Cristi Muresan

Nationale volvo club discutii generale

78 posts in this topic

Dinoco,

Nu stiu la cate nationale ai participat din 2011 incoace, cand am inceput sa umblu eu - in general vin familii si cu copii.

Daca veniti, nu vad ce va opreste sa mergeti sa va distrati in Mamaia in galagie si sufocare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu tot vreau la cort :P

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu de ce tot mai discutam de Mamaia ori de Venus. Locatia e decisa. Cat despre aglomerari sa vezi la venus familisti. Nu neg ca si Mamaia in weekend e plina dar uiti un amanunt important. Mamaia in septembrie se cam goleste. In schimb sudul litoralului datorita preturilor este tot plin. Degeaba stau la un hotel frumos de 4 stele daca am iesit afara din hotel si n-am unde sa ma duc. Chiar nu ai. Nu ai un parc distractii, nu ai un restaurant bun. Toate sunt in alte statiuni. Iar asta inseamna incolonare 2 cate 2 ca la scoala si mers ba colo ba colo. Ori doar stat in acest hotel si servit totul acolo. Dar repet, ma indoiesc ca toate persoanele care spun ca vin la intalnire se vor caza la acest hotel. Va fi un fel de intalnire...fiecare unde poate. Si aici e problema, persoane care au zis vrem la Venus nu in alta parte dar cand ii spui uite am cazare la 4 stele la pretul x ...spune ...stai, lasa ca vad eu unde ma cazez.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

La anu Alex :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru cort exista camping-ul de la Jupiter. La cateva sute de metri de Venus. Cine stie cum va fi vremea in schimb...

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai mai fratilor, tot mai vorbim unde se tine Nationala de anul asta, dar de ce si pentru ce ??....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai mai fratilor, tot mai vorbim unde se tine Nationala de anul asta, dar de ce si pentru ce ??....

poate pentru întâlnirea dn 2016

Share this post


Link to post
Share on other sites

O discutie generala 2016-xxxx

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heeeeei !

Va saluuuuut!

Din noooooouuuuu!

Convingeti-ma sa vin la nationala!

Hai mai fratilor, tot mai vorbim unde se tine Nationala de anul asta, dar de ce si pentru ce ??....

Vorbim pana trece !

De aceea am participat la cea din 2014 ! Alt motiv.....

Edited by alinbuga
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate - sau din fericire, nu trebuie convins nimeni. :evil6:

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

buga,alin buga,eu stiu ca o sa vi:)

nu de alta dar mai batem apa in piua vreo 2-3 ore la o bere

mai vorbim despre una,despre alta,despre zbor cu parapanta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alin, eu as fi primul pe lista la Nationala...organizata de tine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sint convins ca Alin ne va face o surpriza placuta , ca si anul trecut dealtfel !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alin nu stiu daca vine dar Buga sigur are planuri legate de nationala :P

Sent from my iPhone

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buga nu a fost la intalnirea din sept.2015 .

Ce sa caute acolo?

A preferat ceva! Ceva cu substanta inainte de ajunge acolo.

Cat despre Nationala...2015 consider ca nu a fost asa ceva ci doar o intalnire a catorva prieteni, membrii ai forumului.

Edited by alinbuga
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu e substanta din cauza tuturor celor ce tot gasesc an de an j-de mii de motive si chichite si mazgalesc pagini intregi de postari in loc sa fie ACOLO unde se tine, cu bune si rele, sa faca ceva, sa duca propunerile pina la REAL. VLP-ul a propus ceva, sa speram ca va fi de durata. ACOLO ai fost, Aline ? Ah, si-acolo e nasol...

Oricum, nu este nevoie sa consideri nimic, nefiind prezent. Si un sfat pentru toti cei care tot considera, stand acasa, ca aia nu e, ca ailalta nu e bine, etc:

 

Stati in spatele monitoarelor si traiti-va viata perfecta. Asteptand sa se intample...miracolul.

aka Intalnirea Nationala Perfecta.

 

Sau ca sa fiu cinic pina la capat, puteai sa spui: de cand s-a mutat intalnirea VOLVO printre carucioarele de la Penny, Nationala a devenit din ce in ce mai "fara substanta". La Polivalenta era nasol, naspa, departe, aiurea, etc. La Academia Militara era la fel...La Mihailesti la fel...Plimbarile pina la Drajna erau la fel...

 

Mioritic.

Edited by Matrixxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa nu mai fie probleme de interpretare propun ca acesta intilnire sa nu se mai numeasca " nationala". Si nici VOLVO !

