paunionutz

Reparare/ vopsire zgarieturi cotiera

12 posts in this topic

Salutari baieti si fete,

De cand am cumparat cotiera de facelift, pe partea dreapta, are niste zgarieturi (la suprafata), insa se vad si nu-mi place. post-259-0-28589900-1439133980_thumb.jpg

A vopsit careva cotiera, sau exista un cod de culoare pentru cotiera? Nu vreau sa existe diferente (sau cel putin sa nu fie majore), intre cotiera si bord.

Astept idei!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am vopsit la fosta masina

post-395-0-53740000-1439139764_thumb.jpgpost-395-0-25282600-1439139775_thumb.jpg

erau crem,la fel ca bordul,si dupa ce am schimbat mocheta,crem cu una neagra,am vopsit consola si partea laterala care vine pe prag, intr-o nuanta de negru.

A iesit mai bine decat ma asteptam,numai ca eu nu am avut problema nuantei, ca la tine.

Perfect 100% nu cred sa gasesti ceva. :nono:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista vreo alta varianta, in afara de vopsire, pentru a scoate acele zgarieturi? Doar zona care se vede in poza este zgariata, in rest cotiera fiind impecabila. Oricum, daca o sa fie vopsita, trebuie facuta toata, ca doar portiunea respectiva sigur nu o sa iasa la culoare.

Un pret pentru vopsirea cotierei negru mat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt. ceea ce vrei tu aici,,pretul este cel mai putin important :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai si atunci? Nuanta este problema mare?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am vorbit cu cei care aduc Lederzentrum in Romania si mi-au cerut sa le trimit o mostra de piele pentru a-mi face vopseaula la nuanta.

Inca nu am trimis (o tetiera) dar in toamna le trimit ca vreau sa vopsesc scaunul sofer.

Poate incerci si daca pretu-i OK la calitate am inteles ca sunt printre cei mai buni.

Mai e varianta cu baietii colorati de la Chirigiu pe care-i cunosti deja.

Vad ca s-au schimbat sitele dar apar si aici produsele.

http://centruldepiele.ro/ro/products/piele-nappa/intretinere-si-reconditionare/

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am vorbit cu cei care aduc Lederzentrum in Romania si mi-au cerut sa le trimit o mostra de piele pentru a-mi face vopseaula la nuanta.

Inca nu am trimis (o tetiera) dar in toamna le trimit ca vreau sa vopsesc scaunul sofer.

Poate incerci si daca pretu-i OK la calitate am inteles ca sunt printre cei mai buni.

Mai e varianta cu baietii colorati de la Chirigiu pe care-i cunosti deja.

Vad ca s-au schimbat sitele dar apar si aici produsele.

http://centruldepiel...reconditionare/

Mercy, dar la mine zgarieturile sunt pe plastic si nu cred ca ma pot ajuta "pescarusii" de la Chirigiu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai credeam ca-i vorba de capacul torpedoului dintre scaune carei imbracat in piele. Scuzoaiele mele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca cu un pistol cu aer cald!

Daca e vopsea pe plastic, scuze, nu va merge! Doar daca e plastic simplu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca cu un pistol cu aer cald!

Daca e vopsea pe plastic, scuze, nu va merge! Doar daca e plastic simplu.

Am incercat si nu a avut nici un efect. Este plastic si am impresia ca este vopsit, sau cel putin la suprafata are un strat de "ceva"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aia nu e vopsea, daca bine retin e un fel de coating cauciucat, care atunci cand imbatraneste se exfoliaza. Poti incerca o vopsire, poate dupa sablare, plastic primer si o culoare mata, evident pentru plastic si texturata (gen lovitura de ciocan). Parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inspira-te de aici...

Edit: Filmuletul e pentru textura; pentru culoare... mergi la un preparator de vopsele si sunt sigur ca poate sa prepare fix nuanta care trebuie.

Edited by McCIUKEN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now