paunionutz

Recomandare unghi de fuga, convergenta, camber

14 posts in this topic

De cativa ani, tot imi sta volanul intr-o parte (nu trage stanga sau dreapta) si cum am cam terminat cu masina, m-am gandit ca ar fi timpul sa ma ocup si de aceasta problema.

Stie careva un service, o pravalie sau orice alt loc unde se verifica si rotile spate si tot ce tine de geometrie (cum ar trebui de altfel), fara sa stau eu sa le dau indicatii?

Adica vreau sa ma duc cu masina, sa-mi verifice toate rotile, sa le regleze, sa platesc si sa nu ma intorc ca imi scartaie rotile, sau ca sta volanul stramb.

PS: nu ma intereseaza daca face reglajul cu laser, sfoara sau la ochi, atata timp cat iese bine!

De Autosoft si AD Garage, am auzit lucruri bune, dar si o gramada rele, asa ca m-as orienta spre altceva/ altcineva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu la 850 am facut o la Primus(reglat fata+spate) si am fost foarte multumit.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu tot la primus (si fata si spate) numai ca au incercat sa imi scoata din buzunar mai multi bani decat facea interventia! In schimb a iesit treaba buna ...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care este pretul la Primus, cu aproximatie?

Din ce am gasit pe net, pretul pe la service-uri de specialitate este de aprox 150 lei fata + spate. Geometrie 3D, zic majoritatea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine m a costat 150 Lei acum 2 ani.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

la piata galati sunt niste baieti care numai asta fac, eu acolo mi am facut ultima oara (prin dec) si m a costat cam 110 lei fata/spate

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care este pretul la Primus, cu aproximatie?

Din ce am gasit pe net, pretul pe la service-uri de specialitate este de aprox 150 lei fata + spate. Geometrie 3D, zic majoritatea

170 RON parca la ultima iteratie cand am facut eu - la schimbul de roti pe vara - martie / aprilie.

Nu stiu cum iese la altii - la Primus am fost foarte multumit.

Edited by maverick
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu tot la primus (si fata si spate) numai ca au incercat sa imi scoata din buzunar mai multi bani decat facea interventia! In schimb a iesit treaba buna ...

Tot cam 150 roni m-a costat anul trecut!

Dinoco zicea ca l-a costat 270 roni intr-un alt post!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, mercy baieti. O sa le dau un telefon si celor de la Primus sa vad ce zic si ei

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tot cam 150 roni m-a costat anul trecut!

Dinoco zicea ca l-a costat 270 roni intr-un alt post!

Dinoco a facut geometria + inca ceva legat de geometrie (bucsi sau brate)...total 270lei.

Nu stiu cat a costat geometria si cat a costat acel ceva. ...asadar pe mine m-a costat 270lei o geometrie perfecta efectuata la Primus Auto Otopeni.

Nu negociez pretul. :smile:

LE:daca gasesc factura o atasez (dar nu stiu daca am tinut-o mai mult decat garantia oferita)

Edited by Dinoco
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa inteleg un reglaj de directie fata+spate ii 270 de lei in reprezentanta? sau pretul fluctueaza din cauza zonelor. de mentionat : mi-am incarcat instalatia de a\c la reprezentanta si o fost 150 de lei. 0 pierderi ca noroc si baga de parca as fi in congelator. pret corect?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am intrebat eu la Primus si este 180 lei pt S60 2000-2009

Edited by paunionutz
4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar cam trebui sa fac si eu un reglaj al geometriei rotilor. Ati mai trecut si pragul altor pravalii?

Edited by pedala

Share this post


Link to post
Share on other sites

E un baiat pe la Catelu inainte de autostrada faci dreapta. Autoagusta daca tin minte bine. Eu am fost multumit si baiatu pare si pasionat de ce face. Claudiu daca nu ma insel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now