Sa se numeasca oricum, numai nationala nu... numai VOLVO nu... Asta pentru ca nu are caracter national, pentru ca nu VOLVO ne uneste. Inca nu putem realiza asa ceva. Nu conteaza din ce motive, nu conteaza interpretarile date notiunii de national. Insa , daca nu putem aduna lume din toate colturile tarii sub titulatura de "intilnire nationala" , putem oferi doritorilor o intilnire "de suflet", o intilnire a celor care si-au facut prieteni, vor sa-si faca prieteni printre membrii acestui forum si nu numai. Prietenia n-are nimic de-a face cu nici o marca de masina, cu nici un fel de forum. Prietenia e ceva real, e o relatie ce NU poate fi intretinuta suficient in cadrul unui forum, necesita relationare directa, face-to-face.

Sa ne intilnim toti cei carora ne e dor sa revedem prieteni vechi, vrem sa cunoastem oameni noi, vrem sa ne simtim bine intr-un cadru mai deosebit macar o data pe an.

Sa ne intilnim deci sub deviza prieteniei vechi si a celor noi ce se pot naste ! Sa-i zicem acestei intilniri , de exemplu : "intilnirea anuala a blajinilor".

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa nu mai fie probleme de interpretare propun ca acesta intilnire sa nu se mai numeasca " nationala". Si nici VOLVO !

Sa se numeasca oricum, numai nationala nu... numai VOLVO nu... Asta pentru ca nu are caracter national, pentru ca nu VOLVO ne uneste. Inca nu putem realiza asa ceva. Nu conteaza din ce motive, nu conteaza interpretarile date notiunii de national. Insa , daca nu putem aduna lume din toate colturile tarii sub titulatura de "intilnire nationala" , putem oferi doritorilor o intilnire "de suflet", o intilnire a celor care si-au facut prieteni, vor sa-si faca prieteni printre membrii acestui forum si nu numai. Prietenia n-are nimic de-a face cu nici o marca de masina, cu nici un fel de forum. Prietenia e ceva real, e o relatie ce NU poate fi intretinuta suficient in cadrul unui forum, necesita relationare directa, face-to-face.

Sa ne intilnim toti cei carora ne e dor sa revedem prieteni vechi, vrem sa cunoastem oameni noi, vrem sa ne simtim bine intr-un cadru mai deosebit macar o data pe an.

Sa ne intilnim deci sub deviza prieteniei vechi si a celor noi ce se pot naste ! Sa-i zicem acestei intilniri , de exemplu : "intilnirea anuala a blajinilor".

 

Bravo! Asa da!

La o asa intalnire voi participa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu e substanta din cauza tuturor celor ce tot gasesc an de an j-de mii de motive si chichite si mazgalesc pagini intregi de postari in loc sa fie ACOLO unde se tine, cu bune si rele, sa faca ceva, sa duca propunerile pina la REAL. VLP-ul a propus ceva, sa speram ca va fi de durata. ACOLO ai fost, Aline ? Ah, si-acolo e nasol...

Oricum, nu este nevoie sa consideri nimic, nefiind prezent. Si un sfat pentru toti cei care tot considera, stand acasa, ca aia nu e, ca ailalta nu e bine, etc:

 

Stati in spatele monitoarelor si traiti-va viata perfecta. Asteptand sa se intample...miracolul.

aka Intalnirea Nationala Perfecta.

 

Sau ca sa fiu cinic pina la capat, puteai sa spui: de cand s-a mutat intalnirea VOLVO printre carucioarele de la Penny, Nationala a devenit din ce in ce mai "fara substanta". La Polivalenta era nasol, naspa, departe, aiurea, etc. La Academia Militara era la fel...La Mihailesti la fel...Plimbarile pina la Drajna erau la fel...

 

Mioritic.

Florine, am participat la cea din 2014.

Ce a fost acolo.....nu poti uita! 

Particip la intalniri cand imi este dor de prieteni! Si....imi este relativ des! 

Despre locul de intalnire..chiar nu conteaza ! Ca a fost 2 Mai, Cismigiu, club, Polivalenta, cismigiu, Vama Veche, Paltinis, Valea Prahovei, Bran, .....etc! 

Daca tu vrei altceva.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

De unde reiese ca vreau eu altceva ?  Voi vreti intotdeauna altceva, nu eu.

Eu vreau sa nu mai tot carcotati pe margine si sa va faceti ordine in ganduri, odata pentru totdeauna.

Am spus de ce a iesit asa anul asta, din cauza tuturor care o aburesc, la propriu.

Nu sunt suparat pe nimeni,  dar nu mai veniti cu concluzii "subtile", ca si aceea care ai aruncat-o tu.

