ironman

Incendiu Club Colectiv

13 posts in this topic

Nu stiu exact unde sa postez, asa ca postez aici la accidente. Banuiesc ca deja stie toata lumea:

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/tragedie-in-bucuresti-un-club-a-explodat-mai-multe-persoane-sunt-resuscitate.html

Mare tragedie oricum o iei, si poate stupida, dar voiam sa intreb daca era acolo vreun membru al forumului. Eu unul, chiar nefiind din Bucuresti, am vazut pe niste liste cu morti/raniti un nume cunoscut, al unui prieten, despre care incerc sa aflu daca a patit ceva, sau e doar coincidenta de nume. Nu e membru al forumului, doar vechi prieten, cu care nu am mai tinut legatura in ultimii ani, si care are trupa rock, si chiar a sustinut un concert in acelasi club cu ceva vreme in urma. 

Edited by ironman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din Informatiile de la televizor din formatie au decedat daca am inteles bine chitaristii, o fata din staff, solistul si bateristul sunt in spital. A mai decedat si organizatorul parca

Edited by cristiann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate am si eu o prietena la terapie intensiva, iar doctorii nu cred ca o sa mai apuce dimineata. Arsuri pe 70-90% din suprafata corpului, doar fata (fatza) o mai are intreaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prin prisma "meseriei" mele - muzician, pot sa va spun 100% ca stiu o gramada de locuri de cantat care nu au nici o treaba cu PSI-ul...cand ii intreb "aveti stingatoare puternice" incep sa rada... Am avut mereu probleme cu puterea prizelor de frica sa nu ia foc la cati consumatori avem (lumini puternice si sunet de 2000-3000w)... Trist dar adevarat. 

Aici s-au "nimerit" sa fie niste artificii. PSI-ul e o gluma prin cluburile romanesti.

Asa ca aveti grija pe unde vreti sa ascultati muzica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate am si eu o prietena la terapie intensiva, iar doctorii nu cred ca o sa mai apuce dimineata. Arsuri pe 70-90% din suprafata corpului, doar fata (fatza) o mai are intreaga

Se pare ca si-a pierdut vederea si are traheea arsa. Doctori spun ca doar o minune o mai salveaza....

Share this post


Link to post
Share on other sites

:((((

A murit si un fost coleg de generala al sora-mii...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si prietena mea a murit dimineata. Dumnezeu sa o odihneasca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

In cazul prietenului meu, a fost doar o coincidenta de nume. Asta nu ma incalzeste cu nimic insa, e crunt ce s-a intamplat, iar crunt e putin spus, nu exista cuvinte care sa descrie cu adevarat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumnezeu sa ii odihneasca pe cei trecuti in lumea celor drepti :(si viata pentru cei ramasi care sint intr-o  situatie mai critica ..Erau ,sint ,copii ,tineri cu viata inainte ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Invit pe toti posesorii de volvo sa aloce un ajutor cat de mic pt cei aflati in acest moment in suferinta... se poate dona 2 euro la 8848... aflandu.ne intr.o comunitate cu prestanta pe nume VOLVO se poate mai mult de un sms

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adevarat, si as mai spune ca unii dintre ei, multi, vor ramane cu sechele pe viata, si e posibil sa aiba nevoie de tratament medicamentos permanent, cat vor trai. Sa nu mai vorbim de partea psihologica... acolo lucrurile sunt clare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now