Sign in to follow this  
Followers 0
paunionutz

Camera DVR auto, de care?

11 posts in this topic

Stiu ca a mai fost o discutie, dar nu o mai gasesc, iar functia search este inutila, in noul format al forumului.

Deci: Asi dori o camera DVR, cat mai mica, sa filmeze binisor si sa nu coste foarte mult (undeva la 400 lei). Poate sa fie si SH, ca sa se incadreze in acest buget

Eu am gasit 3 variante:

Asta foarte mica, care ma atrage ca o pot "ascunde" in spatele oglinzii http://olx.ro/oferta/mini-0805-camera-dvr-auto-superhd-1296p-ultrawide-45fps-gps-0803-ID2IClz.html#6236cc4dba

Asta care are feedbackuri bune pe forumuri http://olx.ro/oferta/100-original-camera-sj4000-sjcam-full-hd-tip-gopro-ID37lYT.html#5feb83c1c5

Sau un Go Pro Hero 2 SH, care se incadreaza in bugetul meu

Voi ce parere aveti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as merge pe varianta cu GPS ca-ti da si viteza, pozitia pe harta si inca cateva balarii neimportante.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Ionut! Iti recomand cu incredere modelul 538 de la MIO (  http://www.emag.ro/camera-auto-dvr-mio-mivue-538-full-hd-miomivue538/pd/DDGNLBBBM/?gclid=CIPK4Ni338gCFQn4wgodJo4CFQ&gclsrc=aw.ds )

Calitatea filmarii este exceptionala, are GPS cu soft dedicat (iti memoreaza itinerariul si vitezele de deplasare),  senzor de impact ( cu declansarea automata a filmarii de urgenta si inregistrarea continua a fortelor ce actioneaza asupra masinii pe cele 3 axe ) si dimensiuni reduse.

Nu se incadreaza in bugetul tau, insa fa un efort, mai strange banuti si achizitioneaz-o! Pana sa "ajung" la ea si eu m-am cramponat de un "target" si am experimentat pe propriul buzunar modele un pic mai ieftine... Rezultatul? Filmari execrabile, fara claritate a detaliilor, distorsiuni geometrice, etc....

Bafta si sa auzim de bine! avx

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu Mio si este excelenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am Vico MARCUS 1, 1080 p  si  60 fps.

Uite si un film de pe net, daca asa filmeaza noaptea iti inchipui singur cum filmeaza ziua.

Gps, senzor impact, 32gb maxim, etc.

Sub 400 de roni nu cred ca gasesti ceva bun, atit ca senzor cit si ca fps, rezolutie, etc.

Edited by Matrixxx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles. Va multumesc pt sfaturi, ramane sa ma decid si va anunt

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau asa: http://www.emag.ro/camera-auto-dvr-mio-mivue-518-full-hd-miomivue518/pd/D9LQ1BBBM/

Eu am prins-o la promotie, cred ca era undeva la vreo 450 lei. gps, full hd, senzor de impact, usurinta in folosire, eu is multumit. E peste buget dar poate mai bine mai astepti o luna si vezi la blec fraidei ce gasesti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am ceva camera GS8000L la pretul care l-am dat e destul de bunicica.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am omis sa mai postez, dupa achizitionarea camerei (asta dupa Craciun).

Pana la urma am luat MIO 538, cu un card de 32gb, clasa 10. Am montat-o pe masina (si acolo a ramas) si nu am mai umblat la ea :D

M-am uitat aseara un pic prin ea, ca era sa-i zbor oglinda unui Loganist, dar cam atat. Am observat ca incepea filmarea de urgenta, cand mergeau stergatoarele pe ninsoare si sareau peste gheata de pe parbriz :D

In rest... n-am scos cardul din ea si nu stiu cum a filmat. Sper sa nu am nevoie

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mio am si eu de 3 ani dar cu cardul de 32 am avut probleme,acum am de 16 si este foarte bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am acum un Mio 618 extrem Hd cu gps si este ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0