42 posts in this topic

baiiii e 0.nush cat centi per minut roming-ul :smile:))

eu consum ~ 1 euro , si ma suna mama (cam din ora in ora ) , prietena ... cand merg in fr :smile:))

Nu este vorba de costuri, dar eu am cartela si am avut impresia ca este activat deja, iar cand am ajuns in Germania, am avut o surpriza :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am prins ca nu era vb de costuri(eram sigur ca era vb de activara) ... eu spuneam de costuri ca fapt divers ca e ieftin sa fii sunat ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate stiu masinile din suedia sunt f greu de inmtatriculat.Parca asa am retinut de la cineva care se ocupa cu vanzari/schimburi de masini

Share this post


Link to post
Share on other sites

:))))) Prea tare. Xc91 :)))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nu mai este activ, s-a vandut :))

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luna viitoare aduce xc92-u

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu va pricepeti voi la volvouri! o aparut acum cateva saptamani volvo s40 pachet r asemanator cu cel de M doar ca consuma mai putin [ anunt luat din ziar, pacat ca nu i-am facut poza ]

cica motor de 8000 cmc :)) asta-i noul T8 ?:))) oare T6 de pe polestar ii de 6000 cmc si consuma 12% ?:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca cu asta elucidam misterul acestor anunturi bomba cu masini la pret redus .

http://www.digi24.ro...turile ?ref=yfp

Ionele, astia isi merita soarta. Prostia se plateste, pacat ca a platit doar 1000 de euro.... trebuia sa plateasca vreo 30000 de euro, sa-si dea seama de cat de prost este!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ionele, astia isi merita soarta. Prostia se plateste, pacat ca a platit doar 1000 de euro.... trebuia sa plateasca vreo 30000 de euro, sa-si dea seama de cat de prost este!

Imi permit sa nu fiu de acord cu tine,in privinta ,,prostiei'',eu unul a-si zice mai degraba prea multa credibilitate acordata sau ceva mai putin dur decat ,,prost'' ,-fraier,credul- ,o persoana care poate avea studii cat incape dar asa zisa ,,scoala a vietii'' este egala cu zero.

De ce?

Acum vreo 2-3 ani, cumnatelul meu cu 3 facultati ma suna sa-mi spuna,ca a gasit o masina foarte ieftina.

Bun ,zic eu,care-i pretul?

3000 de euro,zice el,Golf din 2010,44000km

Unde-i masina?

La Torino!

Dar proprietarul este in Cote d'Ivoire si vine sa arate masina daca trimitem prin Western Union 1000 de euro.

Se putea comunica cu respectivul numai prin mail.

I-am propus sa facem plata prin paypal.

Normal ca nu a fost de acord si din acel moment nici nu a mai raspuns la mail-uri.

Dupa 2 zile adresa de mail era inexistenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu consider ca este prostie.

1. Suntem in era tehnologiei si nu cred ca exista loc pe planeta asta unde ai acces la internet, dar nu ai la telefon

2. Nu vad de ce as avea o masina in Romania si m-as complica sa o vand in Italia sau alta tara sau invers

3. Am fost cu un prieten la Arad sa cumpere o masina, dar proprietarul era in Italia.

Am vorbit cu el si de tranzactie s-a ocupat o ruda de-a lui, care nu avea nici macar permis si nu stia nici o boaba despre masini.

Deci atata timp cat crezi ca faci o afacere cu un om, pe care nu l-ai vazut niciodata, nu ai vorbit cu el nici macar la telefon, nu poti vedea masina fara a plati avans si totusi consideri ca faci o afacere, consider ca este prostie.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

In fine,nu-mi bat capul!Cel putin eu sunt adeptul a :

Ce-i in mana ,nu-i minciuna! sau

Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard!

Edited by mario74
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cand cumpar orice de pe internet, din principiu nu sun la anunturile cu pret de 3 lei pentru un far sau 14523 lei pentru un bec. Sunt foarte multi care pun astfel de anunturi si mi se pare o pierdere de timp pentru mine, sa stau eu sa sun si sa aflu daca este un pret convenabil sau nu. In mod normal, cand vinzi un obiect, acela trebuie sa aibe un pret real (sau nu, in cazul in care ai obtinut acel obiect prin mijloace dubioase si nu-i cunosti valoarea), insa in cazul unei masini sau a unei case, aproape orice cunoscator de masini, iti poate evalua fieru

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now