Zso

faza scurta cu LED

12 posts in this topic

Salut,

Am un Volvo s40 din 2005 si nu prea sunt multumit cu faza scurta, mai ales cand ploua. 

Vreau sa imbunatatesc luminile, dar din cate stiu xenonul din aftermarket este interzis. Dar si LED-urile? Are cineva faza scurta cu LED? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu scrie xenon interzis , ci nici o modificare sistemului de iluminat . 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu scrie xenon interzis , ci nici o modificare sistemului de iluminat . 

CORECT! In plus, ledurile lumineaza ma prost decat halogenul

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca sunt dinastea aftermarket,China-mode.

Daca vorbim de seria 7,A8,S-Klasse atunci e alta mancare de peste... Si cum strugurii sunt acrii...

Momentan xenonul s-a dovedit cea mai eficienta solutie pentru aceste modele,avand si lupa mai greu sa se ia cineva de tine ca ai xenoane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca sunt dinastea aftermarket,China-mode.

Daca vorbim de seria 7,A8,S-Klasse atunci e alta mancare de peste... Si cum strugurii sunt acrii...

Momentan xenonul s-a dovedit cea mai eficienta solutie pentru aceste modele,avand si lupa mai greu sa se ia cineva de tine ca ai xenoane.

Cred ca vorbea de becuri cu led china, ca doua faruri de A8 Matrix Led, costa cat un S40 SH

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sau laserlight de la BMW?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lasa omule, masina asa cum e ea, originala. Pune niste becuri premium, ai grija sa nu fie matuite farurile si mentine-le curate. E mai bine asa, decât sa te complici cu schimbarea intregului sistem de iluminat, plus ca e ilegal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CORECT! In plus, ledurile lumineaza ma prost decat halogenul

va salut,sunt unii prin UK care au zis ca led'urile au durata de viata de vreo 3 luni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Depinde ce led-uri sunt...se pot arde si in 2 zile, si in 6 luni...dar tot se ard si daca nu e calibrata masina din fabrica cu led-uri cum sunt "avioanele" model nou de la audi bmw mercedes-benz, nu vei avea nimic in plus, tot chior vei fi.

Curata lupele, pune niste becuri mai rasarite (eu am cumparat ceva din Germania cu 15€ 2 bucati, lumina mai alba dacat Osram-urile normale) si imi sunt foarte ok noaptea, dar pe ploaie problema e ca sunt si reflexii de la ceilalti participanti la trafic, lume imbracata in negru si asta e, mergem mai incet, mai atenti si gata.

Poti sa pui si chestii din alea "xenon effect" cu bulbul becului albastru, nu stiu cum sunt ca nu am incercat, ma batea gandul sa incerc sa vad daca e vreo diferenta.

Daca pui xenon aftermarket e posibil sa ai alte probleme dupa in afara de cele cu Politia...gen motoras stergatoare ars sau ce au mai patit colegii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista posibilitatea de a curata, pe partea din interior, sticla farului?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cauta in topicul "lumina mai buna cum? " sau asa ceva . Se poate , rezultatele nu sunt impresionante , depinde .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now