Adam Nagy

Puddle Lights

16 posts in this topic

Nu imi functioneaza puddle lighst ( cele 2 becuri de sub oglina) . Am inteles ca ele se aprind numai daca apes approach light pe telecomanda, dar nici asa nu se aprinde.

Am schimbat si becurile dar nimic. Telecomanda are 4 butoane. 3: lock, unlock si portbagaj, iar al patrulea este butonul galben: approach light.

Volvo S60 T5 2002. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate au fooost schimbate oglinzile si nu au firele trase. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verifica si daca au vreo siguranta separata, poate e dusa aia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poate au fooost schimbate oglinzile si nu au firele trase. 

Sunt cele origininale, nu au fost schimbate. Interesant ca pe nici o parte nu functioneaza.

Acuma mi-am dat seama ca si becurile de pozitie (parking lights) sunt arse, ii posibil oare sa fie ceva chestie de siguranta ca se aprind numai daca sunt toate becurile okay ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verifica si daca au vreo siguranta separata, poate e dusa aia :)

Am verificat toate sigurantele, toate sunt okay.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu are legatura. Trebuie sa se aprinda, chiar daca sunt becurile de pozitie arde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu are legatura. Trebuie sa se aprinda, chiar daca sunt becurile de pozitie arde

Nu sunt sigurante arse, am scos toate sigurantele le-am verificat, la urma...toate becurile leam schimbat la urma, dar nimic :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand apesi butonul galben nu se aprind pozitile si in acelasi timp becurile din masina? ar trebui sa se mai aprinda ceva in oglinda?

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nope ... numa daca ai facut ceva artificii

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cand apesi butonul galben nu se aprind pozitile si in acelasi timp becurile din masina? ar trebui sa se mai aprinda ceva in oglinda?

Nu , nu se aprind. Chiar am vizionat ceva pe youtube ca butonul galben de pe telecomanda ar trebui sa aprinda becurile din oglinda si pozitiile, dar din pacate mie nu imi merge. Butonul dupa cum se aude functioneaza, dar masina nu reactioneaza.

Daca il duc la un service unde se pot conecta la masina prin soft, oare poate sa verifice ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai probabil ai butonul telecomenzii defect . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu cumva mai ai o telecomanda sa incerci si cu aialalta ? Eventual sa nu fie si bateria din telecomanda pe duca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trage de maneta de flash fără chei în contact . 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezi daca nu cumva sa rupt vreun piciorus de la buton si sa nu faca contact

Edited by cristiann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am verificat telecomanda, am fost si la un service, din pacate nu a avut timp sa verifice softul, dar spune ca ii posibil ca ii ceva cu modulul confort in el, si din cauza aia nu functioneaza. Stie eventual cineva daca se poate prin soft programa ca puddle lights sa se aprinda cand inchid sau deschid usiile ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu se poate din soft

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now