am pomenit de lux in nicio discutie. Au fost propuneri de 3xxx si 4xxxx

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Camping + pensiune in proximitate fiecare cum se asorteaza , impacam toata lumea

+ zona centrala sa fie accesibila ...

Uite spre exemplu din tg mures aprox 1200 km dus-intors minim 400 lei , cazare 200 ×3 , mancare 2 pers 100 lei /zii . Si ajungi sa mergi in grecia la all inclusive O saptamana . Daca o privesti din pct de vedere financiar ... trebuie sa fii foarte pasionat sa faci o asemenea cheltuiala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:hello: :hello: Baieti, voi vorbiti aici pentru Nationala din 2016??? :hello2: :hello2:

Pentru ca anul acesta s-a decis, majoritatea a decis :3some: ...pentru 2015 va fi un fel de "blind meeting" undeva in Venus. :banghead:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am dat exemplu de "problema" pentru neparticipare . Si solutia ar fii sa ii urmam pe nemti :D cort... eu cred ca ar fii o megadistractie nationala la cort :D de acolo pleaca cele mai frumoase amintiri

Am sa caut un camping mare+ pensiune in proximitate , sper sa faceti si voi la fel , o zona centrala a tarii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:hello: :hello: Baieti, voi vorbiti aici pentru Nationala din 2016??? :hello2: :hello2:

Pentru ca anul acesta s-a decis, majoritatea a decis :3some: ...pentru 2015 va fi un fel de "blind meeting" undeva in Venus. :banghead:

Prietene sa ne intelegem - nu am intervenit decat in ceasul al 13-lea - nu tin minte sa se fi implicat cineva in afara de Ionut si DaniDy. Si cand eforturile lor nu s-au concretizat datorita faptului ca fiecare voia majoritatea lui proprie si personala, desi stia bine ca nu au de gand sa vina, atunci de ce nu o hotaram si gata?

Repet, cine are de gand sa vina va gasi o cale. Restul o scuza. Dar tot vor comenta doar asa de dragul de a o face, din orgoliu personal.

Undeva in Venus este hotel Dana, de 4 stele, o locatie foarte frumoasa - 132 RON pe camera pe noapte pentru 2 persoane cu mic dejun inclus eu zic ca am scos un pret foarte bun - dar nu suficient de bun pentru comentatorii de fiecare an. Care nu vin oricum.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mav , ca m-am simtit , eu am dat un exemplu nu am spus ca NU vin !! Dar faca sunt prin Franta ma intelegi ca nu vin 2000+km asai ?

Explicam de ce ar fii nevoie de o nationala mai ieftina si intr-o zona centrala a tari

Si nu scriu din orgoliu sau alte chestiu de genu ... daca o consideri asa , asta e :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cristi,

Ce vrei mai ieftin prietene?

- Cazare in hotel 4* si ati vazut conditiile - 60 RON / noapte de om cu mic dejun inclus - adica 13 EUR / noapte / om cu mic dejun - arata-mi o pensiune comparabila la banii astia.

- Facilitatile care le-ati vazut - verdeata, liniste, piscine, loc de joaca pentru copii

- Marea aproape.

Ce pisicii mei mai vreti mai frate? Daca era si gratis tot era ceva de comentat, de catre cineva.

Matrixxx a zis odata o vorba mare: daca stii ca vrei sa vii la Nationala, pui in fiecare luna 100 RON deoparte intr-un plic. Se aduna 1.000 RON - astia sunt banii de Nationala, fara sa te tragi de la nimic.

Dar sa vorbesti e gratis, de pomana - mai greu este sa vrei sa vii. Ca daca nu vrei, e simplu - te trezesti in ultima zi ca nu ai banii sa vii si inventezi o scuza ieftina ca sa iti satisfaci orgoliul - "ba eu nu merg ca e la dracu-n praznic - la mare si pot sa imi leg si concediul de asta, in aceiasi bani - e prea bine asa ca mai bine nu merg".

Dracu m-o pus sa ma ocup de asta - mi-am facut de lucru cand nu imi trebuia.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mav, acum simti si tu ce inseamna sa te "bagi"...

Stai linistit - o sa fie si anul asta o Nationala frumoasa, cu amintiri pentru suflet.

Ne vom aduna noi, incet-incet.

Pentru 2016 vom face alt experiment care vad ca se vehiculeaza pe-aici: cort + pensiune in preajma.

Cu fiecare incercare vom gasi un punct comun pentru cit mai multi doritori, an de an.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Putem si anul asta cort + pensiune in preajma pt cei care nu au cu cine sa lase copiii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai anul asta deja este batut in cuie... Hotel Dana - Venus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prietene sa ne intelegem - nu am intervenit decat in ceasul al 13-lea - nu tin minte sa se fi implicat cineva in afara de Ionut si DaniDy. Si cand eforturile lor nu s-au concretizat datorita faptului ca fiecare voia majoritatea lui proprie si personala, desi stia bine ca nu au de gand sa vina, atunci de ce nu o hotaram si gata?

Repet, cine are de gand sa vina va gasi o cale. Restul o scuza. Dar tot vor comenta doar asa de dragul de a o face, din orgoliu personal.

Prietene,

Dumneata vezi aceasta intalnire Nationala ca o intalnire cu prietenii domniei tale - Feraru/IuliRx/+familie Maverick....a se vedea si intalnirea de la Brasov, unde ati venit, ati dat buna ziua si ati plecat la fel. Nu ati facut parte din intalnire, pur si simplu ati venit la masa cu prietenii.

Pe dumneavoastra nu va intereseaza decat de acest grup voodoo.

Aceasta intalnire se bazeaza pe majoritatea lui proprie si personala.

Citez:

"Insa am o observatie vizavi de locatie - noi constantenii stim: daca este cald si frumos atunci, Mamaia va fi SUFOCATA la PROPRIU - galagie in cluburi (pana la 4 am), galagie pe strada, bulevardul blocat la maxim - asa cum il vedeti voi lat stiti cat de neincapator poate fi atunci?

Va sugerez sa mai incercati - o posibila alternativa: www.hotel-dana.ro - eu zic ca e mai potrivita pentru ce avem noi nevoie."

Poate ca pe noi nu ne deranjeaza galagia, sufocarea.

Va urez intalnire placuta!

*acest topic este un fel de "LOS NATIONALITOs 2"

Edited by Dinoco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now