vlpvlp06

Alternativa Nationala Volvo 2015

43 posts in this topic

@mariusdaniel voi spune mereu ce ma derenjeaza cu subiect si predicat,nu imi plac vorbele pe la spate si oamenii falsi.

Oare tu te simti bine sa stai cu aceiasi oameni la masa care dadeau telefoane anonime si strigau"Marius Ardei"doar ca sa nu superi pe cineva?Se pare ca da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu nu am facut decit sa-ti spun o poveste

nu te-am etichetat in nici un fel

nu ti-am adaugat nici un "epitet"

nici nu o sa o fac

bafta cu organizarea

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mariusdaniel voi spune mereu ce ma derenjeaza cu subiect si predicat,nu imi plac vorbele pe la spate si oamenii falsi.

Oare tu te simti bine sa stai cu aceiasi oameni la masa care dadeau telefoane anonime si strigau"Marius Ardei"doar ca sa nu superi pe cineva?Se pare ca da.

Am fost si eu suparat si mai sunt inca pe acei oameni. A fost un episod urat in ce ma priveste in cadrul Volvo-Club, dar am inteles ca viata nu e facuta numai din lucruri frumoase.

Nu cred ca voi sta la masa cu ei, caci cel mai probabil, nu vor veni. Dar asta nu inseamna ca nu pot sa fiu civilizat cu ei. E o dovada de intelepciune, cred eu. In fond, aici pe forum, in clubul Volvo in general, nu suntem dusmani, rivali sau mai stiu eu cum. Nimeni nu ne obliga sa facem nimic. Daca nu mai vrem, nu mai postam, nu mai citim, nu mai mergem nicaieri cu ceilalti membri. Si e minunat ca e asa, la libera alegere a fiecaruia.

Nu mai scriu aici, ca am spus ce aveam de spus si tinde sa se inflameze topicul. Mult succes in tot ce intreprinzi si pe curând!:occasion14:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,poate aveti dreptate,poate cea mai mare parte din cei care vin la intalniri se simt ok in formatul actual al intalnirilor.

Intalnirea aceasta a fost prea din scurt anuntata si cei care dorim ceva mai mult suntem o mana de oameni care pot incapea la o singura masa.

Cei care ne vom vedea(daca ne vom vedea) ne vom auzi la telefon.

Bafta tuturor in tot ceea ce faceti!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abia acuma am vazut alternativa... Era o posibilitate si o placere de a fi alaturi de cei din ”garda veche” si de cei mai noi care se simt VOLVO, fara a fi imperativa conditia de a ne strange minim 10. Ramane in atentie pentru anul viitor ;)

PS cel in chiloti ii OK. L-am vazut si in Felix, chestie de interpretare. Daca trebuie, garantez eu pentru el ca nu se va repeta.

Edited by Nelu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abia acuma am vazut alternativa... Era o posibilitate si o placere de a fi alaturi de cei din ”garda veche” si de cei mai noi care se simt VOLVO, fara a fi imperativa conditia de a ne strange minim 10. Ramane in atentie pentru anul viitor ;)

PS cel in chiloti ii OK. L-am vazut si in Felix, chestie de interpretare. Daca trebuie, garantez eu pentru el ca nu se va repeta.

Despre care "garda veche" vorbesti,fii sincer si numestei,ca eu de ex. am vazut acum aceleasi persoane ca si acum 3-4 ani cand am fost ultima oara. Ar mai fi fost cateva persoane care "lipsit motivat" dar in rest cei din partea asta de tara au venit ,ca de obicei as putea spune.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Claudiu draga, stii tu bine: de ex. 2 membrii a caror parole le am folosit si au fost blocati(pe langa altii care mi au dat parolele) Roberto, Triky + Opus, Victor, Vita_fresh, sfc, Tommyta, valiu, Dalin, Huby78 si inca altii, da-i un remaind... mai reduceam si din lipsirile motivate. Daca vrei o lista completa, iti fac. Daca nu se masturbau altii pe forum, nu se ajungea aici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:o

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nelu ,nu stiu exact de ce ai fost tu dat afara de pe forum,in perioada aia nu prea citeam forumul, dar ceea ce stiu insa ,si am revazut dupa 3 ani,este ca indiferent de ce discutii sunt aici in mediu online, in momentul in care te revezi fata in fata, chiar daca sunt membri vechi sau noi, se simte o stare de prietenie,si  asta te face sa te simti bine.

Cat despre masturbatorii forumului,daca nu ma insel,unul e peste hotare iar celalalt oricum nu vine la nici-o intalnire,asa ca poti sa ii ignori daca te deranjeaza.

Edited by claudiu2525
5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abia acum am vazut continuarea acestui topic.