Faceti CEVA, puneti mina la "munca", duceti propunerile la capat, la realizarea lor.

 

EU VIN ORIUNDE. Nu am nevoie de motive sa fiu printre voi.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

De unde reiese ca vreau eu altceva ?  Voi vreti intotdeauna altceva, nu eu.

Eu vreau sa nu mai tot carcotati pe margine si sa va faceti ordine in ganduri, odata pentru totdeauna.

Am spus de ce a iesit asa anul asta, din cauza tuturor care o aburesc, la propriu.

Nu sunt suparat pe nimeni,  dar nu mai veniti cu concluzii "subtile", ca si aceea care ai aruncat-o tu.

Faceti CEVA, puneti mina la "munca", duceti propunerile la capat, la realizarea lor.

 

EU VIN ORIUNDE. Nu am nevoie de motive sa fiu printre voi.

Inainte de toate ....la ce te referi cand spui " o aburesc, la propriu " ?

Apoi...

Am venit anul trecut la acea chestie ! 

Mi-am cumparat dreptul de a comenta despre Nationala Volvo prin participarea in 2015. Cu toate ca....au murit oameni in Decembrie 1989 pentru libertatea de exprimare, Florine! 

Anul acesta s-a ocupat pentru Nationala2015 un membru al forumului. A vorbit si cu dealerul zonal...bla-bla-blaaaa cum au considerat multi. Si? S-a pisat, dar nu la propriu, alt forumist, impunandu-si gusturile si propriile interese, pe tot TIMPUL CONSUMAT! 

Primul vroia organizare eveniment pe marca Volvo si apoi...liber la macheala pe cand al doilea a "oferit" doar....macheala! 

Recunosc, imi place macheala! Da! 

Dar doar pentru asta ...se pot organiza muuuulte intalniri dar fara titlul de NATIONALA VOLVO ! 

Iulirx a punctat foarte bine !

Edited by alinbuga
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iar o dam in ciondaneala ieftina.

Si daca se va chema/numi altfel, vii la toate, ca si mine ? Sau comentezi si la alea, pentru ca ...au murit oameni in 89 ?!

Hai ca m-ai facut curios.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stau si tot citesc tot felul de comentarii inutile , este cumva nationala volvo obligatorie ? ca din punctul meu de vedere cine vrea sa vina vine cine nu v a gasi o scuza . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai citeste odata, ca nu ai inteles nimic, de cand tot imi bat gura: nu este obligatorie, cine vrea sa vina vine si cine nu - DAR, ma scoate din sarite carcoteala stupida de zeci de pagini din fiecare an, a celor care gasesc o mie de scuze sau o mie de chichite in loc sa taca sau sa faca dracu ceva concret pentru a iesi mai bine aceasta intalnire - care nici nume nu mai vreti sa aiba. Cand vine cineva cu o propunere, sar 10 sa-i dea in cap sau se apuca de scris pe langa subiect.

Bla-bla-bla in fiecare an, atit inainte cit si dupa. Ca aia nu-mi place, ca aia nu merge, ca ailalta e....etc.

Acum ai inteles ?

Dar ia mai bine faceti voi ce vreti, ca tot boborul - plin de initiativa si slava.

Nu ma mai intereseaza. Nu ma scriu nimic nici despre Nationala. Voi citi si atit.

Scrieti voi ce vreti, ca e mai bine. O sa aveti liniste, nu mai trebuie sa inteleaga nimeni nimic. Va fi clar si frumos.

Promit.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai citeste odata, ca nu ai inteles nimic, de cand tot imi bat gura: nu este obligatorie, cine vrea sa vina vine si cine nu - DAR, ma scoate din sarite carcoteala stupida de zeci de pagini din fiecare an, a celor care gasesc o mie de scuze sau o mie de chichite in loc sa taca sau sa faca dracu ceva concret pentru a iesi mai bine aceasta intalnire - care nici nume nu mai vreti sa aiba. Cand vine cineva cu o propunere, sar 10 sa-i dea in cap sau se apuca de scris pe langa subiect.

Bla-bla-bla in fiecare an, atit inainte cit si dupa. Ca aia nu-mi place, ca aia nu merge, ca ailalta e....etc.

Acum ai inteles ?

Dar ia mai bine faceti voi ce vreti, ca tot boborul - plin de initiativa si slava.

Nu ma mai intereseaza. Nu ma scriu nimic nici despre Nationala. Voi citi si atit.

Scrieti voi ce vreti, ca e mai bine. O sa aveti liniste, nu mai trebuie sa inteleaga nimeni nimic. Va fi clar si frumos.

Promit.

Si cu asta s-a oprit si carcoteala stupida, sper!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now