Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mututui

Donații calculatoare

26 posts in this topic

Buna ziua frați forum-isti. Deschid un topic pentru donații. Sa va spun pe scurt.Eu am un fiu cu tulburări din spectrul autist și de "fund"ând s-a deschis o grădiniță speciala undeva în sectorul 6 cu oameni super buni faza este ca abia s-a deschis și au nevoie de calculatoare ca știm toți cu e cu instituțiile de stat. Am decis sa le construiesc eu 2 calculatoare dar mai am nevoie de piese.am monitoare, am tastatura, mouse, rami, un HDD, o placa video și cam atât. Mai departe aștept la voi. Sunt convins că majoritatea au ceva piese neutilizate prin casa. Faceți un bine celor care vă fac bine.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o placa de baza asus p5q , lasa-mi o adresa daca te ajuta cu ceva

100% working

post-3455-0-44184800-1435752769_thumb.jp

post-3455-0-85888500-1435752780_thumb.jp

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa ma uit pe acasa sa vad cu ce poy ajuta si eu si postez aici.

Sent from SGS3 on JellyBean 4.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu o tastatura daca te ajuta o pot trimite prin curierat si un hard de 60 de gb daca te ajuta 0748269443

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti pot oferi un HDD (de laptop) Samsung, SATA-III de 500 GB. (o sa incerc sa gasesc si un bracket de 3,5")

Daca-mi spui ce DDR suporta placile de baza pe configuratiile pe care vrei sa le faci sunt destul de convins ca pot sa gasesc si cel putin 2 dimm-uri de ram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mea cred ddr3 , si jn procesor core2duo

Inainte sa o trimit daca nu gasiti procesor , am sa incerc sa caut la un magazin de calc

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o placa de baza asus p5q , lasa-mi o adresa daca te ajuta cu ceva

100% working

ar ajuta. Acum am observat ca ești departe. Poți să o pui La posta? Adresa este calea giulesti,28,bl.z1,scA,et4,ap.26,sect.6 București

Am si eu o tastatura daca te ajuta o pot trimite prin curierat si un hard de 60 de gb daca te ajuta 0748269443

tastatura am ms mult

Iti pot oferi un HDD (de laptop) Samsung, SATA-III de 500 GB. (o sa incerc sa gasesc si un bracket de 3,5")

Daca-mi spui ce DDR suporta placile de baza pe configuratiile pe care vrei sa le faci sunt destul de convins ca pot sa gasesc si cel putin 2 dimm-uri de ram.mai întâi să găsesc placa de baza și după putem vb de ram dar HDD ul ar merge mersi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oke o pun la posta , am fost plecat putin din oras , maine sau poimaine o pun la posta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am nevoie si de un nume ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, as putea sa te ajut si eu cu un monitor si cred ca mai am niste componente acasa. Daca ti-ar fi de ajutor da-mi un semn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruse Ionut Alexandru scuze. De monitor nu am nevoie bricheta ms. Orice altceva. Sursa și placa de baza sunt greu de găsit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu placa de baza nu stiu cum facem , am asteptat vineri sa o pun , acum sunt in fr .

Cand ma intorc o pun .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare

Am o placa de baza daca te ajuta. Spune-mi cum vrei sa ti-o trimit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prin posta adresa este mai sus. Placa de baza este ok raull.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu un hard disk mai vechi de 500 gb,care daca ai nevoie de el,ti-l dau impreuna cu un rack ,cu care l-am folosit eu,mai demult cei drept.

Si mai am un hard disk de laptop de 320 gb.

Daca crezi ca iti sunt utile,ti le dau.

post-395-0-51640200-1437680158_thumb.jpg

post-395-0-80157800-1437680165_thumb.jpg

post-395-0-14677900-1437680171_thumb.jpg

post-395-0-36493300-1437680178_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Claudiu HDD ul de desktop este bun dar nu și de laptop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te scap eu Clau de cel de laptop daca nu ai ce face cu el :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te scap eu Clau de cel de laptop daca nu ai ce face cu el :smile:

Cel de 320 gb mai este disponibil? l-asi lua eu daca se poate.

Donatia era cu un scop ,nu ca nu am ce face cu el.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok :) Cand ai dreptate ai dreptate. Credeam ca face praf pe raft.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fraților dar și trecut 4 spt dar încă nu am construit un calculator. Nu are nimeni un calculator mai vechi de donat? Ei ai nevoie de YouTube și de ceva programe de logopedie/terapie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spune-mi te rog, cam ce nivel de performanta este necesar pentru calculatoare. Locuiesc in Franta, si aici oamenii e descotorosesc foarte usor de lucruri utile la noi, inclusiv de computere si cred ca ma pot descurca pentru ceva computere si/sau componente.

Multumesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ai nevoie de cine știe ce configurații pentru YouTube și ceva programe mici. Oricum orice ar fi ca îl updatez eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites