Sign in to follow this  
Followers 0
mihaiviorel

salut

13 posts in this topic

Am desfacut si eu azi volanu sa repar un contact la clacxon si am scos mufa la airbag. Si mi.a ramas srs aprins aveti idee cum il sting se stinge singur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti trebuie Vol-FCR sau VST Nu stiu daca intra Dice-ul pe el ,la acest model /94.Se sterge cu 50Ron si eventual si alte erori ce le mai ai pe acolo.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am Vol-FCR sau mergi la VST la Alex (Midnjght), sintem in Bucuresti.Poate mai sint si alti colegi care sa te rezolve,nu stiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai aproape de CE, in Bucuresti...de Ploiesti ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt la intrarea in Bucuresti dupa Arcul de Triumf. Ma gasesti maine pana in 15 aici cu un tel inainte pe 0723.213.705. Am si VST si Vol-FCR dar nu ai ce face cu ele ca nu ai mufa OBD. 

Trebuie sa le resetezi din testerul inclus sub capota masinii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sterge relativ usor eroarea din cutiuta de diagnoza de langa stutul prin care pui apa la stergatoare. Eu am o banuiala in schimb ca atunci cand a fost scos volanul s-a miscat cablul infasurat de sub el si la prima virare de volan s.a rupt contactul respectiv. In cazul respectiv trebuie inlocuit cablul respectiv.

Pentru viitor cand mai umbli la airbag: cand scoti airbagul ai vazut sigur ca este o fasie de hartie prinsa de mufa airbagului care e prinsa cu un surub in volan. Surubul respectiv sa infileteaza in "melcul" care invarte odata cu volanul. Volanul trebuie pentru asta sa stea drept. Asa se blocheaza melcul respectiv si nu risti sa se strice.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inca ceva daca nu se poate sterge eroarea inseamna ca ai un defect real.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0