Nelu-te-as ruga sa imi spui si mie cand ai avut tu acces la parola mea de pe forum,in ce context? Pe mine se pare m-a lasat memoria si nu imi aduc aminte. Sigura data cand am vorbit/cunoscut a fost la Izvorul Muresului si chiar si atunci foarte sumar...

Astept un raspuns!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Nelu-te-as ruga sa imi spui si mie cand ai avut tu acces la parola mea de pe forum,in ce context?...

Astept un raspuns!

Parola ta, nu ti-am cerut-o si nici nu te-ai oferit sa mi-o dai. 

Am scris: ”... 2 membrii a caror parole le am folosit si au fost blocati(pe langa altii care mi au dat parolele) Roberto, Triky + ...”

Parolele care le am folosit, pe langa altele, sunt  ale celor doi, inainte de semnul ”+” si altii din paranteza pe care nu i-am numit. La tine m-am referit ca facand parte din ”garda veche”. I-am exemplificat numai pe cei doi membri din club pentru ca ei au participat si la intalniri nationale, restul, sunt istorie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si un pic din istoria clubului:

Unii oamenii or fi, dar nu mai au satisfacția care au avut-o pe vechiul forum, dovadă fiind prezența lor pe noul format și numărul de mesaje scrise.

Eu, dacă înainte intram pe forum zilnic, uneori și după trei calculatoare diferite, cel puțin 3 ore și scriam la greu, cu plăcere, în noul format nu mai găsesc ”oamenii” cu care m-am întâlnit pe forum, oamenii cu care conversam și le citeam mesajele cu plăcere(tu te-ai înregistrat la câteva luni după mine). Acuma, nu mai stau pe calculator nici trei ore pe săptămâna. Oricum, la satisfacția care o am acuma, intru pe aici cel mult de trei ori pe săptămână.

 

Înainte, fiecare om avea un istoric și puteai să-i citești mesajele scrise oricând, de la ultimul la primul. Așa oamenii se responsabilizau permanent, cei care nu corespundeau unor valori minime acceptabile pe forum, se eliminau singuri iar ceilalți se simțeau ca într-o familie lărgită.

Alte facilități a vechiului forum ca de exemplu aceea de a putea vedea fotografiile atașate unele sub altele cu afișarea numărului de vizualizări îți oferea satisfacția lucrului bine făcut sau te motiva ”să faci lucrul mai bine”. Așa, a apărut o competiție între cei mai devotați membri ai clubului și te simțe-ai privilegiat că te afli între acei oameni. Acuma, ce folos ”privilegiul” (extras din noul regulament) de a fi membru al unui club aproape mort?

 

În ce privește ”Naționala”, cel puțin anul ăsta, asta mă mai ține pe aici.

 

 

 

Prin ”neajunsul” constatat, adică limitarea istoricului membrilor la un an de zile, practic istoria clubului se limitează continuu la ultimul an de zile. Ar fi bine pentru reabilitarea unor membri, așa cum se practică și la case mai mari:

 

http://www.youtube.com/watch_popup?v=mKtdTJP_GUI

 

Punctul meu de vedere, este că nu-i soluția cea mai bună. Cei care sunt în club de mai mult de un an de zile, cunosc faptul că m-am implicat în, poate cele mai multe discuții conflictuale cu membrii clubului care erau pe lângă lege și, în urma conflictelor, argumentate, unii dintre aceștia au înțeles unde au greșit și s-au integrat în club asumându-și greșelile. Alții care nu au vrut să-și schimbe comportamentul, într-unul legal și moral au înțeles că nu-i locul lor aici și au plecat. ”Bătăliile” efectiv, s-au purtat între mesajele mele și ale lor, între istoricul meu și... ale lor. Respectul venea de la sine, dobândit ”nativ” nu în ultimul an.

Noul mod de prezentare nu mă mai motivează să mă implic în astfel de conflicte pentru că m-ar pune pe aceeași poziție cu infractorul, contravenientul sau imoralul, n-aș mai avea un statut ”avantajat” și conflictele ar dura mult mai mult. În plus, consider că ar duce și la scăderea atenție membrilor față de mesajele scrise, în special a celor noi care nu ar cunoaște istoria membrilor care au contribuit la închegarea și menținerea acestei comunități. Respectul lor ar fi înlocuit de interes și ar intra pe forum așa cum am mai spus-o, ca într-un magazin.

 

 

 

[quote name='Adriann' timestamp='1302550781' post='146804']

Pai atunci e totul ok deoarece avem deja oameni(grupul Echipa Volvo-Club) care se implica in bunul mers al lucrurilor pe aici. Actiunile neautorizate ar putea duce la tensiuni intre membri si ar putea fi in contradictie cu regulamentul.

Casele mai mari dispun de acelasi software, majoritatea fiind configurate mai prost decat al nostru. Discutiile vechi, sunt in esenta inutile si ar trebui aruncate automat intr-o arhiva intunecata si prafuita ramanand la vederea ochiului doar cele actuale.

