Sign in to follow this  
Followers 0
Alec

Headlamp failure

6 posts in this topic

Buna ziua. 

Detin un S60 din 2006 cu xenon si autoleveling. De cand am luat masina farul din dreapta a fost schimbat cu unul cu halogen si instalat xenon AM.

Din cauza aceasta imi apare in bord eroarea "headlamp failure, service required" si farurile se regleaza minim in jos. 

Intrebarea este daca pot face ceva sa pacalesc calculatorul sa anulez eroarea astfel incat sa functioneze normal autoleveling-ul.  

O alta solutie in afara de schimbat far cu unul original cu xenon. 

Momentan farurile sunt reglate si motorasele electrice decuplate. 

Mentionez ca nu am desfacut farul sa vad ce adaptari a suferit si nici nu stiu daca cumpar un far original cu xenon se poate instala direct, fara bataie de cap. 

Va multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu s-au facut interventii pe partea electrica cu un far original cu xenon razolvi problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se pune far original cu xenon si se rezolva problema sau se fac ceva modificari la farul actual dar costa cat un far sh cu xenon (sau pe acolo) . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

De aceste modificari intreb... Cam ce ar presupune... Ma gandesc ca deja farul sau instalatia masinii sunt modificate, cum le aduc la starea initiala? 

Edited by Alec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Aceiasi problema o am si eu,de o luna de zile imi apare in borb,Hedlamp failure ,service required  si farurile se regleaza la minim in jos.Nu se mai plimba,stinga,dreapta odata cu rotirea volanului. 

Daca sa confruntat cineva,cu problema asta si a gasit rezolvarea,ar fi binevenita.

Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie sa faci o diagnoza și sa vezi ce componenta a sistemului nu funcționează.

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0