 

Mai ai si alte neajunsuri/neplaceri/nemultumiri Nelu ? Incepi sa-mi dai impresia ca esti un fel de Gica Contra...

 

... Nu m-ai lămurit și, mai am și alte neajunsuri. Cu Gică contra, ai pe jumătate dreptate în sensul că sunt Nelu CONTRA ta pentru halul în care ai adus clubul. Și, cum am înțeles că tu ești proprietarul site-ului, singurele două opțiuni pe care le am în momentul de față sunt fie mă dai afară după proprietatea ta, fie plec singur, îți spun că n-o regret pe niciuna, sper să mă regăsesc cu cei de pe aici pe care nu ai știut să-i apreciezi în alt club dar, fără tine. 

 

 

Din păcate nu au toți capacitatea de a înțelege asta. Nu este vina lor că viața i-a vitregit de asemenea trăiri. Vina lor este că vor cu orice preț să fie pe val, să meargă înainte chiar dacă pot ajunge într-o direcție greșită, să nu întoarcă nici capul spre trecut! De ce să asculte de cei mai vechi care ”vor statut special”?

Eu, nu știu cum sunt catalogat: mai vechi, destul de vechi, nu știu. Știu însă că vreau un statut special pentru că l-am avut toată viața până acuma. Și mai știu că, toți prietenii mei au statut special pentru că, sunt prietenii mei. Acest statut special ne-a obligat unul față de altul într-un mod continuu, fără a se pune problema de drepturi. Nu ai însă cum să înțelegi asta dacă nu o și trăiești.

Acest ”statut special” mi-a pus la dispoziție parolele mai multor prieteni de pe acest site pentru a putea intra pe conturile lor în eventualitatea în care al meu ar fi fost șters. Unul dintre acești prieteni s-a retras recent din Echipa Volvo(a nu se confunda cu Tommy dacă cineva vrea să verifice asta). Acest ”statut special”, mi-a format o ”echipă specială”. Una dintre prietenele de pe acest forum mi-a propus pentru săptămâna următoare o întâlnire cu specialiști în domeniu pentru a înființa eu un alt club pe această temă și să-l numesc după cum vreau eu, fără să ne coste nimic. Eu ce să fac? (Întrebare retorică.)

În încheiere, vreau să le mulțumesc tuturor celor care au fost alături de mine în acest conflict și îi anunț că hoărârea am luat-o înainte de a începe ”lupta”: De bună voie, NU VOI PLECA iar să mă dea cineva afară cred că ar fi foarte greu!

 

Pune te rog un link să fie mai explicit pentru toată lumea, plăcerea mea de a deveni victimă. În orice eventualitate, în viața reală, ca victimă, te rog să mă lași. Du-te mai departe și fă tu ce ști”sly74,

Danyx a trimis o noua conversatie private cu titlul "Warn".

Danyx a spus:

======================================================================

In urma postarii de catre tine in topicul ACESTA (http://www.volvo-clu...post__p__147826) ai incalcat una din conditiile regulamentului , si anume

*Mesaje neclare sau nelegătura între subiect și mesaj;

Iti urez o zi placuta si o atentie sporita pe viitor”

 

... Dragă Danyx, ieri m-am cam grăbit și am uitat să spun că tot eu, Nelu, folosesc și acest cont, până când va fi și acesta blocat ca și celelalte după care am mai scris.”...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vreau sa intru in polemici si "razboi" cu nimeni, insa am si eu o nelamurire. Ce nick ai avut inainte?

Eu sunt activ pe acest forum de 7 ani si intru cel putin odata pe zi, dar nu-mi amintesc de acest nick "Nelu", ca fiind activ pe forum

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara a raspunde nimanui, intreb doar: pentru ce a fost creat acest topic si unde doriti sa ajungeti ?....

Nu se puteau pune toate aceste ganduri-randuri in alt loc, pentru a nu se sterge ?...

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fara a raspunde nimanui, intreb doar: pentru ce a fost creat acest topic si unde doriti sa ajungeti ?....

Nu se puteau pune toate aceste ganduri-randuri in alt loc, pentru a nu se sterge ?...

Doar o rabufnire...  probabil fara niciun scop concret... Din  partea mea, ultima...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reiau ideea.

Conditiile raman aceleasi ca in primul post.

Data va fi undeva in aprilie(ma gandesc ca nu este nici prea cald nici prea frig,in Mai va fi Pastele,Iunie va fi intalnirea din Slovenia).Daca majoritatea celor care vor PARTICIPA vor dori o alta data vom analiza.

Sa inceapa inscrierile!!!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde se tine ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Datele despre locatie le vei gasi in prima postare.(pagina 1)

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now